AKPO radzi: Kiedy warto zdecydować się na okap podszafkowy i na co zwrócić uwagę
Okap podszafkowy idealnym wyborem do małej kuchni
Przy aranżacji kuchni jedną z ważniejszych kwestii jest odpowiednie rozdysponowanie powierzchni, którą posiadamy. Zdarza się, że nie chcąc zbytnio przytłoczyć pomieszczenia, musimy zrezygnować z pewnych sprzętów czy rozwiązań na rzecz innych, bardziej praktycznych. Jeśli chodzi o wybór okapu, w takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na model podszafkowy, który zajmuje mało miejsca, nie rzuca się w oczy, a jest w pełni funkcjonalny i niepozbawiony żadnych elementów, które posiadają inne dostępne wersje. Sprawdzi się on idealnie w mniejszych kuchniach, których metraż nie przekracza ok. 20 m2. Takie rozwiązanie daje nam więcej możliwości do zagospodarowania przestrzeni między kuchenką a górnymi szafkami, np. na umieszczenie półki z przyprawami, które chcemy mieć pod ręką.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze okapu podszafkowego?
Najważniejszym wyznacznikiem w wyborze okapu powinna być dla nas jego wydajność. Tylko wtedy zyskamy pewność, że wraz z redukcją wielkości sprzętu, nie redukujemy jednej z jego najistotniejszych funkcji. Zwrócenie szczególnej uwagi na wydajność, łatwo podpowie nam czy okap realnie jest w stanie przefiltrować przynajmniej 6-krotnie powietrze na całej przestrzeni w ciągu godziny. Oprócz tego najważniejszego wyznacznika warto wybrać odpowiednią wielkość okapu. Najlepiej sprawdzą się te, które będą minimalnie szersze niż kuchenka. Wtedy będziemy mieć pewność, że okap poradzi sobie z pochłonięciem całego zapachu. „Okap podszafkowy to rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni. Ze względu na swoje rozmiary oraz fakt, że nie wymaga on podłączenia do wentylacji – można zastosować go w zasadzie w każdym miejscu w pomieszczeniu. Pamiętajmy, że na rynku dostępnych jest wiele modeli okapów podszafkowych, które różnią się poszczególnymi specyfikacjami oraz dodatkowymi elementami, jak konsola dotykowa, timer, czy pilot. Te kwestie, choć mniej ważne, warto również wziąć pod uwagę, aby sprzęt był kompleksową odpowiedzią na nasze potrzeby.” – podkreśla Michał Kołakowski – przedstawiciel handlowy AKPO. Należy również wspomnieć o cenie, która zazwyczaj jest niższa dla okapów podszafkowych, niż dla pozostałych modeli.
Dla kogo okap będzie najlepszym wyborem?
Odpowiedź jest prosta; dla wszystkich, którzy nie chcąc rezygnować z funkcji wyciągu lub pochłaniacza, przy jednoczesnym zachowaniu szerokiego spektrum możliwości aranżacyjnych w kuchni. Szeroki wybór asortymentu na rynku sprawia, że każdy z pewnością wybierze model, spełniający wszystkie indywidualne potrzeby kupującego. Przed podjęciem ostatecznego wyboru, warto zastanowić się nad własnymi potrzebami i możliwościami w kuchni, aby okap stanowił spójną całość z resztą sprzętów i całego wyposażenia.
Jeśli nie chcesz zdominować swojej przestrzeni kuchennej rzucającym się zbytnio w oczy okapem, model podszafkowy będzie najlepszym wyborem!
Więcej informacji na www.akpo.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.