Komunikaty PR

Beton, czerń, technologia – urządzamy łazienkę w stylu soft loft

2021-05-26  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania TECE ( 0.54 MB )

Surowość, minimalizm i chłodne barwy – to podstawa tego stylu. Industrialne wnętrza wciąż cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego – są przestronne, stonowane, nowoczesne, a zarazem ponadczasowe. To wszystko sprawia, że styl soft loft możemy z powodzeniem zastosować także w łazience. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Lofty to mieszkania urządzone w dawnych przestrzeniach przemysłowych, zazwyczaj starych fabrykach, spichlerzach czy magazynach. Ich cechą charakterystyczną jest surowy, industrialny klimat. Stąd wywodzi się soft loft, który obok skandynawskiego, stanowi jeden z najciekawszych stylów aranżacji wnętrz, w tym łazienek. Nie brakuje tu także funkcjonalności i przestronności.

Maksimum przestrzeni

We wnętrzach urządzonych w duchu soft loft liczy się komfort, ergonomia oraz dużo przestrzeni. Dzięki temu styl postfabryczny idealnie sprawdzi się także w przypadku niewielkich łazienek. To propozycja dla osób ceniących minimalizm, jak również oryginalność.

Decydując się na łazienkę w klimacie soft loft warto wyjść od bazy, którą jest przemyślany projekt, rozwiązania do zabudowy, elementy realnie i optycznie powiększające przestrzeń. Stelaże podtynkowe pozwolą zaplanować i zbudować minimalistyczną aranżację. Kabina typu walk-in, wyposażona w odwodnienie liniowe, to z kolei sprawdzony sposób na powiększenie niewielkiej łazienki i nadanie pomieszczeniu funkcjonalnego wymiaru – mówi Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

Jeżeli zależy nam na dużej ilości do przechowywania, np. kosmetyków czy tekstyliów łazienkowych, dobrym pomysłem jest rezygnacja z mebli na rzecz minimalistycznej zabudowy stolarskiej. Takie wnętrze staje się dzięki temu bardziej surowe i otwarte. Warto postawić także na duże lustra i przeszklenia.

Kolor i materia

Soft loft łączy klimat starych fabryk z nowoczesną estetyką. Wpisują się w nią surowe materiały, takie jak cegła czy beton, drewno, stal, miedź. Oczywiście wszystko stanowi przemyślany element dekoracyjny i tworzy niepowtarzalny, postindustrialny klimat. Mile widziane są także wystające kable i widoczne uzbrojenia oraz żeberkowe grzejniki. W sytuacji, gdy nie mamy możliwości wyeksponowania w łazience struktury cegły czy betonu, możemy zdecydować się na rozwiązania wiernie je odzwierciedlające, np. płytki ceramiczne. Warto wykorzystać także szkło i metal.

Łazienki w stylu soft loft nie są ekspresyjne czy kolorowe. Dominantą kolorystyczną są tu stonowane barwy, najczęściej różne odcienie szarości. Możemy przełamać ją za pomocą detali w kolorze czerni, bieli czy stali. Mogą to być przyciski spłukujące w wariancie czarnego matu czy wykonane z prawdziwego betonu. Temperaturę wnętrza podkręcimy z kolei za pomocą drewnianych, subtelnych wykończeń – radzi ekspert TECE.

Minimum dodatków

Rola elementów dekoracyjnych w tego typu pomieszczeniach jest zmarginalizowana. Nie oznacza to jednak, że pozbawiona wyrazistych detali. Dodatki powinny współgrać z ogólnym charakterem wnętrza. Ważną rolę w stylistyce łazienki pełnią także podstawowe elementy wyposażenia, czyli urządzenia sanitarne i meble łazienkowe. Umywalka na metalowej konsoli, powstałej np. z dawnej maszyny do szycia, stalowe regały zamiast tradycyjnych szafek łazienkowych, armatura w kolorze miedzi – to tylko kilka wybranych rozwiązań, które podkreślą industrialny charakter wnętrza. W tego typu pomieszczeniach dużą rolę odgrywa także funkcjonalne oświetlenie. W łazienkach soft loft najlepiej sprawdzą się nowoczesne i minimalistyczne oprawy. Ciekawym rozwiązaniem będą też odsłonięte edisonowskie żarówki, solidne lampy stylizowane na oświetlenie prosto z fabryk, np. na metalowych łańcuchach.

Styl loftowy pasuje zarówno do dużej, jak i mniejszej łazienki. Jest na tyle uniwersalny, że można go wykorzystać także w niewielkiej łazience w bloku. Należy jednak pamiętać o podstawowej zasadzie - łazienka w klimacie postindustrialnym powinna być przede wszystkim prosta i funkcjonalna.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
2025-04-24 | 14:00

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane
Dom Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Muzyka

Farmacja

Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.

Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą

Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.