Komunikaty PR

Dobrej jakości rynny to połowa sukcesu

2022-02-09  |  13:15
Biuro prasowe
Kontakt
Sylwia Makowska
Orchidea Creative Group

ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/

Wybierając system rynnowy, inwestorzy zwykle sporo uwagi poświęcają znalezieniu modelu, który będzie im odpowiadał pod względem jakości i wyglądu. Zależy im na tym, aby sprawnie odprowadzał wodę z dachu i dobrze pasował do budynku. Nie zapominajmy jednak, że zakup dobrego produktu to dopiero połowa drogi do sukcesu. Nawet najlepsze rynny mogą okazać się zawodne, jeśli nie zostaną prawidłowo zamontowane. Ma to szczególne znaczenie w przypadku innowacyjnego systemu Galeco Bezokapowy. Błędy popełnione na etapie instalacji rur spustowych ukrytych w elewacji mogą okazać się naprawdę brzemienne w skutkach.  

Najpierw w projekcie

O montowaniu sytemu Bezokapowego powinniśmy myśleć już na etapie powstawania projektu architektonicznego. Umieszczenie rynien w dokumentacji projektowej przez architekta sprawi, że system będzie na danym budynku poprawnie funkcjonował. Nieodzowne jest bowiem zaprojektowanie krokwi o odpowiedniej długości, jak również  wykonanie bruzd o szerokości 30 cm w warstwie ocieplenia, którymi zostaną poprowadzone rury spustowe. Sam montaż systemu odbywa się bowiem na etapie ocieplania obiektu. Należy również pamiętać przy projektowaniu systemu rynnowego, aby jeśli to możliwe, piony spustowe nie przecinały na elewacji tarasów i garaży.

Doświadczenie to podstawa

Montaż systemu rynnowego powinno się powierzyć doświadczonej ekipie. Zwykle wiąże się to z pracami na wysokościach, dlatego w tym przypadku nieodzowne są wiedza i doświadczenie. W przypadku Systemu Bezokapowego producent odradza montaż metodą gospodarczą, bez udziału doświadczonych ekip dekarskich.

Podstawowe zasady

Dokładną instrukcję montażu systemu Galeco Bezokapowy (a także pozostałych systemów oferowanych przez krakowską firmę) można znaleźć w materiałach producenta dostępnych za pośrednictwem strony internetowej lub kontaktując się z doradcami technicznymi. Dla ciekawych, krótki przegląd najważniejszych zasad.

Poziom rynnowy

Rozpoczynamy od zaznaczenia miejsc odpływów nad bruzdami w ścianie budynku. Następnie montujemy pas podrynnowy (montaż pasa na zakładkę przy użyciu kleju uszczelniającego), który jest elementem systemu. Potem wyznaczamy początek i koniec poziomu rynnowego, wkręcamy skrajne haki i ustalamy miejsce dla kolejnych, pamiętając, że muszą znajdować się w odległości maksymalnie 60 cm od siebie. Rynny wpinamy w haki, rozpoczynając od początku ciągu rynnowego. Łączymy je łącznikami doczołowymi lub na zakładkę (przy użyciu kleju uszczelniającego). Newralgicznym miejscem jest to, gdzie został zaplanowany odpływ. W tym miejscu wycinamy prostokątny otwór w pasie podrynnowym i umieszczamy mufę, kolanko lub odsadzkę.

Pion spustowy

Kolejny etap to montowanie pionów spustowych. Górna obejma (mocno skręcona), znajdująca się najbliżej odpływu, powinna zostać umieszczona około 15 cm poniżej otworu wykonanego w pasie podrynnowym. Wszystkie kolejne obejmy zaleca się instalować w odległości około 180 cm od siebie (skręcać tak, aby rura miała luz na pracę termiczną). Dolną (najniższą) obejmę również skręcamy mocno. Do łączenia rur spustowych, dekarz powinien użyć muf, na które przed zamontowaniem powinien wkleić uszczelką przy użyciu kleju do PVC. Na każdym połączeniu rur należy zachować 2 cm dylatacji w kielichu mufy.

Montaż maskownic

Ostatnie, co musimy zrobić, to nałożyć maskownice na rynny. Stanowią one jedyny widoczny element orynnowania, a ich kolor powinien być dobrany do pokrycia dachowego lub elewacji. Nakładamy je na rynny i zatrzaskujemy w zamki haków na całej długości ciągu rynnowego. Najlepiej wykonywać to w dwie osoby. Maskownicę zapinać pełną dłonią, nie uderzając w miejscu, gdzie zlokalizowany jest hak. W systemie Galeco Bezokapowy maskownice można łączyć w dwóch wariantach: za pomocą listków zakładkowych (dostępne w standardowej ofercie) lub na zasadzie zakładki (wykonywanej ręcznie przez wykfalifikowanego dekarza).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Orchidea Creative Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę

Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.

Gwiazdy

Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało

Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.

Ochrona środowiska

Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić

Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.