Komunikaty PR

Daj drugie życie opakowaniom produktów WSP „Społem”

2024-09-03  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewa Kawiecka
Soul&Mind

ul. Grudzieniec 102b
60-621 POZNAŃ
ewa.kawiecka|soulandmind.pl| |ewa.kawiecka|soulandmind.pl
+ 48 664979170
https://www.soulandmind.pl/

Ponowne wykorzystywanie słoików to nie tylko sposób na ochronę środowiska, ale także świetna okazja do zabawy i poszerzania granic naszej wyobraźni. Dzięki temu zagospodarujemy przestrzeń, bez konieczności wydawania pieniędzy na dodatkowe akcesoria do wnętrz. Wprowadzając zasady „zero waste” do codziennego życia, nie tylko przyczyniamy się do zmniejszenia odpadów, ale również rozwijamy naszą kreatywność. Sprawdź co można zrobić używając pustych opakowań po Majonezie Kieleckim czy musztardach produkowanych przez WSP „Społem”.

Nieoczywiste rozwiązania

Jeśli chcemy uniknąć kupowania plastikowych pudełek, możemy wybrać bardziej ekologiczne rozwiązanie i użyć pustych, szklanych słoiczków.  Mniejsze pojemniki od Musztardy Kieleckiej i Sosów Kieleckich świetnie sprawdzą się, jako organizery łazienkowe. Dzięki nim, nie trzeba kupować specjalnych kuferków z pokrywą na artykuły higieniczne czy akcesoria. Szkło nadaje się do przechowywania: płatków kosmetycznych, patyczków do uszu oraz pędzli do makijażu. Puste naczynie po średnim Majonezie Kieleckim świetnie sprawdzi się, jako kubek na szczotkę i pastę. Jeśli jednak chcemy stworzyć coś jeszcze bardziej pomysłowego, to należy rozważyć wlanie mydła do słoiczka i zamontowanie w nim dozownika. Pojemniczki można udekorować kolorowymi wstążkami, koronkami, koralikami oraz farbkami malując wzorki, w taki sposób, aby lepiej prezentowały się na półkach.

Duże naczynia po produktach od WSP „Społem” dzięki odrobinie fantazji zamienimy na lampiony ogrodowe, dzięki, którym przestrzeń na zewnątrz stanie się ładniejsza. Do ozdobnych lampek możemy dodać kamyczki z mchem, a  następnie na górę słoika przymocować klejem na gorąco linę, która posłuży jako uchwyt. Świeczka w środku zapewni wyjątkowy klimat, podczas późnych, letnich wieczorów. Z kolei wielbicielom konstruowania i montowania, z pewnością przyda się miejsce do przechowywania śrubek i narzędzi. Zarówno duże, jak i małe opakowania, będą pełnić rolę praktycznych pojemników na przybory, które staną na półkach w garażu.

Kreatywność, która nie zna granic

Puste pudełka po produktach jesteśmy w stanie, wykorzystać w twórczy sposób, dając im drugie życie. Warto zaangażować bliskich i wspólnie przygotować stanowisko warsztatowe. Będzie to idealna forma rozrywki dla młodszych pociech, które mogą wykazać się wyjątkową kreatywnością. Angażując je do zabawy, stworzymy razem dzieła, które posłużą nam w domu przez długi czas. Ze słoików Majonezu Kieleckiego, dzieci są w stanie same przygotować przyborniki na nadchodzący, nowy rok szkolny czy skarbonkę, która nauczy ich zarządzać wydatkami. Ścianki pomalujmy brokatowymi farbkami lub oklejmy kolorowym papierem, albo bibułą. W wieczku pojemnika na monety dodatkowo wystarczy wyciąć tylko kilkucentymetrowy otwór, który pomieści pieniądze.  

Zarówno małe, jak i większe słoiczki sprawdzą się jako naczynia, do przygotowania słodkich smoothie lub orzeźwiających lemoniad z lodem. Idealnie będą się prezentowały, nie tylko jako element funkcjonalny, ale i dekoracyjny przy wspólnym stole. W pustych naczyniach po sosach można zasadzić różne zioła, co stanowi kolejny z wielu pomysłowych sposobów na ponowne wykorzystanie słoików.

Opakowania WSP „Społem” mogą nie tylko zainspirować do działania, ale także umożliwiają świadome dbanie o planetę.

Więcej informacji o firmie znajdziesz na: https://www.wspspolem.com.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Soul&Mind
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.