Ambasadorzy marki Kontakt-Simon z wizytą w głównej siedzibie Simon w Barcelonie
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Barcelona, miasto pełne architektonicznych perełek, artystycznych inspiracji i innowacyjnego ducha, stała się miejscem wyjątkowej wizyty dla Ambasadorów marki Kontakt-Simon. W stolicy Katalonii, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, ambasadorzy mieli okazję nie tylko zgłębić historię i innowacje marki Simon, ale również czerpać inspirację z najnowszych trendów w architekturze i designie, które wyróżniają to dynamiczne miasto na tle światowych metropolii.
Ambasadorzy marki Kontakt-Simon, a w tym gronie znajdują się: ARTchitektura - Samanta Michalewicz, Art Design Studio - Agnieszka Lesiuk, Archistan Interiors - Małgorzata i Daniel Stan-Zieliński, Flow Interiors - Ewa Franiak i Tatewik Caturowa, Grupa NONO - Karolina Szyszka, Moie Studio - Ada Kopczyńska-Wójtowicz, MyMOLO - Patrycja Dąbek, Royal Design - Joanna Kowalska, STUDIO e. - Ewa Lompart oraz WZ Studio - Ada Skwira i Małgorzata Liebhart, wraz z właścicielką agencji OKK! PR, Olgą Kisiel-Konopką, oraz przedstawicielami polskiej filii Simon, mieli zaszczyt odwiedzić główną siedzibę firmy w Barcelonie. Wizyta była nie tylko okazją do poznania najnowszych innowacji marki, ale również do zainspirowania się współczesną architekturą i designem, które są integralną częścią dziedzictwa Simon.
Pierwszym punktem programu była ekskluzywna SWITCH Tour, w ramach której goście spotkali się z architektem z renomowanej pracowni b720 Fermin Vazquez Arquitectos, odpowiedzialnej za projekt nowej siedziby Simon. Imponujący budynek jest pełen nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań, które podkreślają pozycję marki jako lidera w dziedzinie inteligentnych systemów oświetleniowych i innowacyjnych rozwiązań dla wnętrz, na rynku od ponad 100 lat.
Kolejnym przystankiem była Fundació Mies van der Rohe, gdzie uczestnicy wysłuchali fascynującego wykładu na temat historii ikonicznego pawilonu, arcydzieła modernizmu, a także rozmawiali o międzynarodowym konkursie architektonicznym Living Places. Była to okazja do dyskusji z Ivanem Blasi o najnowszych projektach fundacji oraz przyszłych trendach w architekturze.
Następnie Ambasadorzy udali się na Encants Market, a potem odwiedzili spektakularny punkt widokowy The Mirador de la Torre Glories oraz Disseny Hub – miejsce, które celebruje współczesny design i sztukę.
Wizyta w Side Gallery była jednym z najbardziej inspirujących momentów wyjazdu. Galeria słynie z kolekcji współczesnych mebli i dzieł sztuki, prezentując prace uznanych projektantów XX wieku oraz młodych, obiecujących twórców. To miejsce, gdzie design staje się sztuką, co architekci biorący udział w wyjeździe z pewnością wykorzystają w swoich przyszłych projektach.
Drugi dzień wizyty upłynął pod znakiem zwiedzania najważniejszych ikon Barcelony – uczestnicy podziwiali majestatyczną Sagradę Familię oraz pełen magii Park Güell, gdzie arcydzieła Gaudíego nadal inspirują miliony osób z całego świata.
Podróż do Barcelony była nie tylko doskonałą okazją do poznania historii i misji marki Simon, ale również do wymiany doświadczeń w dziedzinie architektury i designu. Spotkania, rozmowy oraz inspiracje z pewnością zaowocują w przyszłych projektach Ambasadorów marki Kontakt-Simon.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.