Bezpieczna przystań tuż przy Bałtyku
Nautic Park – nadmorska inwestycja poznańsko-warszawskiego dewelopera Proxin Investment powstaje w zacisznej części kurortu w Darłowie, tuż przy nadmorskiej plaży. Teraz wchodzi w zasadniczy etap budowy – zaczyna piąć się w górę. Szyte na miarę inwestorów apartamenty to dobra lokata zgromadzonego kapitału i pewny, spokojny wypoczynek w niepewnych pandemicznych czasach.
Nadmorskie projekty cieszą się zainteresowaniem dwojakiego typu. Z jednej strony mieszkania nabywane są dla wyłącznie prywatnego wypoczynku, inne by łączyć własny relaks z zarobkiem poza czasem urlopowym właścicieli lokalu. Bez względu na cel przeznaczenia, użytek własny czy najem, inwestycja musi spełniać wymóg dogodnej lokalizacji, bo ta decyduje o jej atrakcyjności. Przykładem jest kompleks apartamentów Nautik Park, których budowę niedawno rozpoczął Proxin Investment. – Apartamenty wakacyjne każdego roku zyskują coraz większe grono zainteresowanych. Popularne inwestowanie w tzw. second home stanowi doskonałe zaspokojenie potrzeb wypoczynkowych nabywców, jak i praktycznych, a więc zyskanie dodatkowego źródła dochodu, przychodu pasywnego – podkreśla Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment.
Projekt 68 komfortowych apartamentów – z ogródkami, tarasami lub balkonami – powstaje przy ulicy Słowiańskiej 21 w Darłowie. Jednym z atutów Nautic Park jest lokalizacja – między sosnowymi zagajnikami, z bezpośrednim widokiem na Bałtyk, piaszczyste i szerokie plaże, złocące się fale o zachodzie słońca. – To niezwykle atrakcyjna lokalizacja. Morze znajduje się na wyciągnięcie ręki. Będzie ono widoczne z balkonów i tarasów – podkreśla Piotr Łopatka. Do sprzedaży trafiły lokale o zróżnicowanym metrażu, wahającym się od 41 do 98 mwk. Blisko 50% apartamentów znalazło już swoich właścicieli. Projekt zostanie oddany w ręce nabywców w IV kwartale 2021 roku.
Inwestowanie w apartamenty wakacyjne to idealne rozwiązanie w dzisiejszych niepewnych czas. Stanowią one lokatę, której rentowność, w przypadku Nautic Park, wyniesie od 5% do kilkudziesięciu procent w skali roku, a tego nie są w stanie zapewnić lokaty bankowe. Średni zysk z każdego roku to blisko 74 tys. zł. Odliczając kwotę pełnej obsługi operatora (inwestycja bezobsługowa po stronie klienta) w wysokości 25%, zarobek może osiągnąć poziom ponad 50 tys. zł.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Maciej Dowbor: Mamy dom w Hiszpanii i tam odpoczywamy, ale na co dzień mieszkamy w Polsce. Tu pracujemy, płacimy podatki, a nasze córki chodzą do szkoły
Prezenter zaznacza, że co prawda wraz ze swoją żoną kupili dom w Hiszpanii, to jednak większość czasu spędzają w Polsce. Tutaj bowiem mają pracę, a ich córki chodzą do miejscowych szkół. Maciej Dowbor zdradza też, że dużo lepiej funkcjonuje mu się w naszym kraju. Tu realizuje większość swoich projektów zawodowych, natomiast możliwość wyjechania z dala od Warszawy pomaga mu się wyciszyć, odpocząć od zgiełku i nabrać do wszystkiego dystansu.
Podróże
Damian Janikowski: Po ostatniej walce muszę porządnie odpocząć i wyleczyć kontuzje. Zazwyczaj na wakacje wybieram Egipt albo Turcję

Sportowiec przyznaje, że jego ulubionymi kierunkami na wakacje są Egipt i Turcja. Lubi odpoczywać w egzotycznych kurortach i cieszy się, kiedy cała rodzina ma wreszcie czas dla siebie. Damian Janikowski zaznacza, że teraz przede wszystkim chce wyleczyć kontuzje i naładować akumulatory, a kolejne walki na ringu stoczy dopiero pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.