Komunikaty PR

5 najczęstszych mitów dotyczących używania suszarek z pompą ciepła

2020-10-21  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania Candy ( 0.32 MB )

Suszarka do ubrań to jeden ze sprzętów AGD, który od kilku lat zdobywa coraz więcej zwolenników. Ci, którzy są szczęśliwymi jej posiadaczami często nie wyobrażają sobie suszenia ubrań w inny sposób. Coraz więcej użytkowników docenia także fakt, że suszenie mechaniczne wpływa bardzo pozytywnie na wiele tkanin – nadaje im miękkość i jest o wiele bardziej higieniczne, niż to tradycyjne. Niestety, wokół suszarek narosło wiele mitów, które w odniesieniu do tych nowoczesnych sprzętów są po prostu nieprawdziwe. Przedstawiamy najważniejsze fakty, które pozwolą rozwiać Wasze wątpliwości i przekonać do kupna suszarki do ubrań.

Mit nr 1 – Suszarki zużywają dużo energii

Oczywiście suszarki do ubrań, tak jak inne sprzęty AGD, potrzebują energii elektrycznej. Decydując się na ich zakup najlepiej wybrać modele cechujące się wysoką klasą energetyczną (A++ lub A+++).

Aby jeszcze bardziej zmniejszyć ilość zużytej energii warto wybrać inteligentną suszarkę wyposażoną w systemem kontroli wilgotności, który samodzielnie dobiera parametry programu do rodzaju załadunku, skracając czas jej pracy.

Mit nr 2 – Suszarka niszczy ubrania

Wiele osób rozważając zakup suszarki obawia się, że będzie ona niszczyć ubrania, zmieni ich rozmiar, czy naruszy strukturę włókien. Nic bardziej mylnego! Nowoczesne bębnowe suszarki do ubrań wyposażone są w pompę ciepła pozwalającą na wysuszenie ubrań w niższej temperaturze. Wybierając temperaturę suszenia 45-55°C, chronimy swoje ubrania przed zniszczeniem. Dodatkowo warto wybrać urządzenia posiadające certyfikat Woolmark. Pozwala on wysuszyć delikatne tkaniny, zachowując ich rozmiar i kształt.

Ubrania nie ulegną także uszkodzeniu w suszarce, jeśli będziemy postępować zgodnie z zaleceniami na metkach, które przekazują nam informacje o tym, w jaki sposób należy o nie dbać. Umieszczony na metce symbol przekreślonego koła wpisanego w kwadrat jest sygnałem, że danej części garderoby nie powinno się wkładać do suszarki. Stosowanie się do oznaczeń na metce sprawi, że ubrania będą nas dłużej zachwycać swoją miękkością, kształtem i kolorem.

Mit nr 3 – Suszarka mechaci i gniecie ubrania

Wygnieciona i zmechacona odzież to kolejna z nieuzasadnionych obaw. Faktem jest, że ubrania po wyjęciu z suszarki mogą wymagać prasowania, ale nie gniotą się bardziej niż po naturalnym suszeniu. Suszenie w suszarce często wręcz ułatwia prasowanie, a ubrania po wyjęciu są miękkie i przyjemne w dotyku.

Równie często spotykane jest stwierdzenie, że suszarki do ubrań mechacą odzież. To nieprawda. Regularne suszenie ubrań z wełny powoduje, ze mechacą się one rzadziej. Z kolei zmechacona już wcześniej odzież wygląda lepiej, ponieważ suszenie pozwala pozbyć się kłaczków i meszku z tkanin.

Mit nr 4 – Suszarki musimy podłączyć do odpływu kanalizacyjnego

Większość osób, które wcześniej nie zetknęły się z suszarkami, przekonana jest, że suszarkę, tak jak pralkę, należy podłączyć do odpływu kanalizacyjnego. To mit. Nowoczesne suszarki marki Candy posiadają umiejscowiony w drzwiach wygodny pojemnik Easy Case, który ułatwia zbieranie wody, a także pozwala na ponowne jej wykorzystanie. Dzięki temu wystarczy tylko podłączenie do prądu. Takie rozwiązanie pozwala także na umieszczenie suszarki w dowolnym miejscu w mieszkaniu.

Mit nr 5 – Suszarka zajmuje dużo miejsca

Jeśli martwisz się, że z powodu braku dużej łazienki lub pralni, nie możesz pozwolić sobie na zakup suszarki, zdecyduj się na rozwiązanie, które oferuje marka Candy. Suszarka RO4 H7A2TEX-S wyróżnia się mniejszą głębokością – ma 46 cm, dzięki czemu zmieści się nawet w niewielkiej łazience, przy czym nie traci nic na efektywności, bo może pomieścić aż 7 kg prania. Wiele osób montuje także suszarkę nad pralką wykorzystując specjalne łączniki, co pozwala dodatkowo zaoszczędzić miejsce w łazience.

Suszarkę Candy RO4 H7A2TEX-S można kupić w sklepie RTV EURO AGD w cenie: 2299 zł.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.