Komunikaty PR

ArmaComfort – komfort akustyczny bez kompromisów

2024-08-28  |  17:20
Biuro prasowe

ArmaComfort to system izolacji akustycznych przeznaczonych do stosowania na rurach deszczowych i kanalizacyjnych oraz na kanałach wentylacyjnych i urządzeniach w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Już kilkunastomilimetrowa warstwa izolacji zapewnia wysoce skuteczną ochronę i redukcję dźwięków materiałowych aż o 24.5 dB(A). W wersji ArmaComfort Barrier zapewnia poprawę komfortu już przy 1 mm grubości.

Poziom komfortu akustycznego zależy między innymi od rozkładu budynku czy mieszkania, zastosowanych materiałów budowlanych, rodzaju rur, z których wykonana jest instalacja czy wreszcie samego sposobu użytkowania pomieszczeń.

 

Standardy w tym zakresie określa m.in. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku, norma PN-B-02151-2:2018-0 (dopuszczalny poziom hałasu z podziałem na porę dzienną i nocną) oraz norma PN-B-02151-3:2015-10, określająca wymagania izolacyjności akustycznej dla przegród wewnętrznych i zewnętrznych w budynkach.

 

W spełnieniu rygorystycznych regulacji i zapewnieniu użytkownikom cichego i przyjaznego w użytkowaniu otoczenia pomaga zastosowanie materiałów akustycznych ArmaComfort fimy Armacell. To rodzina nowoczesnych produktów do izolacji opartych na elastomerowej piance Armaflex z elastyczną barierą akustyczną oraz o piankę poliuretanową z barierą EPDM/EVA. W wariantach Alu także z dodatkową powłoką z foli aluminiowej.

 

Akustyka na plusie

 

Podstawową jednostką miary w akustyce jest decybel (dB). Decybel (A) uwzględnia wrażliwość ucha ludzkiego na różne częstotliwości. Natężenie na poziomie 30 dB jest przyjemne, 50 dB akceptowalne. Redukcja hałasu o 10 dB (A) oznacza zmniejszenie poziomu głośności o połowę.

 

Poprawa komfortu akustycznego związanego z przepływem wody w instalacjach związana jest z eliminacją odczuwalności dźwięków zarówno przenoszonych przez powietrze, jak i strukturalnych, czyli przekazywanym przez konstrukcję budynku. Izolacja ArmaComfort AB składająca się z warstwy o wysokiej gęstości oraz elementu elastycznego stanowi skuteczną barierę dla hałasu, co potwierdziły badania przeprowadzone zgodnie z normą EN14366 w Center Scientifique et Technique du Bȃtiment (CSTB).

 

wersjach ArmaComfort AB Alu i Alu Plus izolacja wyposażona jest dodatkowo w zewnętrzną aluminiową powłokę, która nie tylko stanowi barierę przed przenikaniem wilgoci, ale także w przypadku odsłoniętych systemów, np. w obiektach użyteczności publicznej czy przestrzeniach biurowych, stanowi estetyczną i łatwą do utrzymania w czystości zewnętrzną osłonę warstw ochronnych. Dodatkowo jej klasa reakcji na ogień wynosi B-s1,d0 dzięki czemu nie rozprzestrzenia ognia. Dzięki połączeniu bariery z absorberem dźwięków materiałowych pozwala na znaczną redukcję hałasu generowanego przez rury, kanały wentylacyjne, urządzenia klimatyzacyjne – klimakonwektory wentylatorowe czy pompy ciepła.

 

Skuteczność właściwości izolacji ArmaComfort AB Alu Plus potwierdzają pomiary akustyczne wykonane na zaizolowanym klimawektorze i przeprowadzone w laboratorium akustycznym ITC w Łodzi – wykazały one redukcję hałasu 6 dB dla najwyższego biegu urządzenia.

 

W przypadku potrzeby poprawy wskazań mieszczących się w normie urządzenia zabezpieczyć można dodatkowo specjalistycznymi matami ArmaComfort Barrier, zapobiegającymi transmisji hałasu. Mogą być one również wykorzystane do zabezpieczenia ścian przed przedostawaniem się różnego typu dźwięków pochodzących z sąsiedztwa. Dostępne są w postaci samoprzylepnych arkuszy o grubości od 1 do 5 mm, a w wersji P posiadają od zewnątrz perłowo białe wykończenie, które może zostać również poddane pracom wykończeniowym.

 

Rozwiązania z rodziny ArmaComfort można z łatwością dopasować do kształtów instalacji co ogranicza ryzyko powstania mostków akustycznych.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.