Komunikaty PR

Ciszej w domu z akustycznym styropianem

2021-04-29  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

My na dole z gośćmi, a na górze odgłosy radosnej zabawy. Tak się zazwyczaj bowiem składa, że pokoje dzieci znajdują się na piętrze. Dobrze zatem zawczasu pomyśleć o wewnętrznej izolacji akustycznej, która wyciszy takie uciążliwości jak tupanie czy stukanie.

W piętrowych domach życie toczy się najczęściej na parterze – w salonie, kuchni, pokojach dziennych. Wyższą kondygnację rezerwujemy na relaks, odpoczynek, czy po prostu dla rodziny. To tam projektujemy sypialnię i zazwyczaj pokoje dzieci, choć one przełamują podział na strefę dzienną i nocną. Są bowiem jednocześnie i miejscem zabawy, i odpoczynku.

Dzieci biegają, tupią, czasem coś upuszczą na ziemię, czasem nawet czymś rzucą. Tego rodzaju odgłosy należą do dźwięków uderzeniowych. Nie są tak dokuczliwe jak stały hałas zza okna, ale skoro można zapobiec ich roznoszeniu się po domu, warto to zrobić. Rozwiązaniem jest izolacja akustyczna stropów, czyli wszystkich przegród poziomych, tych, które oddzielają od sobie piętra, potocznie – podłóg. - Gdy budujemy dom, taką izolację można wykonać razem z izolacją termiczną. Odpowiedni do tego jest styropian, który ma dodatkowe właściwości wyciszające, czyli akustyczny – wyjaśnia Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin.

Dwie pieczenie przy jednym ogniu

Warstwę wyciszającą należy zaplanować na etapie projektu domu. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z warstwami izolacyjnymi, najlepiej sprawdzi się technologia podłogi pływającej. W tej technologii warstwy nie przylegają do ścian pomieszczenia, ale mogą się przemieszczać, co jest nieuniknione, gdy pod wpływem ciepła czy wilgoci kurczą się i rozszerzają.

Jeśli do izolacji wybierzemy styropian akustyczny, np. Stropomin EPS T, osiągniemy za jednym zamachem dwa cele. Po pierwsze – efektywną warstwę termiczną. Po drugie – skuteczne wyciszenie dźwięków, które mogą się przedostawać między piętrami. – Rośnie świadomość, że hałas nie jest obojętny dla zdrowia, nie mówiąc już o komforcie życia. Najczęściej nie mamy wpływu na otoczenie zewnętrzne, ale zdecydowanie możemy zadbać o większą ciszę w domu – podkreśla doradca techniczny w firmie Styropmin.

Nowoczesne materiały takie jak styropian akustyczny zdecydowanie przyczyniają się do tego, że komfort życia we własnym domu jest coraz większy. Polacy coraz mniej narzekają na hałas we własnym domu – z raportu CBOS pt. „Zagrożenie hałasem. Opinie z lat 1999-2009” wynika, że odsetek osób skarżących się na hałas w mieszkaniu zmniejszył się z 29 proc. do 21 proc. Można założyć, że w kolejnych latach wyniki jeszcze się poprawiły. Jednocześnie trzeba pamiętać, że ogólne natężenie hałasu, zwłaszcza w miastach, rośnie. Dbajmy zatem o ciszę tam, gdzie możemy.

GDY BUDUJESZ DOM, POMYŚL O HAŁASIE:

•        Przyjrzyj się dobrze otoczeniu, zastanów się, gdzie i jakie są źródła hałasu

•        Zapoznaj się z planami zagospodarowania przestrzennego, rozważ, jak realne jest, że w pobliżu Twojego domu powstanie ruchliwa droga lub centrum handlowe

•        Wybieraj materiały budowlane (w tym także okna, drzwi) także pod kątem ich parametrów akustycznych

•        Przeanalizuj rozkład pomieszczeń w domu, zastanów się jak możesz wyodrębnić strefy ciszy

•        Wykonaj izolację akustyczną stropów, wykorzystując styropian akustyczny

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.