Bezpieczeństwo każdego kroku
Dostosowanie przestrzeni, szczególnie publicznej, jest niezwykle ważne dla osób niewidomych i niedowidzących. Schody często stanowią poważne utrudnienie w poruszaniu się, co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, takich jak potknięcia i upadki. Stopnice Grupy Tubądzin zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie i bezpieczeństwie osób z zaburzeniami widzenia. Dostępne są w długości 160 cm i można je łączyć z podstopnicami, co zwiększa ich funkcjonalność. Dzięki nim osoby słabowidzące mogą bezpieczniej i łatwiej korzystać z obiektów publicznych.
Większa widoczność
Kontrastowe pasy nadrukowane na stopnicach sprawiają, że są one łatwiej zauważalne nawet dla osób z ograniczoną ostrością widzenia i pełnią rolę wizualnych sygnałów, ułatwiając orientację w przestrzeni. Wyraźne wzory i intensywne barwy pomagają w identyfikacji krawędzi i poziomu schodów, co zmniejsza ryzyko potknięć i upadków zwiększając bezpieczeństwo poruszania się. Dzięki temu osoby niedowidzące mogą bezpieczniej poruszać się po schodach. Stopnice z nadrukiem od Grupy Tubądzin znacząco podnoszą poziom komfortu osób niedowidzących, zwiększając ich niezależność i swobodę przemieszczania się.
Certyfikat Fundacji Integracja
Wybrane stopnice CARE od Grupy Tubądzin mają Certyfikat “Produkt bez barier” Fundacji Integracja, który wyróżnia usługi i produkty wspierające integrację społeczną osób z niepełnosprawnościami. Certyfikat ten potwierdza, że innowacyjne stopnice skutecznie eliminują bariery architektoniczne, jakie stanowiły schody dla osób niedowidzących. To dowód zaangażowania Grupy Tubądzin w tworzenie bardziej dostępnych i przyjaznych przestrzeni dla wszystkich.
Estetyka i trwałość
Stopnice dostępne są w tych samych wzorach, co kolekcje gresowe pozwalając na spójne aranżacje przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych. Oferta obejmuje stopnice z kolekcji Monolith, inspirowanej wyglądem kamieni, minerałów i surowego betonu, oraz płytki barwione w masie. Te stopnice są idealnym rozwiązaniem zarówno na schody wewnętrzne, jak i zewnętrzne, łącząc estetykę z trwałością. Są odporne na warunki atmosferyczne, wilgoć, mróz i wysokie temperatury, a ich utrzymanie w czystości jest niezwykle proste.
Dzięki innowacyjnej konstrukcji, stopnice CARE od Grupy Tubądzin nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także przyczyniają się do tworzenia bardziej inkluzywnej i dostępnej przestrzeni publicznej. Łączą w sobie funkcjonalność, estetykę i trwałość. To ważny krok w stronę budowania społeczeństwa, w którym każdy, niezależnie od swoich możliwości, może czuć się pewnie i bezpiecznie.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Tadeusz Drozda: Po 52 latach kariery na estradzie wystąpię nie jako artysta kabaretowy, ale jako piosenkarz. Jak przed każdym debiutem jest trema
Podczas najbliższej edycji Polsat Hit Festival satyryk zaprezentuje się w nietypowej dla siebie roli – zamiast jak zwykle rozśmieszać publiczność do łez, zaśpiewa. W trakcie koncertu „Gdzie się podziały tamte prywatki” w jego wykonaniu będzie można usłyszeć dwa wielkie przeboje wylansowane przed laty przez Krzysztofa Krawczyka i Andrzeja Zauchę. Tadeusz Drozda podjął wyzwanie, zapowiada, że postara się mu sprostać, a jednocześnie nie ukrywa, że nieco się stresuje chociażby z tego powodu, że wśród nowego pokolenia artystów nie ma zbyt wielu znajomych.
Muzyka
Bryska: Dla mnie Opera Leśna to bardzo sentymentalne miejsce. Jako dziecko oglądałam festiwale w Sopocie, a teraz sama mogę na nich występować

Wokalistka przyznaje, że z dużą radością przyjęła zaproszenie do udziału w Polsat Hit Festiwal 2025. Dla niej bowiem występ w Operze Leśnej w Sopocie ma niezwykle sentymentalny wymiar. Jeszcze będąc dzieckiem oglądała w telewizji koncerty z Sopotu i marzyła, by kiedyś stanąć na tej kultowej scenie. Marzenie się spełniło i teraz, kiedy tylko ma taką możliwość wraca do tego amfiteatru z ogromną przyjemnością. W piątek Bryska zaśpiewa w koncercie „Radiowy Przebój Roku”.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.