5 powodów, dla których warto rozważyć mieszkanie na obrzeżach miasta
Miejski zgiełk można kochać i nienawidzić. Ci, którzy mają go dosyć, najczęściej przeprowadzają się do mniejszych, podmiejskich miejscowości. A co z osobami, które nie przepadają za wielkomiejskim szumem, ale mieszkanie na wsi również nie jest dla nich? Perfekcyjnym rozwiązaniem wydaje się rozważenie mieszkania na obrzeżach miasta.
Komunikacja to podstawa
Coś, co kiedyś wydawało się problemem, dziś nim nie jest. Z obrzeży miasta z łatwością dostaniemy się do centrum. Co prawda, może zająć to chwilę dłużej, ale wciąż możemy skorzystać z komunikacji miejskiej, która zapewnia odpowiednią częstotliwość. Mieszkania na obrzeżach miasta wybierane są często przez tych, którzy pracują na przedmieściach – to w końcu obszary często wybierane przez duże, międzynarodowe firmy. To wygodna opcja: nawet w przypadku zmiany pracy zazwyczaj przecież pozostajemy w tej samej branży, dlatego bliskość obwodnicy prowadzącej do parków przemysłowych może okazać się kluczowa.
– Ofertę naszego najnowszego osiedla, Novej Stoczniovej, kierujemy w dużej mierze do rodzin z dziećmi. To zielona okolica, w której znajdą zarówno placówki edukacyjne, jak i dużo terenów rekreacyjnych. To lokalizacja, którą często rozważają osoby, które wcześniej mieszkały dalej od miasta. Nowe miejsce da im lepsze połączenie z centrum, ale też całą infrastrukturę, która wpływa na komfort życia, a której w małych miejscowościach brakuje – mówi Emil Basta z biura sprzedaży WPBM „Mój Dom” S.A.
Cisza i spokój
Po ciężkim dniu w pracy każdemu należy się chwila relaksu. Nie ma lepszego miejsca na odpoczynek niż nasza domowa oaza – aranżując przestrzeń, wykorzystujemy przecież wszystko, co na nas oddziałuje. Dobieramy kolorystykę, w której czujemy się najlepiej, wybieramy wygodne meble i dodatki zgodne z naszym gustem. Słowem: nic nas nie rozprasza i nie rozdrażnia. W odprężeniu z pewnością pomoże także mniejsza ilość samochodów za oknem czy bliskość natury. Dobry wypoczynek z pewnością przełoży się zarówno na produktywność w pracy, jak i zdrowie czy utrzymywanie bliskich relacji z rodziną i przyjaciółmi.
Przystępne ceny
Mieszkania na obrzeżach zdecydowanie stanowią bardziej ekonomiczną opcję. Często w cenie mieszkania w mieście, możemy dostać lokum ze znacznie większym metrażem na obrzeżach. Opłaty za media, czy parkingi również będą w tym przypadku niższe. To dobra opcja dla tych, którzy cenią sobie większą przestrzeń.
Ciągły rozwój
Obrzeża miast wciąż się rozwijają. Wyjście na zakupy, czy do dobrej restauracji wcale nie musi się wiązać z podróżą do centrum. Również dostępność miejsc kultury i rozrywki – bibliotek, klubów malucha czy centrum inicjatyw artystycznych – poprawia się z roku na rok. Warto rozejrzeć się po okolicy, bo coraz częściej znajdziemy tutaj praktycznie wszystko, co jest nam potrzebne. A zaoszczędzony na staniu w korkach czas można wykorzystać na przyjemny spacer.
Plusów mieszkania na obrzeżach jest wiele. Ci, którzy chcą odpocząć od szumu miasta, nie chcieliby pozbawiać się wszystkich zalet związanych z mieszkaniem w nim, mogą wybierać spośród wielu ofert. Przedmieścia rozwijają się dziś bowiem bardzo prężnie.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.