Cosentino prezentuje nowy wizerunek Silestone
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Z ponad 30-letnią historią na rynku powierzchni dla architektury i wzornictwa, Silestone®, najbardziej znana marka Grupy Cosentino, odnawia swą tożsamość, podkreślając zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną transformację. Z końcem kwietnia 2021 r. marka otrzymała nową identyfikację, by wciąż inspirować poprzez innowacyjne i zrównoważone przestrzenie, zbudowane na wartościach, które wymagają charakteru, odpowiedzialności i człowieczeństwa, czyli cech, które sprawiły, że konglomerat Silestone® był i jest wyjątkowy od samego początku.
Silestone® wykorzystuje nowy typ obrazu, pełen mocy i osobowości, zakorzeniony w przejrzystości i odpowiedzialności tkwiącej w DNA marki i samej firmy. Jego świeżość i prostota zostały wyeksponowane w kroju pisma, opracowanym przez zespół ds. Wizerunku i Marki Cosentino we współpracy z niezależną firmą doradczą Nadie, aby nadać marce znacznie bardziej emocjonalny charakter.
Projekt graficzny to powściągliwa ewolucja, gdzie zachowano strukturę izotyp +logotyp, a także zaznaczono ścisły związek z firmą Cosentino. Izotyp, który prezentuje istotę Silestone®, nadal wykorzystuje dobrze znane „S”, które ewoluuje w kierunku świeższego i uproszczonego projektu. Zmienia się w zapadającą w pamięć ikonę dającą możliwość tworzenia wielu zasobów graficznych, takich jak obrazy, filmy, tekstury lub wzory. Również po raz pierwszy izotyp ten jest dostępny w dwóch kolorach, Pantone® Warm Red C, czyli odświeżonym odcieniu czerwieni i Pantone® 629 CP, czyli jasnoniebieskim. Użycie jednego lub drugiego będzie zależeć od zastosowań materiału lub tematyki.
Logotyp, detale i elementy graficzne każdej litery dopełniają spójności i oryginalności projektu, oddając nowoczesność i prostotę. Kąt 15 stopni i szyta na miarę typografia przekazują nowy, świeższy i młodzieńczy wszechświat, przenosząc markę w nowe sfery projektowania.
Ten innowacyjny emblemat będzie teraz używany we wszystkich kampaniach marki, materiałach marketingowych i środowiskach cyfrowych, a także będzie obecny w nadchodzących premierach nowych kolekcji kolorystycznych.
To tylko wierzchołek góry lodowej gruntownej strategii rebrandingu, która podkreśli znaczenie życia w różnych obszarach domu i wygeneruje nowe kody komunikacyjne skierowane do nowego pokolenia.
Zmiana charakteru, nowa natura
Nowa identyfikacja wizualna jest też zgodna z nowym odpowiedzialnym i zrównoważonym charakterem Silestone®, na który pozwoliła pionierska i ekskluzywna technologia HybriQ®, opracowana i wprowadzona na rynek w 2020 roku przez Cosentino. HybriQ® to innowacja technologiczna, która wyznacza nowy standard na rynku powierzchni dla architektury i wzornictwa oraz zmienia paradygmat tzw. kategorii powierzchni kwarcowych.
Technologia HybriQ® wiąże się z dwiema ważnymi zmianami: nowym procesem produkcyjnym Silestone® i nowym składem produktu, które wzmacniają zaangażowanie Cosentino w sferach odpowiedzialnej produkcji, zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym.
Na poziomie produkcyjnym technologia HybriQ® to kamień milowy Cosentino w zakresie ochrony środowiska. Obejmuje to w 99% ponowne wykorzystanie wody z procesów produkcyjnych i korzystanie w 100% z energii odnawialnej, przy jednoczesnym wprowadzeniu nowych ulepszeń i bardziej zaawansowanych systemów w zrównoważonym zarządzaniu i gospodarce o obiegu zamkniętym w swoich fabrykach.
Pod względem składu, HybriQ® wykorzystuje nową hybrydową formułę surowców mineralnych o tych samych lub lepszych parametrach niż kwarc i materiałów pochodzących z recyklingu. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie użycia krzemionki krystalicznej w składzie Silestone® o 50%, osiągając redukcję nawet o 90% w przypadku niektórych kolorów. Dzięki tej nowej kompozycji Cosentino tworzy Silestone® o takich samych parametrach mechanicznych i technicznych, który zachowuje wszystkie swoje certyfikaty jakości i higieny. Zachowuje również swoje ponadczasowe piękno, zapewniając jednocześnie nowe możliwości projektowe w zakresie m.in. głębi, przezroczystości i rozmycia kolorów.
Dzięki HybriQ®, Grupa Cosentino potwierdza swoją pozycję lidera w branży i toruje drogę do większego zrównoważonego rozwoju, jednocześnie przyczyniając się znacząco do poprawy zdrowia i bezpieczeństwa w całym łańcuchu wartości firmy, ze szczególnym naciskiem na ludzi bezpośrednio zaangażowanych w proces produkcji.
Świat się zmienił, zmienił się konsument, a zrównoważony rozwój i odpowiedzialność są teraz wymogiem, zobowiązaniem i niekwestionowaną koniecznością. Po raz kolejny Cosentino wyprzedza trendy i otwiera nową erę dla Silestone®, „The Ultimate Mineral HybriQ Surface”, która od teraz definiować będzie markę.
Więcej na: www.Cosentino.com

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.