Co zrobić, aby uniknąć błędów podczas remontu łazienki?
Podjęcie się remontu łazienki i samodzielne montowanie sprzętów bez solidnego planu działania, może skutkować wieloma komplikacjami, z którymi przychodzi nam się zmierzyć często gdy jest już za późno na odwrót. Warto zatem wiedzieć na co się przygotować i jak to prawidłowo zrobić.
Upewnij się, że nie popełniasz tych błędów
Najczęstszymi błędami, z którymi spotykamy się remontując łazienkę jest montaż poszczególnych części armatury. Podstawą do prawidłowego montażu jest przygotowanie miejsca na wszystkie elementy. Należy prawidłowo wyrównać powierzchnię i zwrócić uwagę na brak hydroizolacji. Kolejna ważna kwestia to zadbanie o odpowiedni spadek instalacji kanalizacyjnej i właściwe uszczelnienie. Trzeba również upewnić się czy wanna lub brodzik nie potrzebują podparcia, np. stelaża i zadbać również o ten element. Dopiero gdy zadbamy o podstawy, możemy przejść do zapoznania się z instrukcją montażu i rozpocząć cały proces.
Najważniejsze jest zaplanowanie
Wbrew pozorom samodzielne wyremontowanie łazienki nie jest niemożliwym przedsięwzięciem. Kluczowym jest jednak ścisły plan i wiedza, jak przejść przez remont w najlepszy sposób. Przede wszystkim należy go zaplanować pod względem wyznaczenia miejsca na kabinę prysznicową i wannę. Musi to ściśle zgadzać się z instalacją wodno-kanalizacyjną i jej spadkiem. W związku ze skomplikowanymi działaniami w tym obszarze i koniecznością zachowania optymalnych parametrów, zalecamy zlecić te działania odpowiednio wykwalifikowanym instalatorom. Pomoże to uchronić nas przed ewentualnymi awariami na przyszłość. Własnoręczne zamontowanie kabiny i wanny oraz dodatków do nich, jak zestaw prysznicowy czy baterii nie jest niemożliwe, natomiast należy ściśle przestrzegać instrukcji montażu. Postępowanie zgodnie z jej wytycznymi, konsekwentnie krok po kroku, zoptymalizuje czas montowania i dodatkowo nabędziemy pewności, że sprzęty będą nam służymy prawidłowo, bez żadnych nieprzewidzianych usterek.
„Źródłem większości remontowych problemów jest złe przygotowanie się do całego procesu oraz brak zapoznania się z instrukcją montażu. Mimo że zapoznanie się ze szczegółami zajmuje dodatkowy czas, zapewniamy, że wielokrotnie samodzielne montowanie sprzętów bez odpowiednio uporządkowanej wiedzy trwa o wiele, wiele dłużej. Dlatego jako producent zalecamy pozostawienie montażu wyspecjalizowanym ekipom, które wykonają tę kwestię za nas. Poprawnie wykonany montaż, daje nam gwarancję długiego i prawidłowego użytkowania produktu.” – podkreśla Robert Rachowski – Product Manager Sanplast SA.
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Luksus, który nie przytłacza
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Finanse
Zbiórki internetowe przestały się już kojarzyć wyłącznie z finansowaniem leczenia. Ludzie zbierają także na podstawowe potrzeby i realizację marzeń
Połowa Polaków wspiera zbiórki charytatywne online – wynika z raportu przygotowanego przez SW Research dla Allegro. Najczęściej przekazujemy datki na pomoc humanitarną związaną z kataklizmami, wsparcie chorych, pomoc dzieciom czy zwierzętom. Jeszcze do niedawna zbiórki internetowe kojarzyły się głównie z finansowaniem terapii czy rehabilitacji dla ciężko chorych, ale coraz częściej ludzie zbierają na podstawowe potrzeby, takie jak żywność czy opał na zimę, ale również na realizację marzeń.