5 powodów, dla których warto rozważyć mieszkanie na obrzeżach miasta
Miejski zgiełk można kochać i nienawidzić. Ci, którzy mają go dosyć, najczęściej przeprowadzają się do mniejszych, podmiejskich miejscowości. A co z osobami, które nie przepadają za wielkomiejskim szumem, ale mieszkanie na wsi również nie jest dla nich? Perfekcyjnym rozwiązaniem wydaje się rozważenie mieszkania na obrzeżach miasta.
Komunikacja to podstawa
Coś, co kiedyś wydawało się problemem, dziś nim nie jest. Z obrzeży miasta z łatwością dostaniemy się do centrum. Co prawda, może zająć to chwilę dłużej, ale wciąż możemy skorzystać z komunikacji miejskiej, która zapewnia odpowiednią częstotliwość. Mieszkania na obrzeżach miasta wybierane są często przez tych, którzy pracują na przedmieściach – to w końcu obszary często wybierane przez duże, międzynarodowe firmy. To wygodna opcja: nawet w przypadku zmiany pracy zazwyczaj przecież pozostajemy w tej samej branży, dlatego bliskość obwodnicy prowadzącej do parków przemysłowych może okazać się kluczowa.
– Ofertę naszego najnowszego osiedla, Novej Stoczniovej, kierujemy w dużej mierze do rodzin z dziećmi. To zielona okolica, w której znajdą zarówno placówki edukacyjne, jak i dużo terenów rekreacyjnych. To lokalizacja, którą często rozważają osoby, które wcześniej mieszkały dalej od miasta. Nowe miejsce da im lepsze połączenie z centrum, ale też całą infrastrukturę, która wpływa na komfort życia, a której w małych miejscowościach brakuje – mówi Emil Basta z biura sprzedaży WPBM „Mój Dom” S.A.
Cisza i spokój
Po ciężkim dniu w pracy każdemu należy się chwila relaksu. Nie ma lepszego miejsca na odpoczynek niż nasza domowa oaza – aranżując przestrzeń, wykorzystujemy przecież wszystko, co na nas oddziałuje. Dobieramy kolorystykę, w której czujemy się najlepiej, wybieramy wygodne meble i dodatki zgodne z naszym gustem. Słowem: nic nas nie rozprasza i nie rozdrażnia. W odprężeniu z pewnością pomoże także mniejsza ilość samochodów za oknem czy bliskość natury. Dobry wypoczynek z pewnością przełoży się zarówno na produktywność w pracy, jak i zdrowie czy utrzymywanie bliskich relacji z rodziną i przyjaciółmi.
Przystępne ceny
Mieszkania na obrzeżach zdecydowanie stanowią bardziej ekonomiczną opcję. Często w cenie mieszkania w mieście, możemy dostać lokum ze znacznie większym metrażem na obrzeżach. Opłaty za media, czy parkingi również będą w tym przypadku niższe. To dobra opcja dla tych, którzy cenią sobie większą przestrzeń.
Ciągły rozwój
Obrzeża miast wciąż się rozwijają. Wyjście na zakupy, czy do dobrej restauracji wcale nie musi się wiązać z podróżą do centrum. Również dostępność miejsc kultury i rozrywki – bibliotek, klubów malucha czy centrum inicjatyw artystycznych – poprawia się z roku na rok. Warto rozejrzeć się po okolicy, bo coraz częściej znajdziemy tutaj praktycznie wszystko, co jest nam potrzebne. A zaoszczędzony na staniu w korkach czas można wykorzystać na przyjemny spacer.
Plusów mieszkania na obrzeżach jest wiele. Ci, którzy chcą odpocząć od szumu miasta, nie chcieliby pozbawiać się wszystkich zalet związanych z mieszkaniem w nim, mogą wybierać spośród wielu ofert. Przedmieścia rozwijają się dziś bowiem bardzo prężnie.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii


Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.