Dom z dobrą energią

Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Domy szkieletowe z drewna łatwiej ogrzać w zimie a latem utrzymać w nich chłód, a to przeważający argument jeżeli chcemy racjonalnie gospodarować energią grzewczą i płacić niższe rachunki. Na korzyść technologii działa także krótszy czas budowy, a domy trwałością nie odbiegają od murowanych. Zapewniają za to lepszy klimat w pomieszczeniach i bardziej sprzyjają zdrowiu mieszkańców.
Rosnące koszty energii powodują, że inwestorzy interesują się bardziej efektywnymi energetycznie technologiami budowy. Jeżeli dodamy do tego zwiększające się wymagania dotyczące izolacyjności budynków oraz świadomość korzyści wynikających z mieszkania w „zdrowych” i zrównoważonych domach, drewno staje się coraz bardziej oczywistym wyborem. Jest ekologicznym i ciepłym materiałem budowlanym, a w przypadku konstrukcji szkieletowych tę naturalną właściwość dodatkowo wzmacnia odpowiednia izolacja termiczna, która również może być wykonana z drewna w postaci rozdrobnionych włókien. Takie połączenie w swoim systemie budowlanym stosuje firma STEICO. Zaletą rozwiązania są ciepłe i ekonomiczne w eksploatacji domy o mniejszym zapotrzebowaniu na ogrzewanie i chłodzenie.
- W budynkach z drewna w konstrukcji szkieletowej wymagany standard energetyczny można uzyskać w dużo szybszy i mniej pracochłonny sposób. Wnętrze ścian zewnętrznych wypełnia doskonale dopasowująca się do izolowanych przestrzeni warstwa termoizolacji, a to od niej zależy jak ciepłe będą przegrody naszego domu. Dlatego ściany mogą mieć znacznie mniejszą grubość niż w technologii murowej, a mimo tego uzyskuje się bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła – mówi Michał Komorowski z firmy STEICO. – Technologia zapewnia maksimum korzyści: pozwala uniknąć strat energii cieplnej, wpływa na komfort i równowagę termiczną, zapewnia wysoką jakość powietrza w pomieszczeniach.
Decydując się na budowę domu w konstrukcji szkieletowej, warto wybrać jeden system budowlany, w którym materiały konstrukcyjne oraz termoizolacja są do siebie dopasowane

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.