Brodzik, czyli pomysł na szybkie odświeżenie latem
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Wreszcie nadeszło długo wyczekiwane lato. Wysoka temperatura często jednak sprawia, że potrzebujemy dodatkowego odświeżenia. Szybki, chłodny prysznic może przynieść ulgę i orzeźwienie w upalne dni. Odpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań brodzika idealnego.
Podczas wyposażania łazienki wybór brodzika prysznicowego najczęściej schodzi na dalszy plan. Najwięcej uwagi poświęcamy zazwyczaj kabinie. Brodzik, choć z pozoru mniej widoczny, znacząco wpływa zarówno na estetykę całej aranżacji, jak i na funkcjonalność łazienki. Czym kierować się podczas doboru tego elementu?
Zgrany duet: estetyka i funkcja
Nawet najbardziej atrakcyjny wizualnie brodzik zacznie nas z czasem irytować, jeśli będzie niedopracowany pod względem funkcjonalności. Trudności w czyszczeniu, śliska powierzchnia czy niska odporność materiału mogą stać się prawdziwym utrapieniem. Jak znaleźć brodzik, który nie tylko będzie dobrze się prezentował, ale także służył przez lata? Przykładem takiego rozwiązania jest Geberit Sestra, wykonany z materiału łączącego proszek mineralny i żywicę syntetyczną. Takie połączenie daje wygodną, strukturalną powierzchnię użytkową. Nowoczesny kształt i zastosowana technologia gwarantują komfort użytkowania oraz design przyjemny dla oka. – Cenimy niezawodność produktów Geberit, ich proste, eleganckie i niezobowiązujące wzornictwo wpisuje się we wnętrza o różnym charakterze: od industrialnych, surowych, przez proste, współczesne, po nieco bogatsze w swojej stylistyce. W takim kontekście idealnie sprawdza się Geberit Sestra. – mówi architekt Ida Mikołajska, współzałożycielka MIKOŁAJSKAstudio.
Klasyczna elegancja
Remont łazienki jest chyba najbardziej uciążliwy dla wszystkich domowników, dlatego wybierając wyposażenie, warto postawić na klasyczne, ponadczasowe rozwiązania, które będą tworzyć dobre tło dla różnych aranżacji. Przykładem może być brodzik Geberit Olona nagrodzony przez jury konkursu A’design Award and Competition. Wśród zalet projektu można wymienić: matowy, biały kolor, designerski odpływ z delikatną chromowaną otoczką wokół pokrywy oraz gładką powierzchnią z wytrzymałej żywicy kamiennej. Co więcej, brodzik może być stosowany również w łazienkach przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością.
W dużych łazienkach dobrze sprawdzają się kabiny walk-in lub wolnostojące. Niektóre modele kabin marki KOŁO powierzchnię szkła ścianek prysznicowych mają pokrytą przezroczystą warstwą Reflex, która minimalizuje powstawanie zacieków i ułatwia utrzymanie w czystości. Kompletne kabiny prysznicowe KOŁO z serii GEO są idealnie dopasowane do brodzików kwadratowych lub półokrągłych. To produkty wyposażenia łazienkowego łatwe w montażu, trwałe, wykonane z wysokiej jakości materiałów i starannie wykończone.
Dla minimalistów
Jeżeli cenisz minimalizm i nowoczesną, oszczędną estetykę, właściwym rozwiązaniem będzie rezygnacja z brodzika. To popularny zabieg, jednak wymagający wyboru przemyślanych rozwiązań technologicznych. Jednym z nich może być odpływ liniowy Geberit CleanLine. Wpusty odpływów liniowych dzięki swojej budowie i kształtowi można zamontować bezpośrednio przed ścianą lub w dowolnym miejscu na podłodze. Odpływ jest również łatwy do utrzymania w czystości - został wyposażony w innowacyjny wkład grzebieniowy, która zatrzymuje brud. Jej osłonę można bez problemu zdjąć, co pozwala na łatwy dostęp do zanieczyszczonych powierzchni.
Więcej informacji na www.geberit.pl
Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.