CREATOR wybrał najlepsze projekty wnętrz
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Ambicją CREATORA, specjalizującego się w kursach projektowania wnętrz z wykorzystaniem programu Archicad, jest przekazanie jak najszerszej wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej z dziedzin związanych z projektowaniem, mieszkaniami oraz domami. Jako jedyna w branży firma opracowała autorską metodę organizowania konkursów na najlepszy projekt zaliczeniowy objęty patronatem medialnym. Oprócz możliwości zaistnienia w branży, na zakończenie kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat w formie świadectwa MEN, potwierdzający zdobytą wiedzę i kwalifikacje zawodowe.
MAŁGORZATA MASEK – „Sen o Warszawie”
Mieszkanie stworzone z myślą o parze mieszkającej do tej pory w Irlandii oraz ich małej córeczce. Autorce udało się stworzyć przestrzeń, która spełnia potrzeby całej trójki, ale też stanowi „klasykę w nowoczesnym wydaniu”.
Autorka projektu, Małgorzata Masek, o sobie
Jestem pasjonatką piękna i sztuki. Przez kilka lat mieszkałam w Irlandii, gdzie miałam okazję poznać lokalnych projektantów mody i ikony designu. Pobyt w Irlandii był też moim pierwszym doświadczeniem związanym z architekturą wnętrz. Zaprojektowałam tam salon kosmetyczny – elegancki, ale jednocześnie będący oazą spokoju i miejscem, gdzie każda kobieta może się zrelaksować. Zachwyca mnie architektura i styl gregoriański i wiktoriański, z wysokimi sufitami, bogato zdobioną sztukaterią i wielkimi żeliwnymi portalami kominkowymi, które znajdują się w niemal w każdym pomieszczeniu, nie zapominając o ogromnych, zdobionych żyrandolach. Bardzo cenię sobie przedwojenne budownictwo warszawskie, gdzie pomieszczenia są przestronne, a perełkę architektoniczną stanowią masywne dwuskrzydłowe drzwi. Najlepiej odnajduję się w stylu klasycznym oraz art deco z nutką eklektyzmu, w formie fantazyjnych, kolorowych dodatków. Ikoną dla mnie jest Jonathan Adler, mistrz łączenia niebanalnych wzorów i pełnej palety kolorów.
EMILIA RZECZYCKA – „W barwach orientu”
„W barwach orientu” to bardzo dokładnie zaprojektowany plan wnętrza w orientalnym stylu. Autorce udało się uwzględnić potrzeby domowników – pary podróżników. Styl orientalny widoczny jest nie tylko w elementach dekoracyjnych, ale także w meblach i całej kolorystyce mieszkania.
Autorka projektu, Emilia Rzeczycka, o sobie
Jestem ciekawa świata, kreatywna i kocham poznawać rzeczy „piękne”. Zawodowo zajmuję się Visual Merchandisingiem, od którego zaczęła się moja pasja związana z projektowaniem wnętrz. Byłam VM w branży fashion i sportowej, dzięki czemu mogłam zapoznać się z różnymi sposobami projektowania pomieszczeń. Moje dwa miejsca na ziemi, w których czuję się najlepiej, to moje miasto i półwysep Helski, gdzie przez jakiś czas prowadziłam sklep. Dzięki temu miejscu i ludziom, pokochałam styl Hamptons z dodatkami surferskimi. Podróże zagraniczne z kolei zainspirowały i zafascynowały mnie stylem orientalnym, który wykorzystałam w moim projekcie.
ANNA WAWSZCZYK-ROKOSZ – „Projekt mieszkania w Krakowie”
Zaprojektowane przez Annę Wawszczyk-Rokosz mieszkanie stworzone zostało z myślą o biznesmence pracującej w Krakowie. Imponująco duże okna w sprytny sposób doświetlają całą przestrzeń i optycznie ją powiększają. Wystrój mieszkania utrzymany jest w biało-szarej tonacji z elementami koloru.
Autorka projektu, Anna Wawszyczyk-Rokosz, o sobie
Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a w życiu prywatnym szczęśliwą żoną i mamą półtorarocznej córki. W życiu zawodowym czas na zmiany! :) Od zawsze kochałam remonty i piękne wnętrza, dlatego chciałabym, aby moja pasja stała się również pomysłem na życie. Moje marzenie to tworzyć wnętrza i przestrzeń dające pełną satysfakcje wizualną, estetyczną, ale również funkcjonalną. W tym roku chciałabym otworzyć firmę zajmującą się projektowaniem wnętrz...dlatego trzymajcie kciuki! :)
ALICJA LIMA – „Projekt mieszkania we Wrocławiu”
Projekt Pani Alicji Limy to mieszkanie stworzone z myślą o młodym małżeństwie prowadzącym aktywny tryb życia. Para często przyjmuje gości, dlatego też autorka projektu zadbała o przestronność mieszkania. Dodatkowo wydzielona została przestrzeń do pracy w domu – z racji zawodu męża.
Autorka projektu, Alicja Lima, o sobie
Na co dzień pracuję z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur. Czas wolny spędzam aktywnie, by potem odpocząć z dobrą książką lub przy sztaludze. Różnorodność jest cechą, która urzeka mnie zarówno w życiu codziennym, jak i w architekturze wnętrz. Lubię odkrywać nowe miejsca, ciekawe zakątki. Z pasji do podróży zrodziła się chęć tworzenia magicznych miejsc w moim otoczeniu, a zamiłowanie do malowania akwarelami stało się dla mnie inspiracją do stworzenia projektu koncepcyjnego mieszkania w ramach kursu CREATOR. Proponowana aranżacja zawiera szeroką gamę barw inspirowanych naturą, które wyodrębniają każde z pomieszczeń, a jednocześnie harmonijnie je ze sobą łączą. Wszechobecne drewno, rozmaite rodzaje tkanin oraz zróżnicowane natężenie i barwa oświetlenia nadają wnętrzu przytulny charakter.
MARZENA TRAWKA
Mieszkanie zaprojektowane zostało dla trzyosobowej rodziny, w której każda ma inne potrzeby. Żona – obracająca się w świecie mody, lubiąca gotować; mąż – lubujący się w praktycznych, funkcjonalnych rozwiązaniach; oraz najmłodszy domownik – córeczka, świetnie odnajdująca się w swoim pokoju dla małej księżniczki.
Autorka projektu, Marzena Trawka, o sobie
Prywatnie jestem mamą 14-miesięcznej Laury, a zawodowo zajmuję się bankowością. Pasję do projektowania odkryłam podczas aranżowania wystroju swojego nowego domu. Chcąc pogłębić to zagadnienie zdecydowałam się na udział w kursie organizowanym przez Creator. Chciałabym móc dzielić się zdobytą tam wiedzą, projektując wyjątkowe wnętrza. W wolnym czasie oddaję się również pasji artystycznej i tworzę obrazy metodą pouringu.
Więcej informacji na www.creator.net.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.