Komunikaty PR

5 kroków do zorganizowanej przestrzeni

2023-10-31  |  13:00
Biuro prasowe

„Gdzie są nożyczki?”, „Nie mogę znaleźć kluczy!”– te problemy dnia codziennego dotyczą wielu z nas. Na szczęście nie trzeba być urodzoną perfekcjonistką, by stać się mistrzynią organizacji domowej przestrzeni. Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad i zrobić małe zakupy. Efekty odczujesz i zobaczysz natychmiast!

- Dobra organizacja przestrzeni w domu to ogromne ułatwienie w codziennym zabieganiu. Pierwsza i żelazna zasada to: wszystko musi mieć swoje stałe miejsce. Jeśli klucze odkładamy gdzie popadnie, zamiast np. na szafce przy drzwiach wejściowych albo do torebki, nie dziwne, że ciągle musimy ich szukać. To samo dotyczy wszystkich innych drobiazgów czy większych przedmiotów. Sypialnia zawsze będzie zabałaganiona, jeśli mamy więcej ubrań niż pomieści nasza szafa. To oznacza, że albo części z nich powinnyśmy się pozbyć, albo znaleźć dla nich inne miejsce – podkreśla stylistka związana z siecią sklepów KiK.

 

Krok pierwszy: porządki

Organizowanie przestrzeni w domu warto więc zacząć od porządków i ewentualnego pozbycia się rzeczy, które się zużyły lub popsuły (to dotyczy zwłaszcza przeterminowanych produktów spożywczych!) albo z innego powodu już nam nie służą.

 - To może wymagać trochę pracy, ale naprawdę warto! Jeśli nie czujemy się na siłach, by uporządkować cały dom za jednym razem, możemy się skupić na jednym pomieszczeniu, a nawet jednej szafce, półce czy szufladzie – podpowiada ekspertka i motywuje: dzięki temu, że wszystko ma swoje stałe miejsce, nie musimy tracić czasu (i nerwów!) na szukanie potrzebnej rzeczy, a porządek utrzymuje się właściwie sam.

 

Krok drugi: przydzielanie miejsca

- Gdy już pozbędziemy się tego, co niepotrzebnie zagraca mieszkanie, ale wciąż nie wiemy, gdzie odłożyć część przedmiotów, musimy się zastanowić, gdzie je umieścić. Najczęściej niezagospodarowaną przestrzenią jest ta pod łóżkiem, na spodzie szafy i na niej. Dzięki odpowiednim pojemnikom możemy zyskać naprawdę dużo miejsca na przechowywanie dużych rzeczy, jak zapasowa pościel, sezonowa garderoba czy buty – wylicza stylistka KiK.

 

Krok trzeci: zakupy

- Najgorsze za nami! Wiedząc już, gdzie i co chcemy przechowywać i czego nam w związku z tym brakuje, możemy ruszyć na zakupy po różnego rodzaju pojemniki i organizery. Mogą być czysto praktyczne, wykonane z trwałego, lekkiego i niedrogiego tworzywa, jeśli będą ukryte - np. w szufladach czy pod łóżkiem, albo ozdobne – kiedy zamierzamy je wyeksponować – np. na komodzie czy regale. Wybór w sklepach jest ogromny, z łatwością znajdziemy pojemniki w najróżniejszych kształtach i rozmiarach nie tylko z tworzywa, ale też naturalnych materiałów: kartonu, słomy, trawy morskiej, wikliny, drewna, szkła, ceramiki, a nawet tkaniny – wymienia ekspertka związana z marką KiK i dodaje: pamiętajmy tylko, by przed zakupami zmierzyć przestrzeń. To dotyczy zwłaszcza zamykanych szafek i szuflad, ale też produktów spożywczych – najpiękniejsze pojemniki na makaron czy cukier będą frustrować, jeśli nie zmieści się do nich całe opakowanie produktu.

 

Krok czwarty: organizacja

- Tu sprawa jest już bardzo prosta i przyjemna. Wypełniamy nasze pojemniki rzeczami, odkładamy je na miejsce i możemy cieszyć się „nową”, wygodną i uporządkowaną przestrzenią! - mówi stylistka.

 

Garść porad ułatwiających organizowanie domowej przestrzeni

1. Drobiazgi i małe przedmioty – np. kosmetyki do makijażu czy biżuterię lub ozdoby do włosów – powkładajmy do pudełek z przegródkami, w których wszystko będzie przejrzyste i posegregowane. Jeszcze drobniejsze rzeczy, jak gumki do włosów, guziki czy zapasowe baterie wygodnie jest przechowywać w zamykanych pudełeczkach czy słoiczkach, dzięki czemu z nich nie wypadną i nie zrobią bałaganu.

2. Duże i sezonowe tekstylia lub pościel możemy przechowywać w próżniowych workach w szafie, szufladach łóżka lub w pojemnikach pod nim. Ważne, by były szczelnie zamknięte, by się nie kurzyły.

3. Dodawanie przestrzeni do przechowywania – nie wszystko musi być schowane, czasem nie mamy na to miejsca lub po prostu chcemy mieć rzeczy pod ręką. W takiej sytuacji możemy zainwestować np. w stolik lub puf z funkcją schowka, w których możemy trzymać np. koce, a nawet laptop czy tablet z ładowarką. W kuchni i łazience, a także pomieszczeniach gospodarczych świetnie sprawdza się organizer na kółkach. Zmieścimy na nim mnóstwo kosmetyków czy środków czystości albo przyprawy czy pojemniki z sypkimi produktami. W pokoju dziennym lub sypialni możemy też trzymać na nich kwiaty doniczkowe, książki czy np. kolekcję wazoników. Innym rozwiązaniem są ozdobne pudełka lub pojemniki, które możemy umieścić obok siebie na komodzie, półce czy regale – ważne, by były dekoracyjne i takie same lub wykonane z pasujących do siebie materiałów. To sprawi, że przestrzeń będzie spójna i estetyczna.

Dobrze zorganizowana przestrzeń nie tylko podnosi komfort codziennego życia, ale jest również bardziej estetyczna. Dlatego warto proces „odgracania” zainicjować podczas jesiennych porządków.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania Biuro prasowe
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Dom Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
2025-02-20 | 17:00

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Wyobraź sobie, że każdego ranka budzisz się wypoczęty i pełen energii. Co więcej, aby to osiągnąć nie potrzebujesz kolejnej kawy. Wystarczy naturalny, dostępny
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Żywienie

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.