5 powodów, dla których warto rozważyć mieszkanie na obrzeżach miasta
Miejski zgiełk można kochać i nienawidzić. Ci, którzy mają go dosyć, najczęściej przeprowadzają się do mniejszych, podmiejskich miejscowości. A co z osobami, które nie przepadają za wielkomiejskim szumem, ale mieszkanie na wsi również nie jest dla nich? Perfekcyjnym rozwiązaniem wydaje się rozważenie mieszkania na obrzeżach miasta.
Komunikacja to podstawa
Coś, co kiedyś wydawało się problemem, dziś nim nie jest. Z obrzeży miasta z łatwością dostaniemy się do centrum. Co prawda, może zająć to chwilę dłużej, ale wciąż możemy skorzystać z komunikacji miejskiej, która zapewnia odpowiednią częstotliwość. Mieszkania na obrzeżach miasta wybierane są często przez tych, którzy pracują na przedmieściach – to w końcu obszary często wybierane przez duże, międzynarodowe firmy. To wygodna opcja: nawet w przypadku zmiany pracy zazwyczaj przecież pozostajemy w tej samej branży, dlatego bliskość obwodnicy prowadzącej do parków przemysłowych może okazać się kluczowa.
– Ofertę naszego najnowszego osiedla, Novej Stoczniovej, kierujemy w dużej mierze do rodzin z dziećmi. To zielona okolica, w której znajdą zarówno placówki edukacyjne, jak i dużo terenów rekreacyjnych. To lokalizacja, którą często rozważają osoby, które wcześniej mieszkały dalej od miasta. Nowe miejsce da im lepsze połączenie z centrum, ale też całą infrastrukturę, która wpływa na komfort życia, a której w małych miejscowościach brakuje – mówi Emil Basta z biura sprzedaży WPBM „Mój Dom” S.A.
Cisza i spokój
Po ciężkim dniu w pracy każdemu należy się chwila relaksu. Nie ma lepszego miejsca na odpoczynek niż nasza domowa oaza – aranżując przestrzeń, wykorzystujemy przecież wszystko, co na nas oddziałuje. Dobieramy kolorystykę, w której czujemy się najlepiej, wybieramy wygodne meble i dodatki zgodne z naszym gustem. Słowem: nic nas nie rozprasza i nie rozdrażnia. W odprężeniu z pewnością pomoże także mniejsza ilość samochodów za oknem czy bliskość natury. Dobry wypoczynek z pewnością przełoży się zarówno na produktywność w pracy, jak i zdrowie czy utrzymywanie bliskich relacji z rodziną i przyjaciółmi.
Przystępne ceny
Mieszkania na obrzeżach zdecydowanie stanowią bardziej ekonomiczną opcję. Często w cenie mieszkania w mieście, możemy dostać lokum ze znacznie większym metrażem na obrzeżach. Opłaty za media, czy parkingi również będą w tym przypadku niższe. To dobra opcja dla tych, którzy cenią sobie większą przestrzeń.
Ciągły rozwój
Obrzeża miast wciąż się rozwijają. Wyjście na zakupy, czy do dobrej restauracji wcale nie musi się wiązać z podróżą do centrum. Również dostępność miejsc kultury i rozrywki – bibliotek, klubów malucha czy centrum inicjatyw artystycznych – poprawia się z roku na rok. Warto rozejrzeć się po okolicy, bo coraz częściej znajdziemy tutaj praktycznie wszystko, co jest nam potrzebne. A zaoszczędzony na staniu w korkach czas można wykorzystać na przyjemny spacer.
Plusów mieszkania na obrzeżach jest wiele. Ci, którzy chcą odpocząć od szumu miasta, nie chcieliby pozbawiać się wszystkich zalet związanych z mieszkaniem w nim, mogą wybierać spośród wielu ofert. Przedmieścia rozwijają się dziś bowiem bardzo prężnie.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Nowy rok to dobry moment na refleksję nad celami finansowymi. Polacy mają coraz większą świadomość konieczności budowania kapitału
Pandemia, wojna w Ukrainie i najwyższa od kilkudziesięciu lat inflacja – wszystkie te kryzysy, które wydarzyły się w ciągu niespełna pięciu lat, nadszarpnęły oszczędności Polaków i wielu z nich skłoniły do zastanowienia się nad swoją przyszłością finansową i jej zabezpieczeniem. Wciąż jednak na tle innych krajów UE poduszka finansowa Polaków jest skromna. Według Doroty Sierakowskiej, analityczki rynków surowcowych, przedsiębiorczyni i inwestorki, przełom roku to dobry moment na podjęcie planów finansowych, a najważniejszą zasadą inwestycji, chroniącą przed kryzysami, powinno być zróżnicowanie portfela.