Budowa Śródki OdNowa 2 na półmetku
Do końca trzeciego kwartału bieżącego roku budowa Śródki OdNowa 2 osiągnie poziom zaawansowania 50%. Już teraz stoją mury trzeciej kondygnacji, trwają prace nad stropami, a wkrótce rozpoczną się działania związane z więźbą dachową. Deweloper, Grupa Partner wybuduje łącznie 83 mieszkania w czterokondygnacyjnym budynku z podziemną halą garażową. Finalizacja projektu nastąpi w IV kwartale 2021 roku.
Poznańska Środka wzbogaci się o ciekawą architektonicznie inwestycję. Przy ulicy Bernata trwa budowa nowego projektu mieszkaniowego – Śródka OdNowa2. Będzie to czterokondygnacyjny budynek, w którym zaaranżowano 83 mieszkania. Deweloper przygotował szeroki wachlarz metraży – od funkcjonalnych kawalerek po dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale. Dostępne powierzchnie wahają się od 35 do 82 mkw, a ceny rozpoczynają się od 260 tys. zł brutto. Powstaną cichobieżne windy w każdej klatce schodowej, komórki lokatorskie, podziemna hala garażowa oraz naziemne miejsca postojowe. – Tylko teraz trwa wyjątkowa promocja. Do wszystkich mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych dajemy komórkę lokatorską gratis, a to oznacza oszczędność blisko 15 tys. złotych – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. Nieruchomości Grupy Partner. Inwestor zadba też o części wspólne, jak drogi wewnętrzne, tereny zielone, czy oświetlenie.
Budowa postępuje zgodnie z planem. Osiągnęła poziom 40% zaawansowania, a do końca września będzie już na półmetku. W większej części budynku stoją mury trzeciej kondygnacji i wylewane są stropy nad piętrem. – Harmonogram zakłada, że za kilka tygodni Śródka OdNowa 2 osiągnie docelową wysokość trzech pięter. Dlatego nie zwalniamy tempa, by przed końcem roku mieć stan surowy zamknięty – podkreśla Michał Wawrzyniak. Finalizacja projektu nastąpi w IV kwartale 2021 roku.
Lokalizacja Śródki OdNowa 2 jest na tyle uniwersalne, że stanowi dobre rozwiązanie zarówno dla studentów, jak i rodzin z dziećmi. W sąsiedztwie inwestycji znajdują się szkoły różnych szczebli edukacyjnych. Atutem są też tereny rekreacji, m.in. Jezioro Maltańskie, Ostrów Tumski oraz Termy Maltańskie, a do tego prowadząca tuż przy inwestycji droga rowerowa na Śródkę i Wartostradę. Dogodna komunikacja miejska umożliwia łatwe dostanie się w każdą stronę miasta czy to do centrum, czy na jego obrzeża.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Maciej Dowbor: Mamy dom w Hiszpanii i tam odpoczywamy, ale na co dzień mieszkamy w Polsce. Tu pracujemy, płacimy podatki, a nasze córki chodzą do szkoły
Prezenter zaznacza, że co prawda wraz ze swoją żoną kupili dom w Hiszpanii, to jednak większość czasu spędzają w Polsce. Tutaj bowiem mają pracę, a ich córki chodzą do miejscowych szkół. Maciej Dowbor zdradza też, że dużo lepiej funkcjonuje mu się w naszym kraju. Tu realizuje większość swoich projektów zawodowych, natomiast możliwość wyjechania z dala od Warszawy pomaga mu się wyciszyć, odpocząć od zgiełku i nabrać do wszystkiego dystansu.
Podróże
Damian Janikowski: Po ostatniej walce muszę porządnie odpocząć i wyleczyć kontuzje. Zazwyczaj na wakacje wybieram Egipt albo Turcję

Sportowiec przyznaje, że jego ulubionymi kierunkami na wakacje są Egipt i Turcja. Lubi odpoczywać w egzotycznych kurortach i cieszy się, kiedy cała rodzina ma wreszcie czas dla siebie. Damian Janikowski zaznacza, że teraz przede wszystkim chce wyleczyć kontuzje i naładować akumulatory, a kolejne walki na ringu stoczy dopiero pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.