Akcesoria, które musisz mieć
Wybierając meble do domu zazwyczaj kierujemy się względami estetycznymi. W drugiej kolejności sprawdzamy względy praktyczne: specyfikę dostępnych w ramach danej kolekcji szaf i szafek, ich wymiary i warianty.
W obu tych krokach koncentrujemy się na tym, co jest na zewnątrz mebli. Rzadko natomiast zdajemy sobie sprawę, że równie istotne jest to, co kryje się w ich środku. Mamy tu na myśli okucia i akcesoria meblowe, które warunkują komfort użytkowania. Czy drzwiczki i szuflady otworzą się lekko i cicho, czy w pełni wykorzystamy powierzchnię przechowywania, czy wygodnie będzie codziennie korzystać z zabudowy?
Czym są akcesoria meblowe?
- Za akcesoria meblowe uznaje się wszystkie mechanizmy i stelaże, które montuje się wewnątrz mebli. Ich oferta w ostatnich latach uległa olbrzymiej zmianie i obejmuje dziś szereg rozwiązań mających na celu ułatwienie wykonywania codziennych czynności. Dobrym przykładem są szuflady. Od najprostszych form przeszliśmy do dopracowanych systemów oferujących nieporównywalnie większy komfort użytkowania z rozwiązaniami takimi jak: pełny wysuw, miękki dociąg i push to open, z większym udźwigiem oraz z personalizowaną organizacją wewnętrzną. – wyjaśnia Agnieszka Sobocińska, Dyrektor Marketingu REJS.
Jakie akcesoria meblowe?
Na jakie akcesoria meblowe warto zwrócić uwagę i zastosować we własnym domu? Z pewnością m.in. na wspomniane wyżej szuflady, ale również systemy cargo i przeznaczone do szafek narożnych cornery. Ponadto sprawdzą się systemy do segregacji odpadów, kosze na pranie, a także sprawdzone zawiasy i prowadnice.
Warto pamiętać, że akcesoria meblowe najlepiej wybrać już na etapie projektowania zabudowy. Jednakże, nawet w już istniejących meblach wiele z nich z powodzeniem można zastosować, by korzystać z udogodnień jakie oferują.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.