Komunikaty PR

Bezpieczny dom podczas urlopu

2021-06-10  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.04 MB )

Sezon urlopowy trwa w najlepsze. Zajęci planowaniem podróży i wizją wymarzonego odpoczynku często zapominamy o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć nasze domy, które gromadzą dorobek naszego życia. Jak zatem zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na upragniony urlop, żeby po powrocie nie zastała nas  żadna przykra niespodzianka?

 

Zacznijmy od podstaw

 

Istnieje wiele podstawowych reguł, które zastosowane, pozwolą zmniejszyć ryzyko włamania. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby przed wyjazdem sprawdzić, czy na pewno zamknęliśmy wszystkie drzwi i okna (również piwniczne i dachowe). Zabezpieczmy też garaż oraz pomieszczenia gospodarcze. Na pewno warto również zastanowić się, czy gotówka i biżuteria podczas naszej nieobecności nie będą bezpieczniejsze na koncie lub w skrytce bankowej.

 

Technologia, która dba o Twój dom

 

Wiele osób zaczyna i kończy zabezpieczanie domu na zamontowaniu alarmu. Należy jednak pamiętać, że z dzisiejszymi umiejętnościami włamywaczy często nie spełnia on swojej funkcji. Warto więc zwrócić się w kierunku rozwiązań smart home, które w dużej mierze skupiają się na zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu domownikom. Nowoczesne kamery służące jako monitoring wyposażone są w wiele przydatnych funkcjonalności. Przeanalizujmy możliwości takich urządzeń na przykładzie C8C od firmy Ezviz. Wspomniany model zapewnia pole widzenia 360°, dzięki czemu możemy mieć oko na całą posesję, a rozbudowany tryb obserwacji nocnej umożliwia widzenie w zasięgu nawet 30 metrów w ciemności. Dzięki możliwości sparowania urządzenia z aplikacją Ezviz kamera zapewnia bieżący podgląd na ekranie smartfona z każdego miejsca na świecie. To również na aplikację przychodzi powiadomienie natychmiast po wykryciu ruchu na naszej parceli. Co więcej, zapisane na karcie pamięci lub w chmurze nagrania mogą przydać się na policji czy w sądzie jako dowód w sprawie.

 

A jak ochronić mieszkanie?

 

Rozwiązania smart home są dostępne również dla tych, którzy nie posiadają domu wolnostojącego i nie muszą martwić się o ochronę całej posesji wraz z garażem. Nie oznacza to jednak, że mieszkania w bloku są bezpieczne. Tam również dochodzi do wielu włamań. Mieszkańcy budynków wielorodzinnych wychodzą z założenia, że złodziej nie zaryzykuje dostania się na wyższe piętro lub odstraszy go możliwość zauważenia przez wielu sąsiadów na klatce. Zdarza się, że przez tę ufność ludzie w żaden sposób nie zabezpieczają swoich czterech kątów.

Ciekawym rozwiązaniem dla zwiększenia ochrony mieszkania może być na przykład montaż inteligentnego wizjera do drzwi. DP1C wspomnianej już firmy ezviz, to model, który wysyła alerty po wykryciu ruchu osób przed drzwiami, a także wyświetla obraz wideo w czasie rzeczywistym. Jego posiadacze mogą więc spokojnie spędzać urlop, wiedząc, że urządzenie powiadomi ich, gdy tylko wykryje coś podejrzanego.

 

Przezorny i ubezpieczony

 

Pamiętajmy, że nawet mimo największych zabezpieczeń, to właśnie my możemy paść ofiarą włamania i rabunku. Warto pamiętać więc o ubezpieczeniu, które nie zawsze zrównoważy wartość (szczególnie sentymentalną) rzeczy, ale w pewnym stopniu pokryje ewentualne szkody.

 

 

Dzisiejsza technologia to coś więcej niż gadżety. Polegamy na urządzeniach, bo są wygodnie, kompleksowo chronią nasze mienie i ostrzegają przed zagrożeniem. Mogą też oszczędzić nam wielu zmartwień podczas wymarzonego urlopu. Nie zapominajmy jednak nigdy o zdrowym rozsądku.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.