Bezpieczeństwo każdego kroku
Dostosowanie przestrzeni, szczególnie publicznej, jest niezwykle ważne dla osób niewidomych i niedowidzących. Schody często stanowią poważne utrudnienie w poruszaniu się, co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, takich jak potknięcia i upadki. Stopnice Grupy Tubądzin zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie i bezpieczeństwie osób z zaburzeniami widzenia. Dostępne są w długości 160 cm i można je łączyć z podstopnicami, co zwiększa ich funkcjonalność. Dzięki nim osoby słabowidzące mogą bezpieczniej i łatwiej korzystać z obiektów publicznych.
Większa widoczność
Kontrastowe pasy nadrukowane na stopnicach sprawiają, że są one łatwiej zauważalne nawet dla osób z ograniczoną ostrością widzenia i pełnią rolę wizualnych sygnałów, ułatwiając orientację w przestrzeni. Wyraźne wzory i intensywne barwy pomagają w identyfikacji krawędzi i poziomu schodów, co zmniejsza ryzyko potknięć i upadków zwiększając bezpieczeństwo poruszania się. Dzięki temu osoby niedowidzące mogą bezpieczniej poruszać się po schodach. Stopnice z nadrukiem od Grupy Tubądzin znacząco podnoszą poziom komfortu osób niedowidzących, zwiększając ich niezależność i swobodę przemieszczania się.
Certyfikat Fundacji Integracja
Wybrane stopnice CARE od Grupy Tubądzin mają Certyfikat “Produkt bez barier” Fundacji Integracja, który wyróżnia usługi i produkty wspierające integrację społeczną osób z niepełnosprawnościami. Certyfikat ten potwierdza, że innowacyjne stopnice skutecznie eliminują bariery architektoniczne, jakie stanowiły schody dla osób niedowidzących. To dowód zaangażowania Grupy Tubądzin w tworzenie bardziej dostępnych i przyjaznych przestrzeni dla wszystkich.
Estetyka i trwałość
Stopnice dostępne są w tych samych wzorach, co kolekcje gresowe pozwalając na spójne aranżacje przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych. Oferta obejmuje stopnice z kolekcji Monolith, inspirowanej wyglądem kamieni, minerałów i surowego betonu, oraz płytki barwione w masie. Te stopnice są idealnym rozwiązaniem zarówno na schody wewnętrzne, jak i zewnętrzne, łącząc estetykę z trwałością. Są odporne na warunki atmosferyczne, wilgoć, mróz i wysokie temperatury, a ich utrzymanie w czystości jest niezwykle proste.
Dzięki innowacyjnej konstrukcji, stopnice CARE od Grupy Tubądzin nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także przyczyniają się do tworzenia bardziej inkluzywnej i dostępnej przestrzeni publicznej. Łączą w sobie funkcjonalność, estetykę i trwałość. To ważny krok w stronę budowania społeczeństwa, w którym każdy, niezależnie od swoich możliwości, może czuć się pewnie i bezpiecznie.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.