Komunikaty PR

Absolutny trend: dwubarwna paleta kolorystyczna w kuchni

2020-11-23  |  08:35
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Z_fasonem ( 0.7 MB )

Kolorystyka nowoczesnej kuchni bazuje na połączeniu maksymalnie dwóch odcieni. Ten wzorniczy umiar oznacza oszczędne i przemyślane gospodarowanie wybranymi dekorami, w zamian jednak otrzymujemy wysmakowaną i harmonijną kompozycję.

 

Gama kolorystyczna ograniczona do maksymalnie trzech odcieni to znany kanon, który na długo ustanowił wzorzec aranżowania gustownych wnętrz kuchennych. Na popularności coraz bardziej zyskuje jednak dwukolorowa tonacja. W modnej kuchni wszystkie elementy zabudowy meblowej – dekory frontów, blat roboczy, korpusy i cokoły szafek, ale również ściana pomiędzy dolną i górną zabudową meblową mają maksymalnie dwa kolory. Coraz większe wymagania względem wyglądu mebli sprawiają, że zestawienia materiałów oraz kompozycje kolorystyczne są przemyślane i dopracowane w każdym detalu. 

- Ograniczona do dwóch elementów kolorystycznych aranżacja to bardzo popularny obecnie wzór na wystrój kuchni, którym kierują się nasi klienci przy wyborze zabudowy meblowej – potwierdza Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Możemy realizować takie projekty dzięki łatwości dopasowania poszczególnych elementów zabudowy meblowej. Blaty dostępne są w takich samych wybarwieniach jak fronty, a płytą meblową w takim samym dekorze możemy pokryć ścianę w kuchni.

W pasie roboczym coraz częściej stosowane są płyty meblowe, kamienie lub dekory identyczne z motywem wzorniczym blatu lub frontów szafek. Tonacja blatu łączy się płynnie ze ścianą nad nim, dekory frontów są idealnie skomponowane z blatem i bokami wyspy kuchennej, a motyw kolorystyczny frontów górnej zabudowy jest powtórzony na cokole mebli. Wszystkie elementy perfekcyjnie współgrają ze sobą kolorystycznie, tworząc estetyczną i harmonijną kompozycję. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcji materiałów drewnopochodnych i laminatów naśladujących drewno, kamienie czy metale szlachetne są odporne na zabrudzenie, krople wody czy tłuszcz, dlatego bez obaw można pokryć nimi ściany nad blatem, kuchenką czy zlewozmywakiem. 

Kuchnia bardzo często stanowi przedłużenie salonu, dlatego podobnie jak on, utrzymana jest w równie eleganckim stylu. Na wizerunek pomieszczenia, które już dawno utraciło wyłącznie roboczy charakter, wpływa wiele elementów, a jednym z kluczowych jest dobór kolorystyki. To paleta zastosowanych barw przesądza o ostatecznym efekcie wizualnym i tworzy atmosferę w kuchni. Od czego zależy efekt takiej aranżacji? Przede wszystkim od konsekwencji w doborze barw i umiejętnego skomponowania dekorów. Na jakie duety kompozycyjne najlepiej się zdecydować? Wśród zmieniających się trendów, niezmienne pozostaje ponadczasowe drewno, cenione za piękno i uniwersalność. Jest neutralne i praktyczne, ponieważ pasuje do każdego stylu. Wspaniale komponuje się z kolorami – uniwersalną, nadal popularną bielą czy mocnymi, intensywnymi barwami, jak czerń i granat, coraz odważniej wybieranymi do wnętrz. Kuchnia wygląda szykownie, nie traci jednak wizualnego ciepła i przytulności. Taką kompozycję dekoru drewna z monokolorem łatwo powtórzyć w części salonowej, tworząc spójną i wyważoną aranżację otwartej strefy kuchenno-salonowej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024 Biuro prasowe
2024-07-09 | 11:00

Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024

Firma Purmo znalazła się wśród laureatów w ogólnopolskim badaniu konsumenckim zdobywając Konsumencki Lider Jakości 2024 w kategorii „Grzejniki”. Badanie
Dom Niemal 50 lat nowej definicji czystości dzięki toaletom myjącym Geberit
2024-07-08 | 16:25

Niemal 50 lat nowej definicji czystości dzięki toaletom myjącym Geberit

Choć Europa wciąż zdominowana jest przez lata używania mało ekologicznego papieru toaletowego, z pomocą przychodzą zrywające z tradycją toalety myjące. Kiedy Geberit wprowadził na rynek
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Katarzyna Pakosińska: Cieszę się, że miałam odwagę podjąć decyzję o rozstaniu z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Rwało mnie już wtedy gdzie indziej

Kabareciarka przyznaje, że kiedy zaczęły się psuć relacje między nią a pozostałymi członkami Kabaretu Moralnego Niepokoju, to wtedy pojawiła się myśl, by opuścić grupę i zacząć się spełniać na innej płaszczyźnie zawodowej. Przekonuje też, że już wówczas miała w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów na rozwój swojej kariery, a to tylko przyspieszyło decyzję o zerwaniu współpracy. I choć na początku trudno jej było się odnaleźć w nowej rzeczywistości, to z perspektywy czasu nie żałuje tamtego kroku. Z zapałem angażuje się w realizację nowych projektów, ale nie wyklucza, że jeszcze kiedyś znów zabłyśnie w kabarecie.

Media i PR

Wydawcy polskich mediów liczą na zmiany w przyjętej przez Sejm nowelizacji prawa autorskiego. Ruszają kolejne rozmowy z rządem

Polskie media apelują do polityków o zmiany w treści przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nowe przepisy, które po trzech latach opóźnienia wdrażają unijną dyrektywę Digital Single Market, dają teoretycznie wydawcom i dziennikarzom prawo do uzyskiwania wynagrodzeń od tzw. big techów za korzystanie z ich utworów. W praktyce może być to jednak trudne do wyegzekwowania. Dlatego media domagają się wzmocnienia pozycji wydawców.  Tym bardziej że obie strony muszą same wynegocjować te wynagrodzenia. – Chcemy mechanizmu, który gwarantuje nam, że w przypadku przedłużania się negocjacji z big techami, wkroczy organ rządowy – tłumaczy Marek Frąckowiak, prezes Izby Wydawców Prasy. Wydawcy liczą, że niezbędne poprawki pojawią się na etapie prac w Senacie.

Psychologia

Luna: W moim życiu jest więcej momentów zwątpienia i bezradności niż szczęścia i ekscytacji. Tylko tego nie pokazuję na Instagramie

Wokalistka chce, by jej pierwszy singiel zaprezentowany po Eurowizji był symbolem wewnętrznego odrodzenia, nowego początku i nadziei, bo choć życie pełne jest upadków, to najważniejsze jest, by z każdej porażki wyciągnąć odpowiednie wnioski, zawsze walczyć o swoje szczęście i odnaleźć w sobie siłę do działania. „Alive” to pełne emocji, intymne wyznanie Luny, ukazujące jej wewnętrzną walkę z wątpliwościami i przytłaczającymi myślami. Utwór opowiada o stanie zawieszenia między dwoma światami – rzeczywistym, pełnym wyzwań i wyimaginowanym, gdzie można znaleźć chwilowe ukojenie.