Ceramika Geberit według Antonio Citterio
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Jaka powinna być łazienka? Przede wszystkim funkcjonalna, komfortowa, z optymalnie zaaranżowaną i wykorzystaną przestrzenią oraz łatwa do utrzymania w czystości. Poza tym powinna być też ponadczasowa. W jej przypadku trudno ulegać sezonowej modzie. Zazwyczaj remont łazienki przeprowadzamy nie częściej niż co kilka, a nawet kilkanaście lat. Dlatego wybierając wyposażenie koniecznie należy zadbać o urządzenia najwyższej jakości, wyróżniające się nie tylko formą, ale też trwałością. Takie możliwości daje ceramika Geberit, która jest liderem pod względem technologii sanitarnej, wzornictwa i innowacyjnych funkcji. Szeroki wybór produktów ceramiki łazienkowej tego producenta daje ogromne możliwości w projektowaniu. Szczególne miejsce zajmuje seria Geberit Citterio.
Antonio Citterio dla Geberit
Kolekcję zaprojektował Antonio Citterio, uznany włoski architekt i designer, który współpracuje z takimi markami jak Vitra, B&B Italia, Flos czy Kartell. Wzornictwo, jakie tworzy ten utytułowany projektant, jest ponadczasowe i bardzo eleganckie. Po mistrzowsku łączy funkcjonalność z niebanalną formą. Nie interesują go chwila czy moda, ale to, jak dany przedmiot będzie się sprawdzał przez lata użytkowania. Zaprojektowane przez niego produkty pozostają nieprzemijające i wciąż aktualne. Taka też jest kolekcja Geberit Citterio – oryginalna, a zarazem niezwykle elegancka i pozostająca zawsze na czasie.
Ceramika z najwyższej półki
Ceramikę Geberit zaprojektowaną przez Antonio Citterio cechuje unikatowe wzornictwo – nietypowe kształty i wyjątkowe materiały. W kolekcji są dostępne dwa modele umywalek nablatowych – jeden w formie misy o miękkiej linii, drugi z zewnątrz prosty, geometryczny, z szerokimi rantami. Niewidoczne przelewy i zintegrowane, ceramiczne osłony odpływów dodają im elegancji. Powierzchnia umywalek jest wyjątkowo gładka, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości. Oba modele wspaniale wpisują się w nowoczesne wnętrza.
W serii dostępne są także toalety i bidety z ukrytymi mocowaniami, o obłym kształcie i gładkiej powierzchni wykończonej specjalnym szkliwem KeraTect. Poza tym bezkrawędziowe produkty Geberit Rimfree są pozbawione zakamarków, w których zwykle gromadzą się wszelkie zanieczyszczenia.
Geometryczne formy mebli
Meble łazienkowe oferowane w ramach Geberit Citterio są idealnym uzupełnieniem serii. Ich geometryczne formy wspaniale współgrają z organicznymi kształtami ceramiki Geberit. Dostępne są w dwóch wersjach drewnianego wykończenia: dąb beżowy i dąb szaro-brązowy, ze szklanymi frontami i szarobrązowymi korpusami. Przestrzeń szuflad jest doskonale zorganizowana, co gwarantuje odpowiednią ilość miejsca do przechowywania kosmetyków i innych akcesoriów, które chcemy mieć w zasięgu ręki.
Geberit Citterio zachwyca pod każdym względem. Stanowi idealne połączenie kształtów i materiałów. To subtelne, włoskie wzornictwo na najwyższym poziomie.
Warto podkreślić, że do pierwszej - i jak dotąd jedynej - wizyty w naszym kraju Antonio Citterio skłonili przedstawiciele firmy KOŁO, którzy dążyli do tego, aby najnowsze trendy w światowym wzornictwie były regularnie prezentowane i wdrażane na polskim rynku. Zwieńczeniem współpracy między producentem, a projektantem była m.in. zachwycająca subtelną elegancją i precyzją wykonania kolekcja KOŁO EGO. Podczas pobytu Citterio w Polsce wykłady z jego udziałem na ul. Myśliwieckiej oraz na skwerze Hoovera w Warszawie przyciągnęły tłumy słuchaczy: architektów i studentów.
Więcej informacji na www.geberit.pl
Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).
Antonio Citterio – włoski projektant, urodzony w 1950 roku w mieście Meda. Studiował na wydziale architektury w Mediolanie. Swoje pierwsze biuro otworzył w wieku 22 lat. W latach 1987-1996 współpracował z projektantem Terrym Dawnem, natomiast w 1999 wraz z Patricią Viel założył studio Antonio Citterio i Partnerzy, które od 2009 roku funkcjonuje pod nazwą Antonio Citterio Patricia Viel and Partners. Studio zajmuje się projektowaniem z zakresu architektury i urbanistyki, planowania biur i salonów, przestrzeni wystawienniczych, a także produktów użytkowych dla wielu znanych, światowych marek.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.