Czy rodzina w Warszawie może liczyć na wsparcie? Kluby dla rodzin w stolicy
Jest ich w mieście ponad 20, działają w prawie każdej dzielnicy i od ponad 10 lat niosą pomoc potrzebującym rodzinom. Warszawskie kluby dla rodzin to miejsca, które wspólnie tworzą rodzice, dzieci, opiekunowie, prowadzący i miasto. Już 16 czerwca odbędzie się konferencja „Do jednej bramki” – #razemdlarodzin, podczas której kluby opowiedzą o swoich dobrych praktykach oraz poinformują, jak pracować z rodziną i małymi dziećmi oraz dlaczego warto do nich zajrzeć.
Każdy rodzic czy opiekun zmaga się z trudnością wychowania młodego człowieka. Na różnych etapach tego wyzwania potrzebujemy niekiedy wsparcia – czy to w korepetycjach, konsultacji z psychologiem albo zajęć rozwijających. Nie zawsze jednak rodziców czy opiekunów mogą pozwolić sobie na takie zajęcia lub znaleźć odpowiednich specjalistów. I wtedy z pomocą przychodzą warszawskie kluby dla rodzin.
Zajęcia ogólnorozwojowe, spotkania ze specjalistami, konsultacje psychologiczno-pedagogiczne, warsztaty umiejętności wychowawczych oraz wydarzenia rodzinne – to tylko niektóre z zajęć, na które można uczęszczać bezpłatnie w warszawskich klubach dla rodzin. Te miejsca to przestrzeń do spotkań wzmacniających więzi społeczne i pobudzająca do aktywności społecznej. Użytkownicy klubów na zajęciach uczą się nowych rzeczy, bawią się oraz otrzymują wsparcie. Wszystkie są współfinansowane przez miasto stołeczne Warszawę.
Łączy nas od wielu lat wspólny cel – Rodzina. Rodzina silna, stabilna, odporna na kryzysy, rodzina otwarta, kreatywna i bezpieczna – tak ją widzimy i ku takiej zmierzają nasze wszystkie działania. Warszawskie Kluby dla Rodzin to nie tylko wspólny cel to również stałe miejsca – bezpieczna przystań, przyjazne wnętrza o charakterze klubowym. To ponad wszystko ludzie i oczywiście również rodziny. Tysiące już osób, którym w różnych momentach życia towarzyszyliśmy i towarzyszymy. Mamy nadzieję, że konferencja Do Jednej Bramki przybliży warszawiakom i warszawiankom nasze zajęcia, specjalistów i ofertę! – mówi Robert Smyczyński, Przewodniczący Branżowej Komisji Dialogu Społecznego do spraw Dzieci Młodzieży i Rodziny
#razemdlarodzin
Z jakimi problemami zmagają się rodzice i opiekunowie? Jak najlepiej pomagać rodzinom w potrzebie? Co to tak właściwie znaczy „szczęśliwa rodzina”? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać podczas pierwszej konferencji organizowanej wspólnie przez kluby dla rodzin 16 czerwca online na Facebooku www.facebook.com/razemdlarodzin/ w godz. 12-15. Wykład inauguracyjny wygłosi dr Aleksandra Piotrowska – doktor psychologii, pracownik naukowy Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, konsultant dla rodziców i nauczycieli. Współdziała również jako społeczny doradca z Komitetem Ochrony Praw Dziecka i Rzecznikiem Praw Dziecka. Co oprócz wykładu? Warszawskie kluby dla rodzin przedstawią wyniki ewaluacji swojej działalności oraz porozmawiają również o wyzwaniach w rodzicielstwie. Konferencja będzie również świetną okazją do poznania oferty warszawskich klubów dla rodzin, zapoznania się z bezpłatnymi zajęciami i porozmawiania o rozwiązaniach problemów współczesnych rodziców i opiekunów. Wydarzenie jest finansowane przez miasto stołeczne Warszawę.
Konferencja warszawskich klubów dla rodzin
Do jednej bramki – #razemdlarodzin
16 czerwca, godz. 12:00-15:00
Wydarzenie online – Facebook Do Jednej Bramki
www.facebook.com/razemdlarodzin/
Organizatorem wydarzenia jest Branżowa Komisja Dialogu Społecznego ds. dzieci, młodzieży i rodziny.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel
Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.
Farmacja
Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.
Dom i ogród
Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą

Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.