Komunikaty PR

5 kroków do pełnego relaksu

2020-12-10  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Regeneracja ciała i umysłu jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Każdego dnia powinniśmy poświęcić na nią przynajmniej kilka minut. Wprowadzając wieczorną rutynę skutecznie oderwiesz myśli od codziennych problemów i obowiązków. W tekście znajdziesz porady jak osiągnąć pełnię relaksu w 5 krokach.

Współczesne życie pełne jest stresu, natłoku obowiązków. Chcąc sprostać postawionym celom wiele czynności wykonujemy w biegu. W tym zawrotnym tempie ciężko jest znaleźć chwilę na odpoczynek. To błąd. Zarówno nasze ciało, jak i dusza potrzebują regeneracji. Niepokój i codzienne zmartwienia wpływają na układ nerwowy, który sprawia, że przyspiesza tętno oraz podnosi się ciśnienie krwi. Organizm jest stale pobudzony, co w konsekwencji prowadzi do pogorszenia jakości snu. Znajdź w swoim planie dnia czas na przerwę i złapanie dystansu. Wystarczy kilka minut dziennie, aby odczuć pozytywne zmiany w swoim samopoczuciu.

Jak osiągnąć stan relaksu?

Istnieje wiele sposobów osiągania stanu pełnego odprężenia. Jedni oddają się lekturze książki, inni wykonują różnego rodzaju ćwiczenia. Wewnętrzny spokój, można także osiągnąć, wprowadzając wieczorny, codzienny rytuał. Może on być jednym ze sposobów na wyciszenie po intensywnym dniu. Chwila relaksu przed pójściem spać zapewni wspaniały nocny wypoczynek, zmniejszy ryzyko zawałów serca i pomoże zapobiegać depresji. Oto 5 kroków, które warto wprowadzić do swojej wieczornej rutyny:

Krok 1. Zadbaj o odpowiedni nastrój

Wieczorny rytuał rozpocznij od stworzenia relaksującego środowiska. Odłóż telefon, wyłącz laptop i telewizor. Media społecznościowe, e-maile i światło z urządzeń elektronicznych utrzymują mózg w gotowości. Przyciemnij oświetlenie w pokojach, zapal aromatyczne świece zapachowe i włącz kojącą muzykę. Delikatny błysk oraz dźwięki natury – śpiew ptaków, szum fal, spokojny powiew wiatru – pomogą się odprężyć. Możesz także posłuchać utworu „Weightless” Marconi Union, którego melodia i niskie tempo pomagają zniwelować stres, uczucie niepokoju oraz sprzyjają relaksowi.

Krok 2.  Rozgrzej się

Kojąca, ciepła kąpiel jest jednym z najlepszych sposobów na uspokojenie się przed snem. Do wody możesz dodać olejki eteryczne, które pomogą się odprężyć. Sól, a nawet musujące kule wspomagają detoksykację organizmu.

Krok 3. Domowe SPA

Pielęgnacja ciała w oparciu o naturalne składniki wspaniale koi nerwy i sprawia ogromną przyjemność. Dodatkowo pory skórne otwierają się, co ułatwia wchłanianie wielu dobroczynnych substancji. To moment, w którym, warto zastosować samodzielnie wykonany peeling. W tym celu przygotuj szklankę soli z Morza Martwego, olej z awokado, olej rycynowy oraz dowolny olejek eteryczny. Dokładnie wymieszane składniki nakładaj od stóp w górę, okrężnymi ruchami. Na koniec zaaplikuj balsam lub mleczko do ciała.

Krok 4. Wycisz umysł 

Najskuteczniejszym sposobem na uspokojenie gonitwy myśli jest skierowanie ich na inne tory. Warto zapisywać problemy z danego dnia w dzienniku. W ten sposób oczyścisz umysł, zmniejszysz poziom stresu i poprawisz jakość snu. Dobrym rozwiązaniem pomagającym przerwać ciąg codziennych trwóg jest również medytacja. Usiądź lub połóż się wygodnie, rozluźnij się i skieruj swoją uwagę na oddech. Świadomie wdychaj i wydychaj powietrze. Otwórz swoje zmysły - posłuchaj dochodzących do Ciebie dźwięków i poczuj unoszące się w powietrzu zapachy. W ten sposób rozładujesz napięcia i wprawisz się w błogi nastrój.

Krok 5. Prywatne sanktuarium

Istnieje wiele sposobów na relaks i sen, ale zdecydowanie najważniejszym jest uczynienie swojej sypialni miejscem emanującym relaksującą atmosferą. Upewnij się więc, że jej ściany pomalowane są w spokojnych kolorach, zasłony zaś skutecznie zaciemniają wpadające światło, a dźwięki dochodzące z zewnątrz są wyciszone. Materac i poduszka, na których śpisz, powinny być wygodne, zaś kołdra ma za zadanie zapewnić prawidłową regulację temperatury ciała. Komfort snu osiągniesz m.in. dzięki kołdrze i poduszce z linii Malmo marki Wendre. Produkty te posiadają naturalne, bawełniane poszycie, które zapewnia wysoki komfort snu. Pikowanie utrzymuje ich wypełnienie równomiernie rozłożone. O nasz zdrowy odpoczynek zadba także kołdra i poduszka z linii Aloe Vera, której poszycie wzbogacone zostało o mikrokapsułki z naturalnym ekstraktem z aloesu. Dzięki nim doświadczysz korzyści płynących z tej niezwykłej rośliny także podczas snu. Zapomnij o troskach, odpływając w objęcia Morfeusza
w swoim prywatnym sanktuarium.

Znajdź trochę czasu pod koniec pracowitego dnia na skuteczne wyciszenie ciała i umysłu. Wprowadzając codzienny wieczorny rytuał, zrobisz krok w kierunku głębokiego relaksu i lepszego samopoczucia.

 

Źródło:

Liz Cooper, "A Study Investigating the Relaxation Effects of the Music Track Weightless by Marconi Union in consultation with Lyz Cooper", www.britishacademyofsoundtherapy.com

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania Biuro prasowe
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Dom Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
2025-02-20 | 17:00

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Wyobraź sobie, że każdego ranka budzisz się wypoczęty i pełen energii. Co więcej, aby to osiągnąć nie potrzebujesz kolejnej kawy. Wystarczy naturalny, dostępny
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Muzyka

Konsument

Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.

Prawo

Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.