Co zrobić, aby uniknąć błędów podczas remontu łazienki?

Podjęcie się remontu łazienki i samodzielne montowanie sprzętów bez solidnego planu działania, może skutkować wieloma komplikacjami, z którymi przychodzi nam się zmierzyć często gdy jest już za późno na odwrót. Warto zatem wiedzieć na co się przygotować i jak to prawidłowo zrobić.
Upewnij się, że nie popełniasz tych błędów
Najczęstszymi błędami, z którymi spotykamy się remontując łazienkę jest montaż poszczególnych części armatury. Podstawą do prawidłowego montażu jest przygotowanie miejsca na wszystkie elementy. Należy prawidłowo wyrównać powierzchnię i zwrócić uwagę na brak hydroizolacji. Kolejna ważna kwestia to zadbanie o odpowiedni spadek instalacji kanalizacyjnej i właściwe uszczelnienie. Trzeba również upewnić się czy wanna lub brodzik nie potrzebują podparcia, np. stelaża i zadbać również o ten element. Dopiero gdy zadbamy o podstawy, możemy przejść do zapoznania się z instrukcją montażu i rozpocząć cały proces.
Najważniejsze jest zaplanowanie
Wbrew pozorom samodzielne wyremontowanie łazienki nie jest niemożliwym przedsięwzięciem. Kluczowym jest jednak ścisły plan i wiedza, jak przejść przez remont w najlepszy sposób. Przede wszystkim należy go zaplanować pod względem wyznaczenia miejsca na kabinę prysznicową i wannę. Musi to ściśle zgadzać się z instalacją wodno-kanalizacyjną i jej spadkiem. W związku ze skomplikowanymi działaniami w tym obszarze i koniecznością zachowania optymalnych parametrów, zalecamy zlecić te działania odpowiednio wykwalifikowanym instalatorom. Pomoże to uchronić nas przed ewentualnymi awariami na przyszłość. Własnoręczne zamontowanie kabiny i wanny oraz dodatków do nich, jak zestaw prysznicowy czy baterii nie jest niemożliwe, natomiast należy ściśle przestrzegać instrukcji montażu. Postępowanie zgodnie z jej wytycznymi, konsekwentnie krok po kroku, zoptymalizuje czas montowania i dodatkowo nabędziemy pewności, że sprzęty będą nam służymy prawidłowo, bez żadnych nieprzewidzianych usterek.
„Źródłem większości remontowych problemów jest złe przygotowanie się do całego procesu oraz brak zapoznania się z instrukcją montażu. Mimo że zapoznanie się ze szczegółami zajmuje dodatkowy czas, zapewniamy, że wielokrotnie samodzielne montowanie sprzętów bez odpowiednio uporządkowanej wiedzy trwa o wiele, wiele dłużej. Dlatego jako producent zalecamy pozostawienie montażu wyspecjalizowanym ekipom, które wykonają tę kwestię za nas. Poprawnie wykonany montaż, daje nam gwarancję długiego i prawidłowego użytkowania produktu.” – podkreśla Robert Rachowski – Product Manager Sanplast SA.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.