Budowa Śródki OdNowa 2 na półmetku
Do końca trzeciego kwartału bieżącego roku budowa Śródki OdNowa 2 osiągnie poziom zaawansowania 50%. Już teraz stoją mury trzeciej kondygnacji, trwają prace nad stropami, a wkrótce rozpoczną się działania związane z więźbą dachową. Deweloper, Grupa Partner wybuduje łącznie 83 mieszkania w czterokondygnacyjnym budynku z podziemną halą garażową. Finalizacja projektu nastąpi w IV kwartale 2021 roku.
Poznańska Środka wzbogaci się o ciekawą architektonicznie inwestycję. Przy ulicy Bernata trwa budowa nowego projektu mieszkaniowego – Śródka OdNowa2. Będzie to czterokondygnacyjny budynek, w którym zaaranżowano 83 mieszkania. Deweloper przygotował szeroki wachlarz metraży – od funkcjonalnych kawalerek po dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale. Dostępne powierzchnie wahają się od 35 do 82 mkw, a ceny rozpoczynają się od 260 tys. zł brutto. Powstaną cichobieżne windy w każdej klatce schodowej, komórki lokatorskie, podziemna hala garażowa oraz naziemne miejsca postojowe. – Tylko teraz trwa wyjątkowa promocja. Do wszystkich mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych dajemy komórkę lokatorską gratis, a to oznacza oszczędność blisko 15 tys. złotych – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. Nieruchomości Grupy Partner. Inwestor zadba też o części wspólne, jak drogi wewnętrzne, tereny zielone, czy oświetlenie.
Budowa postępuje zgodnie z planem. Osiągnęła poziom 40% zaawansowania, a do końca września będzie już na półmetku. W większej części budynku stoją mury trzeciej kondygnacji i wylewane są stropy nad piętrem. – Harmonogram zakłada, że za kilka tygodni Śródka OdNowa 2 osiągnie docelową wysokość trzech pięter. Dlatego nie zwalniamy tempa, by przed końcem roku mieć stan surowy zamknięty – podkreśla Michał Wawrzyniak. Finalizacja projektu nastąpi w IV kwartale 2021 roku.
Lokalizacja Śródki OdNowa 2 jest na tyle uniwersalne, że stanowi dobre rozwiązanie zarówno dla studentów, jak i rodzin z dziećmi. W sąsiedztwie inwestycji znajdują się szkoły różnych szczebli edukacyjnych. Atutem są też tereny rekreacji, m.in. Jezioro Maltańskie, Ostrów Tumski oraz Termy Maltańskie, a do tego prowadząca tuż przy inwestycji droga rowerowa na Śródkę i Wartostradę. Dogodna komunikacja miejska umożliwia łatwe dostanie się w każdą stronę miasta czy to do centrum, czy na jego obrzeża.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.