Komunikaty PR

Ładnie i funkcjonalnie w jednym rzędzie!

2020-08-24  |  11:15
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Kuchnia ( 0.52 MB )

Doskonale wtopią się w tło otwartej strefy salonowej, a dodatkowo pozwolą wygospodarować miejsce na wyspę czy kącik jadalniany. Meble kuchenne ustawione w jednym rzędzie to wybór nie tylko do wąskich pomieszczeń, ale modny i praktyczny pomysł na zaaranżowanie nowoczesnego wnętrza.

 

Zabudowa jednościenna zazwyczaj jest wymuszona rozmiarami kuchni, kiedy zbyt wąskie pomieszczenie nie pozwala na zaprojektowanie bardziej rozbudowanego układu mebli. Coraz częściej jednak decydujemy się na takie rozwiązanie aranżacyjne w otwartej kuchni, ponieważ pozwala estetycznie połączyć ją z salonem a wnętrze wydaje się większe i przestronniejsze . Jednościenną zabudowę meblową można zestawić z wyspą, która wyznaczy umowną granicę pomiędzy strefą roboczą a reprezentacyjną, a jej blat zapewni dodatkową powierzchnię do pracy czy spożywania posiłków. Zabudowa na jedną ścianę pozwala również wygospodarować miejsce na stół z krzesłami, który będzie pełnił funkcję jadalni.

Układ mebli ograniczony do jednej ściany, nie wprowadza ograniczeń związanych z funkcjonalnością kuchni. O czym należy pamiętać projektując zabudowę jednościenną?

- Przede wszystkim o ergonomii. Układ zabudowy meblowej i urządzeń AGD powinien zostać tak zaplanowany, aby praca w kuchni była wygodna, a przygotowywanie posiłków nie wymagało zbędnego chodzenia po kuchni – podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Na początku zabudowy powinna się znaleźć lodówka, za nią powinniśmy wydzielić miejsce na blat roboczy, następnie zlewozmywak i płytę grzewczą, które również powinien oddzielać blat.

Jeżeli ściana jest odpowiednio długa, z pomieszczeniem mebli nie będzie problemu. Funkcjonalnym i estetycznym rozwiązaniem są wówczas dwa większe słupki z zabudowanymi urządzeniami AGD po dwóch stronach, zamykające zabudowę z wnęka na blat pośrodku. W przypadku krótszej ściany, aby wykorzystać maksymalnie dostępną powierzchnię, warto wybrać zabudowę górną pod sam sufit. Takie rozwiązanie pomoże uporządkować przestrzeń i zaprojektować pojemną strefę przechowywania. Może to być jeden rząd wysokich albo dwa rzędy niższych szafek. Ponieważ do szafek umieszczonych najwyżej mamy mniej wygodny dostęp, mogą pełnić rolę pawlacza, w którym ulokujemy przedmioty nieużywane na co dzień. Z kolei w niższym rzędzie czy na półkach umieszczonych najniżej, możemy poukładać naczynia i akcesoria kuchenne, które chcemy mieć w zasięgu dłoni.

W przypadku otwartej strefy dziennej, styl kuchni musi korespondować ze stylem salonu, dlatego warto powtórzyć ten sam motyw wzorniczy, kolorystykę czy – w przypadku dekorów drewna – ten sam gatunek. Tak zaaranżowana strefa dzienna będzie wyglądała schludnie i estetycznie, i tworzyła spójną aranżacyjnie całość. Bryłę mebli w zabudowie jednościennej możemy uatrakcyjnić wprowadzając efektowne połączenia dekorów. Zyska ona na elegancji i lekkości, jeżeli pełne fronty w jednym z rzędów szafek zamienimy na witryny szklane.  Monolityczną bryłę mebli można przełamać również otwartymi półkami, które urozmaicą standardowy układ zabudowy. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz Biuro prasowe
2024-07-11 | 11:00

Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz

Zdarzają się w świecie architektury – zarówno polskiej, jak i zagranicznej – zgrane duety. Czasami są to partnerzy życiowi, czasami pary rodzic-dziecko. Nie przychodzi mi
Dom Domoteka zaprasza na premierę raportu SALONE DEL MOBILE
2024-07-10 | 16:20

Domoteka zaprasza na premierę raportu SALONE DEL MOBILE

Lipiec to miesiąc zagranicznych eskapad i odkrywania uroków różnych zakątków świata. Tych wszystkich, którzy kochają Włochy i właśnie ten kraj
Dom Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024
2024-07-09 | 11:00

Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024

Firma Purmo znalazła się wśród laureatów w ogólnopolskim badaniu konsumenckim zdobywając Konsumencki Lider Jakości 2024 w kategorii „Grzejniki”. Badanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.

Teatr

Katarzyna Pakosińska: Cieszę się, że miałam odwagę podjąć decyzję o rozstaniu z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Rwało mnie już wtedy gdzie indziej

Kabareciarka przyznaje, że kiedy zaczęły się psuć relacje między nią a pozostałymi członkami Kabaretu Moralnego Niepokoju, to wtedy pojawiła się myśl, by opuścić grupę i zacząć się spełniać na innej płaszczyźnie zawodowej. Przekonuje też, że już wówczas miała w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów na rozwój swojej kariery, a to tylko przyspieszyło decyzję o zerwaniu współpracy. I choć na początku trudno jej było się odnaleźć w nowej rzeczywistości, to z perspektywy czasu nie żałuje tamtego kroku. Z zapałem angażuje się w realizację nowych projektów, ale nie wyklucza, że jeszcze kiedyś znów zabłyśnie w kabarecie.