Komunikaty PR

Dolina Baryczy w obiektywie aparatu

2020-05-27  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Żeby je zobaczyć, trzeba mieć dużo szczęścia. By sfotografować – jeszcze więcej. Mowa o ptakach występujących w Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy. Niektórym się to udało, a efekty można będzie zobaczyć na zaskakującej wystawie w Magnolia Park, która rozpocznie się już za kilka dni.

 

Wąsatka, wodnik, remiz czy dzierzba gąsiorek prowadzą skryty tryb życia, dlatego niezwykle trudno je zobaczyć nawet uważnym obserwatorom przemierzającym Dolinę Baryczy. To dlatego rozpoczynająca się 1 czerwca wystawa w Magnolia Park dla wielu będzie niepowtarzalną okazją do tego, by im się przyjrzeć. – Ludzie będą zaskoczeni, że takie ptaki u nas mieszkają. Niektórzy nie spotkają ich na żywo przez całe życie. Są trudne do zaobserwowania, a co dopiero do sfotografowania – podkreśla Piotr Śnigucki, dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

 

W Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy mieszka ponad 270 gatunków ptaków. Wszystkich nie sposób pokazać na jednej wystawie, ale na około 40 fotografiach można ukazać ich różnorodność. – Wybraliśmy po kilka gatunków z różnych siedlisk: lasów, stawów, pól i łąk. Najwięcej będzie ptaków wodno-błotnych, bo to z nich słynie dolina – zapowiada Piotr Śnigucki, który jest także jednym z autorów zdjęć. Zwiedzający będą mogli podziwiać również fotografie Mieczysława Jankowiaka i Ryszarda Kołakowskiego.

 

Tablice wystawiennicze będą poświęcone głównie ptakom, ale również ich domowi – Parkowi Krajobrazowemu Doliny Baryczy z rezerwatem przyrody Stawy Milickie. – Organizujemy wystawę „Inspiracje Dolnego Śląska. Stawy, łąki, lasy, ogrody – ptaki Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy”, aby zainspirować wrocławian do okrywania piękna Dolnego Śląska – mówi Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR w Magnolia Park. – To początek cyklu, który pokaże i przypomni o wielu wspaniałych miejscach w naszym regionie – zapowiada.

 

Warto pamiętać, że Dolina Baryczy to naprawdę wyjątkowe miejsce. To jeden z najcenniejszych obszarów w Polsce i w Europie. Należy do programu Natura 2000, jest tu park krajobrazowy z rezerwatem objętym konwencją grupującą najcenniejsze obszary wodno-błotne świata.
– Stawy Milickie bywają pokazywane obok takich miejsc jak jezioro Tanganika i delta Nilu czy Dunaju. Zaczynamy więc nasz cykl od prawdziwej dolnośląskiej perełki, a na kolejnych wystawach postaramy się pokazać jeszcze wiele z nich – podkreśla Marta Kocik.

 

Wystawa „Inspiracje Dolnego Śląska. Stawy, łąki, lasy, ogrody – ptaki Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy” jest organizowana w ramach kampanii Magnolia Park Inspiruje. Potrwa od 1 do 18 czerwca w standardowych godzinach otwarcia galerii. Wstęp wolny.

 

www.magnoliapark.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.