Komunikaty PR

Blachodachówka modułowa – dobry wybór na twój dach

2021-03-23  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Sylwia Makowska
Orchidea Creative Group

ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/
Do pobrania inf_pras ( 0.15 MB )

Dach bywa określany mianem piątej elewacji i bez wątpienia jest jedną z najczęściej oglądanych, a co za tym idzie, reprezentatywnych powierzchni domu. Dlatego nasz wybór dotyczący rodzaju pokrycia dachowego jest niezwykle istotny i warto dobrze go przemyśleć. Ciekawym z wielu względów materiałem, który możemy położyć na dachu jest blachodachówka modułowa Galeco IZI.

Wygoda i łatwość montażu, trwałość oraz walory estetyczne – tak skrótowo można wypunktować najistotniejsze plusy tego produktu. Przyjrzyjmy się jednak dokładniej każdemu z nich.

Montaż

Opisywanie tego aspektu na samym początku może dziwić, jednak wielu inwestorów przykłada do montażu olbrzymią, często pierwszoplanową rolę – wszak wpływa on na tempo prac na budowie, ale też docelowo na estetykę całego domu. Dachówki Galeco IZI są modułowe, a niewielkie rozmiary arkuszy łatwe w magazynowaniu i transporcie. Waga pojedynczego modułu to niecałe 4 kg. Sprawia to, że ciężar pokrycia waha się w przedziale 4,6-7 kg/m2. Jest to więc rozwiązanie dość lekkie, a przy tym bardzo wytrzymałe i nadające się na dachy o nachyleniu od 9° (jedynie nieliczne modele przeznaczone są do kąta 12 lub 15°). Transport, w odróżnieniu od zwykłej blachy, odbywa się na paletach. Dzięki temu materiał nie jest narażony na wygięcie czy uszkodzenie podczas przewożenia na budowę. Układanie paneli dachówki modułowej jest też znacznie prostsze, niż w przypadku wielkoformatowych arkuszy blachy.

Trwałość

Blachodachówka jak nazwa wskazuje wykonana została przede wszystkim z wysokiej jakości stali, dzięki której profile są wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Poszczególne moduły doskonale do siebie przylegają, tworząc trwały, szczelny dach. Nie można jednak zapomnieć o drugim elemencie składowym dachówki Galeco IZI czyli o powłoce zewnętrznej, której zadaniem jest ochrona metalu przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak promieniowanie UV, kwaśne deszcze oraz korozja.

Estetyka

Wielką zaletą modułowej dachówki blaszanej są jej głębokie przetłoczenia. W Galeco IZI zastosowany został przełomowy sposób profilowania blachy z wykorzystaniem przetłoczenia typu „Z”. Powoduje ono powstanie głębokich cieni pomiędzy poszczególnymi modułami. Dzięki temu mniej widoczne stają się wkręty i poziome łączenie arkuszy, co wpływa na estetykę pokrycia dachowego. Przetłoczenia mają też bardzo istotne funkcje użytkowe: usztywniają blachę, zwiększają odporność dachówki na uszkodzenia mechaniczne i sprawiają, że jest ona bardziej wytrzymała na porywisty wiatr.

Blachodachówka Galeco IZI cechuje się płaską, nowoczesną i elegancką formą. Jest dostępna w kolorach grafitowym, grafitowym mat i czarnym. Dzięki swojej formie i barwie doskonale pasuje do współczesnych, nowoczesnych projektów, ale dobrze sprawdzi się także w budynkach zaprojektowanych w stylu klasycznym. Swój nieskazitelny wygląd blachodachówka zawdzięcza także powierzchni pozbawionej tzw. garbu czy efektu falowania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Orchidea Creative Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024 Biuro prasowe
2024-07-09 | 11:00

Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024

Firma Purmo znalazła się wśród laureatów w ogólnopolskim badaniu konsumenckim zdobywając Konsumencki Lider Jakości 2024 w kategorii „Grzejniki”. Badanie
Dom Niemal 50 lat nowej definicji czystości dzięki toaletom myjącym Geberit
2024-07-08 | 16:25

Niemal 50 lat nowej definicji czystości dzięki toaletom myjącym Geberit

Choć Europa wciąż zdominowana jest przez lata używania mało ekologicznego papieru toaletowego, z pomocą przychodzą zrywające z tradycją toalety myjące. Kiedy Geberit wprowadził na rynek
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Luna: W moim życiu jest więcej momentów zwątpienia i bezradności niż szczęścia i ekscytacji. Tylko tego nie pokazuję na Instagramie

Wokalistka chce, by jej pierwszy singiel zaprezentowany po Eurowizji był symbolem wewnętrznego odrodzenia, nowego początku i nadziei, bo choć życie pełne jest upadków, to najważniejsze jest, by z każdej porażki wyciągnąć odpowiednie wnioski, zawsze walczyć o swoje szczęście i odnaleźć w sobie siłę do działania. „Alive” to pełne emocji, intymne wyznanie Luny, ukazujące jej wewnętrzną walkę z wątpliwościami i przytłaczającymi myślami. Utwór opowiada o stanie zawieszenia między dwoma światami – rzeczywistym, pełnym wyzwań i wyimaginowanym, gdzie można znaleźć chwilowe ukojenie.

Handel

W ciągu 5–10 lat spodziewane duże wzrosty sprzedaży żywności ekologicznej. Największą barierą pozostaje niska świadomość konsumentów

Już blisko 80 proc. polskich konsumentów deklaruje kupowanie żywności ekologicznej – wynika z badania przeprowadzonego dla Polskiej Izby Żywności Ekologicznej przez Stowarzyszenie Delta Partner. Ten odsetek sukcesywnie rośnie, podobnie jak wartość rynku ekologicznej żywności, która według szacunków NIQ wynosi już ok. 2 mld zł, stanowiąc prawie 1 proc. wartości całego rynku spożywczego. Dalsze wzrosty utrudnia jednak fakt, że wielu konsumentów wciąż ma problem z rozpoznaniem produktów bio na sklepowych półkach. Według badań tylko co czwarty klient potrafi prawidłowo rozpoznać w sklepie symbol euroliścia, który gwarantuje, że produkt powstał zgodnie z restrykcyjnymi unijnymi wymogami rolnictwa ekologicznego.

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.