Budowa Śródki OdNowa 2 na półmetku
Do końca trzeciego kwartału bieżącego roku budowa Śródki OdNowa 2 osiągnie poziom zaawansowania 50%. Już teraz stoją mury trzeciej kondygnacji, trwają prace nad stropami, a wkrótce rozpoczną się działania związane z więźbą dachową. Deweloper, Grupa Partner wybuduje łącznie 83 mieszkania w czterokondygnacyjnym budynku z podziemną halą garażową. Finalizacja projektu nastąpi w IV kwartale 2021 roku.
Poznańska Środka wzbogaci się o ciekawą architektonicznie inwestycję. Przy ulicy Bernata trwa budowa nowego projektu mieszkaniowego – Śródka OdNowa2. Będzie to czterokondygnacyjny budynek, w którym zaaranżowano 83 mieszkania. Deweloper przygotował szeroki wachlarz metraży – od funkcjonalnych kawalerek po dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale. Dostępne powierzchnie wahają się od 35 do 82 mkw, a ceny rozpoczynają się od 260 tys. zł brutto. Powstaną cichobieżne windy w każdej klatce schodowej, komórki lokatorskie, podziemna hala garażowa oraz naziemne miejsca postojowe. – Tylko teraz trwa wyjątkowa promocja. Do wszystkich mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych dajemy komórkę lokatorską gratis, a to oznacza oszczędność blisko 15 tys. złotych – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. Nieruchomości Grupy Partner. Inwestor zadba też o części wspólne, jak drogi wewnętrzne, tereny zielone, czy oświetlenie.
Budowa postępuje zgodnie z planem. Osiągnęła poziom 40% zaawansowania, a do końca września będzie już na półmetku. W większej części budynku stoją mury trzeciej kondygnacji i wylewane są stropy nad piętrem. – Harmonogram zakłada, że za kilka tygodni Śródka OdNowa 2 osiągnie docelową wysokość trzech pięter. Dlatego nie zwalniamy tempa, by przed końcem roku mieć stan surowy zamknięty – podkreśla Michał Wawrzyniak. Finalizacja projektu nastąpi w IV kwartale 2021 roku.
Lokalizacja Śródki OdNowa 2 jest na tyle uniwersalne, że stanowi dobre rozwiązanie zarówno dla studentów, jak i rodzin z dziećmi. W sąsiedztwie inwestycji znajdują się szkoły różnych szczebli edukacyjnych. Atutem są też tereny rekreacji, m.in. Jezioro Maltańskie, Ostrów Tumski oraz Termy Maltańskie, a do tego prowadząca tuż przy inwestycji droga rowerowa na Śródkę i Wartostradę. Dogodna komunikacja miejska umożliwia łatwe dostanie się w każdą stronę miasta czy to do centrum, czy na jego obrzeża.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.