Co przyniesie 2021? Wnętrzarskie trendy na nadchodzący rok
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
U progu nadchodzącego roku zwykle zastanawiamy się nad zmianami, które warto wprowadzić do codziennego życia, robimy noworoczne postanowienia i… śledzimy trendy. Co rok 2021 wniesie do naszych wnętrz?
Rok 2020 zaskoczył nas wszystkich i diametralnie wpłynął na zmianę naszego stylu życia. Miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu dla większości z nas jest dom. Pełni on obecnie funkcję biura, miejsca spotkań i wypoczynku. W zależności od potrzeb zmienia się w restaurację, salę kinową, czy siłownię. Jakie trendy w związku z tymi zmianami zagoszczą w naszych mieszkaniach?
Dom jak kameleon
W obliczu pandemii, nasze życie przeniosło się do domu. Tu spotykamy się z bliskimi, pracujemy, wypoczywamy. W związku z tym często musimy wprowadzać zmiany funkcji danego pomieszczenia. Rozwiązaniem, które sprawi, że nasze mieszkania będą szybko dostosowywać się do naszych potrzeb są wielofunkcyjne meble, które pozwolą szybko dostosować się do danej sytuacji. W ofercie BoConcept dostępne są między innymi wygodne sofy z funkcją spania czy stoliki do kawy ze schowkiem i wymiennymi blatami, a także z funkcją rozkładania. Dzięki temu mebel można szybko przekształcić w stół do jadalni,
Między Japonią a Skandynawią
Japandi, połączenie skandynawskiej prostoty i japońskiego minimalizmu to jedna z tendencji, które zostaną z nami w nadchodzącym roku. Ponadczasowość tych dwóch z pozoru odległych od siebie estetyk daje poczucie komfortu i pozwala na stworzenie uniwersalnych aranżacji. Japońska oszczędność i pozorna surowość, przełamana skandynawskimi dodatkami pozwoli stworzyć wnętrze, w którym z przyjemnością można spędzać długie zimowe wieczory.
Kolory roku
W tym roku wyjątkowo Instytut Pantone wybrał dwa kolory: Ultimate Grey i Illuminate Yellow. Pierwszy z nich symbolizuje siłę, odporność i ukojenie. Drugi: nadzieję i optymizm. Ich połączenie ma być odpowiedzią na to, czego potrzebujemy najbardziej w trudnych okolicznościach, które przyniósł ostatni czas. Z pewnością te odcienie będą nam towarzyszyć w najbliższych miesiącach, zarówno w postaci wielkoformatowej, jak i w formie detali.
Więcej na: https://www.boconcept.com/pl-pl/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.