Komunikaty PR

5 świetnych pomysłów do łazienki

2023-08-24  |  11:00
Biuro prasowe

Najcenniejszym miejscem w łazience jest to w pobliżu umywalki. To tu każdego dnia przygotowujemy się do rozpoczęcia dnia i do jego zakończenia. Muszą się tu zmieścić przybory toaletowe, ale również kosmetyki, perfumy, akcesoria do włosów, a niekiedy również ulubiona biżuteria, którą zdejmujemy tylko na noc. Jak to wszystko ułożyć i uporządkować?

1. Osłonka na syfon

Kosmetyki i drobne przybory toaletowe najlepiej umieścić w szufladach – najwygodniejsze będą te pod umywalką. Niestety ich przestrzeń bywa ograniczona przez syfon. Receptą na to są specjalne osłonki, które pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń szuflady znajdującej się tuż pod blatem. Zabezpieczają przechowywane rzeczy przed upadkiem i zagubieniem, a jednocześnie ułatwiają utrzymanie porządku. – wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu firmy REJS.

Osłony na syfon REJS przeznaczone są do szuflad z dnem z płyty 16 mm, o głębokości od 27 do 65 cm. Pasują więc do systemów o różnej wysokości i od różnych producentów. Co ważne – można je bez trudu przyciąć pod konkretny wymiar. Wykonane są z wytrzymałego, ale jednocześnie elastycznego tworzywa, co pozwala dopasować je do konkretnej szuflady.

Osłony można zamocować na dwa sposoby: do ścianki tylnej ustawionej na dnie lub za dnem szuflady. Tak więc sposób montażu tylnej ścianki nie ma znaczenia. Dostępne są w trzech kolorach: białym, srebrnym i grafitowym, co ułatwia dopasowanie ich do mebli i stylu aranżacji wnętrza.

2. Kosze na bieliznę

O ile nie mamy w domu oddzielnej pralni, to w łazience umieszczamy pralkę i suszarkę. Tu też najczęściej zdejmujemy ubrania. Dlatego naprawdę warto, by od razu trafiły tam gdzie powinny – do kosza na brudną bieliznę. Kosze najlepiej jest schować przed oczami gości np. w jednej z łazienkowych szafek. Dzięki temu, że w sklepach dostępne są różne modele, możemy wybrać taki, który pasuje do już posiadanych mebli.

- Oferta REJS obejmuje całą gamę ażurowych koszy na pranie, które można dyskretnie ukryć w szafkach. Do wyboru są Cargo Mini z linii Variant Multi montowane do frontów: wysuwanego i otwieranego tradycyjnie, a także uchylnego. Dwa pierwsze można wysunąć z korpusu szafki, ostatni – uchylić tak, by zapewnić sobie łatwy do niego dostęp. Wykonane z lakierowanego drutu kosze, w zależności od modelu, pasują do szafek o szer. 30, 40, 50 i 60 cm. Dostępne są w kolorze białym. Inną opcją są większe pojemniki wykonane z tworzywa, które również można zamocować do frontów różnego typu. Te polecane są do szafek o szer. 45 i 50 cm. – wyjaśnia Joanna Posadzy.

Warto też zwrócić uwagę na nagrodzone Diamentem Meblarstwa 2023 szuflady z koszami na pranie. Rozwiązanie to obejmuje nie jeden, ale dwa pojemniki na brudne ubrania, dzięki czemu można je od razu segregować na jasne i ciemne, albo białe i kolorowe. Wykonane z jasnego tworzywa kosze i przykrywki wyróżniają się ażurową budową, co ułatwia cyrkulację powietrza. Mocuje się je w specjalnym stelażu, który montuje się na wytrzymałych prowadnicach i przytwierdza do frontu szafki. Dzięki temu można je wysuwać tak jak zwyczajną szufladę. Przeznaczone są do szafek o szer. 60 cm.

3. Akcesoria do sprzątania – House Master

Łazienka, zwłaszcza w mieszkaniach i niewielkich domach, niejednokrotnie pełni rolę nie tylko pralni, ale i pomieszczenia gospodarczego. W takich sytuacjach, to tu przechowujemy wszelkie akcesoria do sprzątania. A te zazwyczaj są nieustawne i trudne do przechowywania. Często jest ich też całkiem sporo. Jak je pomieścić? Perfekcyjną receptą jest dedykowany stelaż do szaf gospodarczych House Master o dopuszczalnym obciążeniu na poziomie 20 kg.

Przeznaczony do szafek o szer. 40 cm z drzwiami przesuwnymi lub osadzonymi na standardowych zawiasach, House Master można w całości wysunąć z korpusu. Trzy półko-koszyki różnej szerokości pozwolą zorganizować rzeczy duże jak: wiadra czy odkurzacz, i niewielkie, jak: detergenty, szczoteczki czy gąbki. Każda z półek wyłożona jest matą antypoślizgową, co zabezpiecza rzeczy przed przesuwaniem się. Mniejsze produkty możemy powiesić na 3 haczykach, a mopy – zabezpieczyć w 3 specjalnych uchwytach.

Mało tego, House Master możemy zindywidualizować. Zarówno poziom zamocowania koszy, jak i haczyków czy uchwytów, można zmieniać i dopasowywać do własnych potrzeb.

4 i 5 . Wieszak na rurę odkurzacza oraz uchwyt na mopy i szczotki

Nawet jeśli nie możemy wygospodarować całej szafki na stelaż typu House Master, nie musimy rezygnować z organizacji akcesoriów do sprzątania. Na ogół, by ułatwić sobie utrzymanie porządku, wystarczy dopasować szafki do rzeczy, które chcemy w nich przechowywać. W jaki sposób? Dzięki odpowiednim akcesoriom meblowym, organizacja będzie i łatwiejsza, i bardziej funkcjonalna. Dobrym przykładem są stelaże na rurę od odkurzacza, dzięki którym unikniemy splątania i uszkodzenia tworzywa.

Do wyboru są dwa modele stelaży różniące się rozmiarem i konfiguracją. Wykonane z drutu, mają specjalny uchwyt na rurę metalową, a także wyprofilowany stelaż na rurę elastyczną. Ponadto wyposażone są w haczyki i ażurowe półeczki na szczotki, gąbki i inne akcesoria do sprzątania. Stelaże można zamontować np. wewnątrz szafki wysokiej lub po wewnętrznej stronie jej frontu.

Uzupełnieniem wieszaka na rurę mogą być mniejsze uchwyty na kijki od mopa czy tradycyjnej szczotki – te same, które występują w stelażu House Master. Łatwe do zamocowania na drzwiach łazienkowej szafki, albo na mniej widocznej ścianie, uchwyty umożliwiają szybkie wsunięcie (a kiedy trzeba – wysunięcie) trzonków. Tym samym sprawiają, że akcesoria te są zawsze na swoim miejscu gotowe do użycia.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Muzyka

Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Problemy społeczne

60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.