Komunikaty PR

4 pytania, które powinniście zadać przed kupnem pierwszego mieszkania

2021-05-18  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Kupno pierwszego mieszkania od zawsze wiąże się z pewnym stresem i wątpliwościami. W końcu zakup pierwszego lokum to decyzja wiążąca na co najmniej kilkanaście lat. Dlatego warto się do niej dobrze przygotować i rozpatrzyć kilka niezwykle istotnych kwestii. O co pytać w biurach sprzedaży u dewelopera, zanim zdecydujemy się na konkretną inwestycję?

1. Jakie są plany co do okolicy?

Nie ma co ukrywać – okolice miejsca zamieszkania są równie ważne, co same cztery kąty. W końcu chyba nic nie relaksuje bardziej niż piknik w okolicznym parku, a wizyta w lokalnej restauracji z pewnością może urozmaicić niejedno weekendowe popołudnie. Aby mieć pewność, że nasza okolica będzie w stanie zagwarantować nam wszystko, czego oczekujemy, a w pobliżu nie powstanie nic, czego byśmy nie chcieli – w biurach sprzedaży warto pytać o tak zwany prospekt informacyjny, dzięki któremu poznamy plan na okolicę, w której potencjalnie moglibyśmy zamieszkać. Pomoże nam to rozwiać wiele wątpliwości i uniknąć ewentualnych przykrych niespodzianek, jak na przykład centrum handlowe, które miałoby powstać naprzeciwko naszych okien. 

2. Co wchodzi w cenę mieszkania?

 

To kolejne pytanie, o którym nie możemy zapomnieć. Zdarza się, że natrafimy na atrakcyjne oferty, których koszty wydają się dużo niższe niż inne. Jednak w dużej mierze ceny są zaniżone, ponieważ nie uwzględniają miejsca parkingowego czy komórki lokatorskiej. Co więcej, kolejną ważną sprawą jest kwestia standardu deweloperskiego (np. stan ścian i podłogi lub rodzaj zamontowanych okien) – powinniśmy zainteresować się, co obejmuje. Taka wiedza umożliwi nam dokładniejsze oszacowanie kosztów.

– Standard deweloperski to kwestia, o którą zawsze warto pytać. Głównie ze względu na to, że u każdego dewelopera wygląda on inaczej, względem czego przy wykańczaniu czekają nas inne prace i inne koszty. W naszym przypadku w standardzie są nie tylko antywłamaniowe drzwi zewnętrzne, ale również drzwi wewnętrzne, co nie jest spotykane u każdego dewelopera. Dobrze wiedzieć o tym jeszcze przed podpisaniem umowy, bo przecież zazwyczaj do momentu odbioru kluczy zaczyna się kompletować materiały wykończeniowe – komentuje Jakub Orski z WPBM „Mój Dom" S.A.
3. Jakie są dotychczasowe realizacje dewelopera?

Jeśli inwestycja wciąż jest w budowie i jeszcze nie wiemy, czego spodziewać się od dewelopera, w biurze możemy spytać o wcześniejsze realizacje. Spojrzenie na pozostałe projekty nie tylko da nam szerszą perspektywę na mieszkanie, do którego się przymierzamy, ale również pozwoli lepiej poznać dewelopera. Taką wiedzę warto również czerpać nie tylko z samego biura sprzedaży, lecz także z internetu – grup na Facebooku czy forów internetowych.

4. Opłaty administracyjne – ile nas wyniosą?

Do dodatkowych, regularnych kosztów należy doliczyć wszelkie opłaty administracyjne. Ich wysokość w dużej mierze zależy od lokalizacji budynku czy dodatkowych usług realizowanych, aby utrzymywać części wspólne. Warto dopytać o te kwestie, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że wszystkie opłaty nie przekroczą naszego budżetu.

Kto pyta nie błądzi – niech to przysłowie towarzyszy nam przez cały okres poszukiwania pierwszego mieszkania. Wszystkie pytania – nawet te z pozoru błahe, umożliwią nam wybór perfekcyjnie dopasowanego do nas lokum. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.