Komunikaty PR

Docieplamy dom przed zimą

2021-09-22  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl

Dodatkowa warstwa termoizolacji pozwoli ograniczyć straty ciepła. Aby jednak prace dociepleniowe przyniosły zmierzony efekt w postaci poprawy komfortu cieplnego i niższych opłat za ogrzewanie, najlepiej zastosować materiał o wysokiej efektywności energetycznej. Optymalnym rozwiązaniem będą maty z włókien drzewnych STEICOflex 036, które są również łatwe w montażu, regulują zdrowy mikroklimat we wnętrzach i zabezpieczą budynek przed wilgocią. Jakie jeszcze korzyści ma ten naturalny materiał termoizolacyjny?


Termomodernizacja to jedyny sposób, aby w starych, niedogrzanych budynkach podnieść komfort cieplny, dlatego przed nadejściem kolejnej zimy pomyślmy o dociepleniu domu. Jeżeli elementy narażone na wychłodzenie – ściany, strop czy dach nie zostały odpowiednio zaizolowane, warto wykonać dodatkową warstwę termoizolacji, co skutecznie zapobiegnie stratom ciepła i pozwoli obniżyć koszty ponoszone na podgrzanie powietrza w okresie grzewczym.

Prace remontowe przyniosą wymierne korzyści jeżeli dodatkową warstwę ocieplenia wykorzystamy efektywnie. Paradoksalnie – grubsza warstwa termoizolacji nie zawsze lepiej zabezpieczy budynek przed stratami ciepła. Od grubości warstwy izolacji cieplnej ważniejsze są parametry przewodności cieplnej materiału, z jakiego zostanie wykonana. Maty z włókien drzewnych STEICOflex 036 mają przewodność cieplną λD=0,036 [W/(m*K)]. To najniższy współczynnik przewodzenia ciepła pośród dostępnych naturalnych materiałów termoizolacyjnych. Pozwoli uzyskać wymaganą ochronę cieplną przy niewielkim wzroście grubości przegród.

 

Nie trzeba montować, wystarczy wcisnąć

Jednym z powodów, dla których decyzja o dociepleniu budynku jest odkładana, jest uciążliwość prac remontowych. Dzięki matom STEICOflex, których nie trzeba montować, można ją zminimalizować, a termomodernizację przeprowadzić bardzo sprawnie. Wystarczy wcisnąć maty pomiędzy elementy konstrukcyjne docieplanej przegrody. Dzięki porowatej strukturze i sprężystości dopasowują się do sąsiadujących elementów budowlanych, dokładnie i trwale przylegają do izolowanych powierzchni. Szybko i w prosty sposób można zaizolować puste przestrzenie w konstrukcjach dachu, ścian czy stropu lub wykonać termoizolację w ścianach działowych lub w stelażach pod dodatkową warstwę izolacji. Dzięki dużej gęstości maty są stabilne i zachowują pierwotny kształt, a wykonana z nich warstwa termoizolacyjna nie osiada z upływem lat.

To również bardzo wygodny sposób, aby samodzielnie docieplić dach od wewnątrz budynku, podczas gdy pozostaje on zamknięty. Dodatkową warstwę termoizolacji z mat STEICOflex, która zabezpieczy dach przed ucieczką ciepła, umieszcza się między krokwiami, a drugą w stelażu pod nimi, izolując w pełni puste przestrzenie. Ponieważ krokwie w istniejących budynkach mają różną wysokość - im starsze, tym są zazwyczaj niższe - STEICOflex jest dostępny w różnych grubościach od 40 do 240 mm. Dzięki poręcznemu formatowi 1.22 x 575 mm można łatwo i wygodnie wypełnić całe przegrody. Resztki mat mogą być wykorzystane w innym miejscu, dlatego praktycznie nie ma odpadów. Maty STEICOflex przylegają doskonale do izolowanych powierzchni i nie ulegają odkształceniom.


Dwa w jednym: ciepło i bez wilgoci

W przypadku starszych budynków problemem jest nie tylko źle wykonana termoizolacja, ale i wilgoć, która przenika do wnętrza przegród. Przy szczelnych, syntetycznych materiałach izolacyjnych może to doprowadzić do powstania kosztownych szkód budowlanych. Włókna drzewne, z których wykonane są maty STEICOflex, w naturalny sposób regulują wilgotność wewnątrz pomieszczeń. Są materiałem otwartym dyfuzyjnie, który nie zatrzymuje wilgoci, ponieważ jej nadmiar jest odprowadzany na zewnątrz przegród. Nawet pod wpływem zawilgocenia nie tracą właściwości izolacyjnych. Konstrukcja budynku jest nie tylko chroniona przed stratami ciepła, ale zabezpieczona przed uszkodzeniem spowodowanym przez wilgoć.


Ciepło zimą, chłodno w lecie

Walory termoizolacji z włókien drzewnych, która ochroni budynek przed stratami ciepła w zimie, docenimy również latem, kiedy zabezpieczy go przed nadmiernym nagrzewaniem pod wpływem promieni słonecznych. Maty STEICOflex 036 mają bardzo dużą gęstość, wynoszącą aż 60 kg/m³ i wyjątkowo wysoką zdolność do magazynowania ciepła, dzięki czemu kumulują je znacznie dłużej niż materiały konwencjonalne, ograniczając przenikanie do pomieszczeń. Zapewnią przyjemną temperaturę nawet w upalne dni lata.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Muzyka

Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Problemy społeczne

60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.