Komunikaty PR

Bezpieczny dom podczas urlopu

2021-06-10  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Sandra Konopka
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
sandra.konopka|flpr.pl| |sandra.konopka|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.04 MB )

Sezon urlopowy trwa w najlepsze. Zajęci planowaniem podróży i wizją wymarzonego odpoczynku często zapominamy o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć nasze domy, które gromadzą dorobek naszego życia. Jak zatem zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na upragniony urlop, żeby po powrocie nie zastała nas  żadna przykra niespodzianka?

 

Zacznijmy od podstaw

 

Istnieje wiele podstawowych reguł, które zastosowane, pozwolą zmniejszyć ryzyko włamania. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby przed wyjazdem sprawdzić, czy na pewno zamknęliśmy wszystkie drzwi i okna (również piwniczne i dachowe). Zabezpieczmy też garaż oraz pomieszczenia gospodarcze. Na pewno warto również zastanowić się, czy gotówka i biżuteria podczas naszej nieobecności nie będą bezpieczniejsze na koncie lub w skrytce bankowej.

 

Technologia, która dba o Twój dom

 

Wiele osób zaczyna i kończy zabezpieczanie domu na zamontowaniu alarmu. Należy jednak pamiętać, że z dzisiejszymi umiejętnościami włamywaczy często nie spełnia on swojej funkcji. Warto więc zwrócić się w kierunku rozwiązań smart home, które w dużej mierze skupiają się na zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu domownikom. Nowoczesne kamery służące jako monitoring wyposażone są w wiele przydatnych funkcjonalności. Przeanalizujmy możliwości takich urządzeń na przykładzie C8C od firmy Ezviz. Wspomniany model zapewnia pole widzenia 360°, dzięki czemu możemy mieć oko na całą posesję, a rozbudowany tryb obserwacji nocnej umożliwia widzenie w zasięgu nawet 30 metrów w ciemności. Dzięki możliwości sparowania urządzenia z aplikacją Ezviz kamera zapewnia bieżący podgląd na ekranie smartfona z każdego miejsca na świecie. To również na aplikację przychodzi powiadomienie natychmiast po wykryciu ruchu na naszej parceli. Co więcej, zapisane na karcie pamięci lub w chmurze nagrania mogą przydać się na policji czy w sądzie jako dowód w sprawie.

 

A jak ochronić mieszkanie?

 

Rozwiązania smart home są dostępne również dla tych, którzy nie posiadają domu wolnostojącego i nie muszą martwić się o ochronę całej posesji wraz z garażem. Nie oznacza to jednak, że mieszkania w bloku są bezpieczne. Tam również dochodzi do wielu włamań. Mieszkańcy budynków wielorodzinnych wychodzą z założenia, że złodziej nie zaryzykuje dostania się na wyższe piętro lub odstraszy go możliwość zauważenia przez wielu sąsiadów na klatce. Zdarza się, że przez tę ufność ludzie w żaden sposób nie zabezpieczają swoich czterech kątów.

Ciekawym rozwiązaniem dla zwiększenia ochrony mieszkania może być na przykład montaż inteligentnego wizjera do drzwi. DP1C wspomnianej już firmy ezviz, to model, który wysyła alerty po wykryciu ruchu osób przed drzwiami, a także wyświetla obraz wideo w czasie rzeczywistym. Jego posiadacze mogą więc spokojnie spędzać urlop, wiedząc, że urządzenie powiadomi ich, gdy tylko wykryje coś podejrzanego.

 

Przezorny i ubezpieczony

 

Pamiętajmy, że nawet mimo największych zabezpieczeń, to właśnie my możemy paść ofiarą włamania i rabunku. Warto pamiętać więc o ubezpieczeniu, które nie zawsze zrównoważy wartość (szczególnie sentymentalną) rzeczy, ale w pewnym stopniu pokryje ewentualne szkody.

 

 

Dzisiejsza technologia to coś więcej niż gadżety. Polegamy na urządzeniach, bo są wygodnie, kompleksowo chronią nasze mienie i ostrzegają przed zagrożeniem. Mogą też oszczędzić nam wielu zmartwień podczas wymarzonego urlopu. Nie zapominajmy jednak nigdy o zdrowym rozsądku.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Życie bez domowych dramatów. 5 sprytnych rozwiązań, które ułatwią wybór piekarni Biuro prasowe
2021-06-14 | 16:30

Życie bez domowych dramatów. 5 sprytnych rozwiązań, które ułatwią wybór piekarni

Wybór odpowiedniego piekarnika wymaga przenalizowania naszych potrzeb i stylu życia. Na co zwrócić uwagę, aby urządzenia ułatwiały codzienność i były dla nas idealnym
Dom Planowanie bez dramatu. Jak wybrać najlepszy sprzęt AGD do pierwszego mieszkania
2021-06-14 | 16:00

Planowanie bez dramatu. Jak wybrać najlepszy sprzęt AGD do pierwszego mieszkania

Jednym z najbardziej ekscytującym momentów przy projektowaniu swojego pierwszego mieszkania jest wybór urządzeń, które mogą ułatwiać nasze codzienne życie. Kto z nas
Dom Na jakim etapie planowania kuchni należy wybrać okap?
2021-06-14 | 14:20

Na jakim etapie planowania kuchni należy wybrać okap?

Remont kuchni przytłacza wielu z nas. Nasuwa się pytanie, kiedy należy wybrać okap do kuchni. Najlepszym na to czasem jest etap projektowania tego pomieszczenia. Należy uwzględnić

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Edyta Herbuś: Przez 20 lat taniec to była bardzo intensywna praca i moja inwestycja na życie. Może trochę mało było dzieciństwa

Tancerka wspomina, że kiedy jako dziewięciolatka  stanęła na parkiecie, to wiedziała już, że ta pasja będzie dominować nad innymi. Godziny ćwiczeń, chęć sprawdzenia się w różnych stylach tańca i skomplikowane układy choreograficzne wymagały od niej sporo czasu, wysiłku, determinacji i silnej woli. Ale to wszystko dawało jej radość i było ciągłym oczekiwaniem na kolejne etapy, kolejne szkolenia, obozy, taneczne klasy i mistrzostwa. Zaangażowanie się opłaciło. Dziś jest jedną z najbardziej uznanych polskich tancerek i odczuwa satysfakcję, kiedy swoje doświadczenia i umiejętności może wykorzystać również na planach różnych produkcji czy na teatralnej scenie.

Gwiazdy

Michał Baryza: Gdy zmarła moja babcia, zmarłem też ja. Nie potrafiłem się podnieść, nie nagrywałem żadnych storek

Uczestnik programu „One Night Squad” przeżywał ostatnio bardzo trudne chwile. Ukochana babcia Michała Baryzy odeszła. Swoim smutkiem dzielił się z fanami za pośrednictwem social mediów. Tłumaczy, że publikowanie pełnych żalu relacji było dla niego bardzo trudne, ponieważ nigdy nie należał do osób, które publicznie opowiadają o swoich emocjach i rozterkach. Stwierdził jednak, że jeśli nagrania pomogą komuś przebrnąć przez okres żałoby, warto się przełamać i opowiedzieć o uczuciach towarzyszących po stracie.

Handel

Co dziesiąty polski konsument został wprowadzony w błąd i namówiony do zakupu podróbek. Handel podrobionymi towarami w UE kwitnie

6,8 proc. towarów importowanych do Unii Europejskiej jest podrobionych. Ich wartość przekracza 121 mld euro – wynika z badań Urzędu UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) oraz Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Podróbki mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa konsumentów, zwłaszcza z powodu narażenia na niebezpieczne substancje chemiczne. Szkodzą także gospodarce. – Straty producentów w Unii Europejskiej szacujemy na dziesiątki miliardów euro rocznie. Podróbki są problemem szczególnie dla mniejszych firm, które nie mają funduszy, aby monitorować rynek i sprawdzać, czy ich prawa własności intelektualnej są naruszane – zaznacza Nathan Wajsman, główny ekonomista EUIPO.

Technologie

W USA zatwierdzono bardzo skuteczny lek na otyłość i nadwagę. Zmniejsza masę ciała o blisko 20 proc. [DEPESZA]

To może być przełom w leczeniu otyłości. Wyniki czterech niezależnych badań klinicznych potwierdziły, że preparat Wegovy, skuteczny dotąd w leczeniu cukrzycy, powoduje też długotrwały spadek masy ciała o 17–18 proc. Terapia zostanie uruchomiona w USA jeszcze w tym miesiącu. Lek dostarcza hormon, który odpowiada za uczucie sytości i w ten sposób zmniejsza apetyt. Na całym świecie z otyłością żyje około 650 mln dorosłych.