Komunikaty PR

Czy twoje ogrodzenie przetrwa zimę bez szwanku?

2022-01-14  |  14:45

Zimowa aura niesie ze sobą nie tylko malownicze widoki, ale też poważne wyzwanie dla wszystkich elementów architektury i infrastruktury ogrodowej, które są na nią wystawione. Sprawdź, czy twoje ogrodzenie przetrwa ten czas bez szwanku, a brama i furtka będą działały niezawodnie.

Punktem wyjścia powinien być gruntowny przegląd ogrodzenia, który pozwoli nam upewnić się, że nie posiada ono żadnych uszkodzeń, a elementy takie jak brama i furtka działają bez zarzutu. Zima to czas, w którym powierzchnie narażone są na zmiany temperatur, zamarzanie i odmarzanie wody, zaleganie warstwy śniegu. Jeśli powłoki posiadają rysy i otarcia, może przenikać przez nie woda, która będzie powodować korozję i niszczenie materiału.

- Ważne jest, aby sprawdzić, czy ruchome elementy ogrodzenia, a więc brama i furtka, otwierają się i zamykają bez przeszkód – podkreśla Małgorzata Podemska, menadżer ds. rozwoju rynku firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe. – Szczególnej uwagi wymagają elementy automatyki ogrodzeniowej. Pamiętajmy, że regularne przeglądy w tym przypadku to nie tylko kwestia funkcjonalności, ale też bezpieczeństwa. Nie zapominajmy też, że wizyta serwisanta może być niezbędna, jeśli chcemy zachować gwarancję.

Czy ogrodzenie wymaga konserwacji?

Dużo zależy od materiału, z którego jest wykonane i zastosowanych fabrycznie zabezpieczeń. Drewniany płot trzeba przed zimą zaimpregnować,  a ceramiczne, betonowe i kamienne elementy zaleca się pokryć preparatem zapobiegającym wnikaniu wody i pojawianiu się wykwitów. Natomiast wysokiej jakości ogrodzenia metalowe praktycznie w ogóle nie wymagają  jakichkolwiek działań.

– Doskonałą ochronę przed korozją posiadają ogrodzenia, przy produkcji których zastosowano tzw. system Duplex – wyjaśnia Małgorzata Podemska z firmie Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe. – Łączy on w sobie zalety cynkowania i powłoki lakierniczej. Po nałożeniu warstwy cynku, jest ona chropowacona metodą omiatania, dzięki czemu natryskiwana w drugiej kolejności farba lepiej do niej przywiera. Powłoka malarska chroni cynk przed utlenianiem, co znacznie wydłuża żywotność produktu. Takie ogrodzenia przetrwają bez uszczerbku nawet trudne warunki pogodowe. Ochrona antykorozyjna, jaką zapewnia system Duplex, zgodnie z normą wynosi 40 lat.

Kiedy można przeprowadzać prace?

A co jeśli dojdziemy do wniosku, że nie chcemy starego płotu naprawiać tylko wymienić na nowy? Czy zimą można zbudować ogrodzenie?

- Zima to nie najlepsza pora na budowanie ogrodzeń, głównie z uwagi na ujemne temperatury, które utrudniają wylanie fundamentów – stwierdza specjalistka. – Nie powinno się prowadzić prac betoniarskich, gdy temperatura spada poniżej +5°C, ani wtedy, kiedy istnieje ryzyko wystąpienia przymrozków. Rozwiązaniem tego problemu są fundamenty prefabrykowane, które są dostępne w ofercie firmy Plast-Met w ramach Systemu Uniwersalnego.  Wystarczy wykonać wykopy o głębokości 1 m, w których umieszcza się gotowe elementy z betonu, a następnie przykręcić do nich tor jezdny bramy ze słupem prowadzącym. Dzięki temu, że unikamy robót mokrych, bramę można zamontować natychmiast po umieszczeniu prefabrykatów w ziemi, a montaż można przeprowadzić nawet w mniej sprzyjających warunkach pogodowych. Prace są w tym wypadku tak proste, że poradzi sobie z nimi nawet samodzielnie inwestor. Nie zapominajmy też, że zima to dobry czas, aby zaplanować budowę ogrodzenia, które zostanie zrealizowane na wiosnę. Wszystkie modele Nowoczesnych Ogrodzeń Frontowych produkowane są na indywidualne zamówienie i dostosowane do wymagań konkretnej działki, trzeba więc poczekać na nie do kilku tygodni.


Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe z siedzibą w Trzebnicy to jeden z czołowych producentów nowoczesnych i trwałych systemów ogrodzeniowych w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji takich wyrobów jak: nowoczesne ogrodzenia frontowe, modułowe ogrodzenia frontowe, lampy LED, Centerbox, panele ogrodzeniowe, siatki ogrodzeniowe, słupki, akcesoria oraz bramy i furtki. Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe istnieje na rynku od 1988 r. i jest firmą ze 100% polskim kapitałem.

www.plast-met.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom iRobot x Oskar Zięta Biuro prasowe
2022-01-21 | 01:00

iRobot x Oskar Zięta

Już od trzech lat iRobot prezentuje jedyną w swoim rodzaju wersję robota odkurzającego Roomba, którą przekazuje na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tegorocznej
Dom Błędy podczas termoizolacji domu – jak ich uniknąć?
2022-01-20 | 11:08

Błędy podczas termoizolacji domu – jak ich uniknąć?

Docieplenie domu to kluczowy i niezbędny etap nie tylko budowy nowych obiektów, ale i modernizacji już istniejących. To rozwiązanie jednocześnie i oszczędne i ekologiczne. Zbyt dużo
Dom Wypoczynek w ciepłym klimacie
2022-01-19 | 14:00

Wypoczynek w ciepłym klimacie

Domek letniskowy o powierzchni zaledwie 18,5 m2 to kompaktowa przestrzeń zaprojektowana tak, by można było korzystać z niej przez cały rok. Charakter wnętrza buduje kolor, który

Więcej ważnych informacji

Żywienie

Finanse

Na rynku brakuje co najmniej 0,5 mln przystępnych cenowo mieszkań. Prawie połowa młodych Polaków mieszka z rodzicami

Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc wśród krajów Unii Europejskiej pod względem zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych swoich obywateli. Wciąż wiele rodzin mieszka w przeludnionych nieruchomościach, bo brakuje lokali dostępnych cenowo. – Przybywa mieszkań inwestycyjnych, natomiast większość polskich gospodarstw domowych nie stać na zakup mieszkania na własność, dlatego że zdolność kredytową posiada mniej więcej 30–40 proc. z nich – zauważa Magdalena Ruszkowska-Cieślak, prezeska zarządu Fundacji Habitat for Humanity Poland. Wielu z nich nie stać nawet na najem na warunkach rynkowych, dlatego potrzebne są rozwiązania systemowe wspierające mieszkalnictwo.

Bankowość

Podskórne implanty mogą zastąpić kartę płatniczą, a nawet uratować życie. Wciąż brakuje społecznej akceptacji dla tej technologii

Implanty wszczepiane pod skórę mogą dziś zastępować klucze do drzwi czy dowody osobiste. Niedawno firma Walletmor wypuściła na rynek pierwszy na świecie implant płatniczy. Jak podkreśla jej założyciel, Wojciech Paprota, jest on cieńszy niż papierowa kartka, niewielki i elastyczny, a płatności zbliżeniowe to tylko jedna z jego potencjalnych funkcjonalności. Implant wyposażony we wrażliwe dane na temat stanu zdrowia użytkownika może nawet uratować życie, w przypadku np. zasłabnięcia na ulicy. Do wykorzystania takiej technologii na większą skalę potrzebna jest jednak szersza akceptacja społeczna.