DIY sposobem na design, który trudno skopiować
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Samodzielnie odmalowane meble czy dodatki to sposób na nieszablonowy, pełen indywidualnego stylu wystrój, któremu nieobce jest ekologiczne podejście. Zamiast wyrzucać stare drewniane krzesła, przy odrobinie kreatywności i z odpowiednią, przyjazną dla środowiska farbą można je przemalować, by nadać im nowe życie. Niecodziennym pomysłem będą przykuwające wzrok, urocze szczebelki w różnych kolorach, które zapewnią barwny akcent w jadalni. Dobór odcieni jest praktycznie nieograniczony, bowiem emalia Tikkurila Everal Aqua dostępna jest do barwienia w ponad 13 tys. kolorów.
Masz w domu drzwi z minionej epoki? Wykorzystaj ich unikalny styl. Wystarczy przemalować je na ciekawy kolor farbą Tikkurila, jak np. Powder in Pizza i wyeksponować ich dekoracyjny urok. Efektowną scenerię zapewnią nieodnowione ściany, na których wyraźnie widać ślad czasu. W efekcie powstanie nieprzeciętne wnętrze z duszą, tak różne od wycezelowanych w każdym calu katalogowych aranżacji.
Odnawiając mebel na fali DIY można nie tylko nadać mu efektowny look, ale i nową funkcjonalność. W tym celu zamiast po emalię do drewna można sięgnąć po farbę Tikkurila Liitu, a zwykła szafka zamieni się w tablicę, po której można pisać kredą. Dzięki szerokiej palecie barw, do wyboru jest nie tylko standardowa czerń, ale ponad 13 tys. odcieni. Przemalowana na ciemnoszary kolor 1955 komoda będzie zgrabnie współgrać z grafitowymi ścianami, tworząc charakterny i zgodny z najnowszym trendem color drenching, wystrój.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.