Design inspirowany kolorami ziemi, czyli jak będą wyglądać wnętrza w 2021 roku?
Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Prognoz związanych z trendami wnętrzarskimi, które będą w 2021 roku dominujące, jest kilka, ale wszystkie mają wspólny mianownik. Rok 2021 będzie czerpał z kolorów, materiałów i kształtów, które daje nam natura. W roku 2021 we wnętrzach królować będą aranżacje, które do naszej codzienności wchodziły powoli ale konsekwentnie.
Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu w Galerii Wnętrz DOMAR, podpowiada, jakie rozwiązania będą najmodniejsze w nadchodzącym roku i jak zmieni się branża wnętrzarska w nadchodzących miesiącach.
Trend nr 1 – beżowy total look
- Beż obecny będzie we wnętrzach we wszystkich swoich odmianach kolorystycznych. Rok 2021 pokocha zarówno chłodny odcień beżu, jak i kolor kawy z mlekiem, karmelu, cynamonu oraz beż z akcentem rudości. Kolory te będą dominowały zarówno na ścianach i podłogach, ale również jako meble oraz wszelkiego rodzaju elementy wyposażenia i dekoracje, wśród których wymienić możemy ręcznie robioną ceramikę z gliny lub kamionki, a także suszone kwiaty czy wiklinowe kosze – mówi Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu w Galerii Wnętrz DOMAR.
Wbrew pozorom beż nie musi kojarzyć się tylko z ciepłem wnętrz stylizowanych naturalnymi elementami, lecz świetnie sprawdzi się w połączeniu z dominującym w stylu glam złotem. Jest to bardzo elegancki duet, który umożliwia stworzenie wyjątkowej aranżacji.
Trend nr 2 – rozkwit boho
Styl boho wkraczał powoli na salony przez ostatnie lata. Chętnie korzystaliśmy z akcentów w balijskim klimacie, dekorując nimi swoje wnętrza. W poprzednich sezonach mieliśmy także do czynienia z aranżacjami w stylu wabi sabi czy scandi boho, są to style pokrewne boho, np. wabi sabi wyróżnia się meblami z odzyskanego drewna natomiast scandi boho to styl łączący prostotę mebli skandynawskich z barwnymi dodatkami i naturalnymi materiałami.
- Boho to styl, który podbił nowoczesne wnętrza. Czerpie inspiracje z natury, dalekich podróży i kolorów ziemi. Jedną z najważniejszych cech tego stylu jest indywidualność, którą można pokazać w dodatkach –dekoracje, pamiątki z wojaży, plakaty, obrazy czy ramki. Boho podkreśla to, kim jesteśmy, jak pracujemy, jak odpoczywamy i co nas fascynuje. Jest jak tęsknota za wakacjami, których w tym roku wyjątkowo nam brakowało. Dzięki stylowi boho możemy sprawić, że nasze mieszkanie w centrum miasta stanie się niczym azyl na odległych wyspach – dodaje Aldona Mioduszewska z Galerii Wnętrz DOMAR.
Trend nr 3 – bądź eko
Życie w zgodzie z naturą i dbałość o środowisko to silny trend, który przekłada się także na wygląd wnętrz, w których mieszkamy. Ekologiczne domy są pełne roślin oraz naturalnych materiałów, czyli drewna, lnu, wikliny czy plecionki. Ich mieszkańcy ograniczają plastik oraz konsumpcjonizm, dekorując wnętrza własnoręcznie robionymi makramami lub meblami z odzysku.
- Styl eko jest pełen elementów, które są charakterystyczne dla stylu boho. Takie wnętrza lubią kolory i produkty ziemi, czyli beż oraz zieleń, a także drewniane czy rattanowe meble – dodaje Aldona Mioduszewska.
Trend nr 4 – prawdziwy vintage
Lata 60. w Polsce to kopalnia pomysłów i wyjątkowych projektów wnętrzarskich, które zdobywają coraz większą popularność. Meble, które królowały w domach naszych babć, czyli komody, witryny oraz znane na całym świecie fotele, wracają do łask i upiększają współczesne wnętrza. Vintage, czyli trend, który będzie modny w 2021 roku, bazuje na wypełnianiu pomieszczeń meblami z odzysku lub stylizowanymi na takowe, jak również nadawaniu rzeczom nowych funkcji. Przykładem może być konsola z przerobionej podstawy starej maszyny do szycia jako wyjątkowa dekoracja holu.
- Wszystkie te trendy mają wspólny mianownik: eklektyzm, czyli łączenie przedmiotów często bardzo odmiennych stylistycznie. Dlatego ważną wskazówką dla wszystkich, którzy planują urządzić swoje wnętrza w stylu boho, eko lub wintage, jest umiar, ponieważ różnorodność i mnogość mebli i dekoracji wprowadza do pomieszczeń wiele chaosu. Nadmierne gromadzenie rzeczy może spowodować bałagan aranżacyjny, a tym samym przytłoczyć mieszkańców – dodaje ekspertka z wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR.
Trendy, które obecne będą we wnętrzach w 2021 roku, będą ciepłe, przytulne i kojąco działające na zmysły. Domy wypełnią naturalne materiały, takie jak len, juta, wiklina, ceramika, a także ciekawe w dotyku tekstylia, czyli welur, aksamit oraz dekoracje plecione z grubej bawełny.
O Galerii Wnętrz DOMAR:
Wrocławska Galeria Wnętrz DOMAR to jedna z największych galerii wyposażenia wnętrz w Polsce. Na 24 000 m² swoje stoiska ma ponad 100 najemców, którzy mają w swojej ofercie produkty wyposażenia wnętrz i materiałów wykończeniowych - począwszy od mebli, poprzez dekoracje, wyposażenie kuchni, podłogi, dywany, firany, zasłony, tapety, oświetlenie, kominki, drzwi, schody czy okna a nawet systemy do inteligentnych domów. Ponadto w Galerii Wnętrz DOMAR znajdują się: market Biedronka i drogeria Rossmann a także restauracja, klub fitness, szkoła tańca, bank i apteka.
www.DOMAR.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.