Komunikaty PR

5 trendów we wnętrzach na sezon jesień/zima 2020

2020-09-23  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Najbliższe miesiące w aranżacji wnętrz będą raczej ewolucją obecnych trendów. Czeka nas zdecydowany powrót do vintage, a najpopularniejszym kolorem będzie stonowany, kojący oliwkowy. Co nadchodzący sezon zmieni w naszych mieszkaniach?

1. Beż, karmel, oliwka

Jesień niewątpliwie kojarzy się nam z barwami ziemi, kolorowych liści i ciepłymi tonami zachodzącego słońca. Ten sezon będzie zdecydowanie należał właśnie do nich! Nie będziemy jednak sięgać po ostre odcienie, a skupimy się na zgaszonych, pastelowych wariantach. Prym będą wiodły beż, cynamon, karmel i oliwka. 

Te z kolei doskonale komponują się z dodatkami w stylu boho: plecionymi ozdobami, wikliną, tkaninami czy miękkimi dywanami. Co istotne, wnętrza te są bardzo jasne – dlatego dobrze nadają się do mniejszych mieszkań.

2. Duże, mięsiste rośliny

Tym, co od dłuższego czasu nie wychodzi z mody, są rośliny. Grupy na Facebooku skupione wokół tematu ich pielęgnacji czy wymiany cieszą się ogromną popularnością. Chętnie powracamy do gatunków sprzed lat, takich jak paprotka, monstera czy hoja. Duże liście i widoczne unerwienie to must have w kontekście roślin. Wnętrza pełne zieleni wydają się cieplejsze i przytulniejsze.

3. Vintage z duszą

Kolejnym hitem tego sezonu będą meble i dekoracje z drugiej ręki. Mieszkanie powinno być przede wszystkim dopasowane do potrzeb i gustu domowników – stąd coraz częściej odchodzimy od masowo produkowanych modeli sklepowych na rzecz tych, które można odkupić od poprzedniego właściciela i przerobić według własnego uznania. Będziemy przerabiać zarówno po fotele, jak i szafki czy stoliki, które wcześniej służyły pod maszynę do szycia.

– Większość kupujących mieszkania chce, aby wnętrze było indywidualne, dopasowane do ich charakteru i oczekiwań. Choć katalogowe zdjęcia mogą się nam podobać, chętnie sięgamy po to, co znamy. Meble z okresu PRL mają dla wielu wartość sentymentalną. Pokolenie, które aktualnie wchodzi na rynek mieszkaniowy, rozgląda się za swoim pierwszym lokum, dorastało właśnie w tych czasach. Wspomnienia z dzieciństwa mają zatem ogromny wpływ na późniejsze kształtowanie gustu. Nic dziwnego, że meble vintage cieszą się tak dużą popularnością – twierdzi Emil Basta, pracownik dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

4. Na okrągło

Ostatni sezon zdecydowanie należał do mebli z welurowym obiciem, o obłych kształtach. Nie inaczej będzie jesienią – zmieni się natomiast kolorystyka. Przeważać będą fotele i kanapy w barwach oliwkowych czy karmelowych. Popularne będą też okrągłe stoliki czy miękkie, niskie pufy. 

5. Kolorowe lampy

Jesienią, kiedy coraz szybciej zapada zmrok, niebagatelną rolę odgrywa światło. Jak co roku, chętniej sięgamy po świeczki – w szczególności te zapachowe, które pozwalają roztoczyć wyjątkową aurę. Jednak ten sezon zdecydowanie będzie należał do lamp. I to nie byle jakich – bo z kolorowego szkła. Te mogą przybierać fantazyjne kształty i kolory, nadając wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Sprawdzą się zarówno jako oświetlenie łazienki, jak i miejsca nad stołem. Ta z pozoru niewielka rzecz może całkowicie zmienić klimat wnętrza.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024 Biuro prasowe
2024-07-09 | 11:00

Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024

Firma Purmo znalazła się wśród laureatów w ogólnopolskim badaniu konsumenckim zdobywając Konsumencki Lider Jakości 2024 w kategorii „Grzejniki”. Badanie
Dom Niemal 50 lat nowej definicji czystości dzięki toaletom myjącym Geberit
2024-07-08 | 16:25

Niemal 50 lat nowej definicji czystości dzięki toaletom myjącym Geberit

Choć Europa wciąż zdominowana jest przez lata używania mało ekologicznego papieru toaletowego, z pomocą przychodzą zrywające z tradycją toalety myjące. Kiedy Geberit wprowadził na rynek
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Katarzyna Pakosińska: Cieszę się, że miałam odwagę podjąć decyzję o rozstaniu z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Rwało mnie już wtedy gdzie indziej

Kabareciarka przyznaje, że kiedy zaczęły się psuć relacje między nią a pozostałymi członkami Kabaretu Moralnego Niepokoju, to wtedy pojawiła się myśl, by opuścić grupę i zacząć się spełniać na innej płaszczyźnie zawodowej. Przekonuje też, że już wówczas miała w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów na rozwój swojej kariery, a to tylko przyspieszyło decyzję o zerwaniu współpracy. I choć na początku trudno jej było się odnaleźć w nowej rzeczywistości, to z perspektywy czasu nie żałuje tamtego kroku. Z zapałem angażuje się w realizację nowych projektów, ale nie wyklucza, że jeszcze kiedyś znów zabłyśnie w kabarecie.

Media i PR

Wydawcy polskich mediów liczą na zmiany w przyjętej przez Sejm nowelizacji prawa autorskiego. Ruszają kolejne rozmowy z rządem

Polskie media apelują do polityków o zmiany w treści przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nowe przepisy, które po trzech latach opóźnienia wdrażają unijną dyrektywę Digital Single Market, dają teoretycznie wydawcom i dziennikarzom prawo do uzyskiwania wynagrodzeń od tzw. big techów za korzystanie z ich utworów. W praktyce może być to jednak trudne do wyegzekwowania. Dlatego media domagają się wzmocnienia pozycji wydawców.  Tym bardziej że obie strony muszą same wynegocjować te wynagrodzenia. – Chcemy mechanizmu, który gwarantuje nam, że w przypadku przedłużania się negocjacji z big techami, wkroczy organ rządowy – tłumaczy Marek Frąckowiak, prezes Izby Wydawców Prasy. Wydawcy liczą, że niezbędne poprawki pojawią się na etapie prac w Senacie.

Psychologia

Luna: W moim życiu jest więcej momentów zwątpienia i bezradności niż szczęścia i ekscytacji. Tylko tego nie pokazuję na Instagramie

Wokalistka chce, by jej pierwszy singiel zaprezentowany po Eurowizji był symbolem wewnętrznego odrodzenia, nowego początku i nadziei, bo choć życie pełne jest upadków, to najważniejsze jest, by z każdej porażki wyciągnąć odpowiednie wnioski, zawsze walczyć o swoje szczęście i odnaleźć w sobie siłę do działania. „Alive” to pełne emocji, intymne wyznanie Luny, ukazujące jej wewnętrzną walkę z wątpliwościami i przytłaczającymi myślami. Utwór opowiada o stanie zawieszenia między dwoma światami – rzeczywistym, pełnym wyzwań i wyimaginowanym, gdzie można znaleźć chwilowe ukojenie.