Dodatki – dusza wnętrza
Oprócz szerokiego wyboru oryginalnych mebli, Monnarita oferuje wyjątkowe, designerskie dekoracje, wazony, lampy. Powstają wyłącznie z naturalnych materiałów i są wytwarzane ręcznie na urzekającej pięknem wyspie Bali. Dopełnią charakteru każdej stylizacji. Pokochają je miłośnicy stylu boho, skandynawskiego, rustykalnego czy ekologicznego.
Dodatki i dekoracje, choć wydawać się mogą dość niepozorne, mają wielką moc. Pamiętajmy, że to one w dużej mierze decydują o klimacie wnętrza, a także o tym, jak będziemy się w nim czuć. Nawet starannie wykończona przestrzeń, pozbawiona dodatków, może sprawiać wrażenie pustej i nieprzyjemnej. To one nadadzą ostateczny szlif, zmieniając zwyczajną aranżację w wyjątkową i odzwierciedlającą nasz indywidualny gust. Ożywią ją i nadadzą styl. Są też świetnym rozwiązaniem, gdy najdzie nas ochota na odświeżenie wnętrza, bez przeprowadzania generalnego remontu.
W kolekcji Monnarita, obok niebanalnych, rattanowych mebli, znaleźć można ogromny wybór efektownych, pięknych dodatków. O ich wyjątkowości świadczy ich pochodzenie, materiały, z jakich są wykonane oraz sposób wytwarzania. To solidne rękodzieło, powstające w egzotycznych klimatach Indonezji – na wyspie Bali. Ręcznie formowane, z dbałością o każdy detal, zachwycają estetyką wykonania. To produkty z naturalnych materiałów, takich jak rattan, bawełna czy kokos. Stonowane kolory i wyjątkowe, designerskie formy tworzą tu doskonałą kompozycję. Są lekkie i uniwersalne – będą pasować do różnorodnych stylizacji, każdą z nich ciekawie odmieniając. Dają nie tylko piękny efekt, ale są też użyteczne i praktyczne.
Dekoracje ścienne
Dekoracja ścienna Deco – jest wykonana ręcznie z liści bananowca. Przypomina pleciony kosz lub talerz, ozdobiony ciekawymi wzorami w stylu etno. Są dostępne w różnych kolorach i wielkościach, dlatego można z nich stworzyć własną, indywidualną kompozycję, która wystarczy za całą dekorację ściany.
Dekoracja ścienna makrama Pięć Liści – makramy przeżywiają swój wielki „come back”. Ta z kolekcji Monnarita jest wyjątkowa – piękne liście w kolorze białym, wykonane techniką makramy z bawełnianego sznurka, zostały zawieszone na naturalnej, ciemnej gałązce. Ten niebanalny dodatek w stylu boho ożywi każdą przestrzeń i przyciągnie wzrok.
Kwietnik Pollie – wykonany ręcznie z naturalnego rattanu, pełnego ciepłych kolorów ziemi, co idealnie wpisuje się w trend ekologii. Pozwoli wyeksponować w oryginalny i niepowtarzalny sposób atuty roślinności, przyczyniając się do upiększenia przestrzeni. Można go umieścić w dowolnym miejscu w domu. Stabilna podstawa tego kwietnika sprawi, że kwiaty będą bezpieczne. Jest dostępny w kilku rozmiarach.
Wazony i dekoracje pionowe
Wazon Kara – wysoki i szeroki wazon, wykonany ręcznie z hiacyntu wodnego. Idealny do wnętrz w jasnych, neutralnych kolorach. Ekologiczny i naturalny. Doskonale pełni funkcję dekoracyjną – samodzielnie lub wypełniony suchymi trawami. Może też służyć do przechowywania rzeczy – np. w łazience, do przechowywania bielizny lub ręczników.
Wazon Castor – wykonany z naturalnego materiału – rattanu. Ma ciepły, przyjemny kolor i wyjątkową fakturę. Wysoki, o oryginalnym kształcie, zwężającym się ku górze. Stworzy efektowną kompozycję z suszonymi trawami, stanowiąc nietuzinkowy element aranżacji salonu czy kącika wypoczynkowego.
Dekoracja z trawy egzotycznej – tylko jedna taka gałązka wystarczy, by stworzyć efektowną, niebanalną dekorację, przywodzącą na myśl odległe, egzotyczne wyspy indonezyjskie. To pionowa tyczka bambusowa, oryginalnie ozdobiona kępkami trawy rayung. Proste – lecz niezwykłe! Idealna do rattanowych, dużych, naturalnych wazonów.
Dekoracja z liściem z banana – na naturalnym kiju bambusowym, osadzono duży liść, wykonany z banana. Ciepłe kolory i ciekawa forma sprawiają, że będzie to znakomity dodatek do aranżacji w stylu boho czy skandynawskim. Wystarczy włożyć je do wazonu z rattanu lub hiacyntu wodnego, by oryginalnie dopełnić stylu przestrzeni i wprowadzić do niej powiew egzotyki.
Lampy
Lampa Bamboo Elle – lampa wisząca, stanowiąca doskonałe połączenie oryginalnej nowoczesności z naturalnością. Ma niezwykły kształt, który skutecznie przyciąga uwagę. Jednocześnie jest wyjątkowo lekka i delikatna. Dzięki ciepłemu kolorowi naturalnego bambusa jest bardzo uniwersalna i będzie znakomicie się prezentować w wielu pomieszczeniach, stanowiąc wyjątkowy element dekoracyjny. Jest dostępna w trzech rozmiarach.
Lampa Tropi – wisząca lampa, wykonana ręcznie przez indonezyjskich rzemieślników, z rattanu. Pełna naturalnego uroku, daje przyjemne, rozproszone światło. Jej wielkim atutem jest oryginalny kształt, który nada przestrzeni przytulności oraz odrobinę tropikalnego ducha. To idealne rozwiązanie do stylizacji klasycznej, nowoczesnej, boho czy beach house.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.