Domoteka kontynuuje cykl webinarów oraz warsztatów online Domodesign
Jak urządzić wnętrze? Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka udziela solidnego wsparcia w tym temacie. Cykl webinarów i warsztatów Domodesign pozwala nie tylko zdobyć cenną wiedzę aranżacyjną, lecz także rozwiązać konkretne problemy i zaplanować wystrój pomieszczeń wskazanych przez uczestników. Projekt wystartował jesienią 2020 roku. Ponieważ cieszył się dużą popularnością, ma kontynuację w bieżącym roku. Udział w Domodesign jest bezpłatny.
Webinary i warsztaty Domodesign stanowią świetną okazję do tego, by pod okiem profesjonalistów urządzić konkretne pomieszczenia. Wszystkie spotkania prowadzone są przez architektów wnętrz: Martynę Banaszczuk oraz Ewelinę Białobrzewską, ekspertów programu Pomagamy Urządzać. Wspólnie z uczestnikami planują aranżację danej przestrzeni oraz proponują rekomendowane produkty z asortymentu Domoteki. W rezultacie po warsztatach powstają gotowe listy zakupowe.
Webinar i warsztaty praktyczne
Każda z odsłon Domodesign składa się z dwóch części. Pierwsza to webinar trwający ok. 1,5 godz. Ma on charakter bardziej teoretyczny – dotyczy konkretnego pomieszczenia lub zagadnienia, a także dostarcza wiedzę w zakresie najważniejszych zasad projektowych. Bazę stanowi oferta Domoteki ze starannie wyselekcjonowanymi produktami, dobranymi do tematu z różnych sklepów. Drugą część, trwającą ok. 3 godz., stanowią praktyczne warsztaty online. W ramach nich uczestnicy mogą na bazie planów konkretnych pomieszczeń stworzyć moodboardy oraz zaprojektować wybrane wnętrze. Wszystko odbywa się z pomocą architektek, które odpowiadają na pytania, a także udzielają porad w kontekście stylu aranżacyjnego, rozwiązań projektowych czy wyposażenia. Wspierają również przygotowywanie list zakupowych. Po warsztatach uczestnicy mogą odwiedzić salony Domoteki, po to by kupić produkty z przygotowanej listy albo przeprowadzić dodatkowe konsultacje.
Główne atuty warsztatów Domodesign to praca nad konkretnymi pomieszczeniami z mieszkań uczestników oraz rozwiązywanie realnych problemów projektowych. Oprócz tego uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne promocje i zniżki w Domotece. Projekt Domodesign stale się rozwija, a jeśli sytuacja pandemiczna oraz obowiązujące rygory sanitarne na to pozwolą, w przyszłości zostanie rozszerzony o trzecią część – spotkania i warsztaty stacjonarne w Domotece.
– Webinary i warsztaty Domodesign cieszą się dużą popularnością. Zainteresowane osoby wpisują się na listy rezerwowe, ponieważ każde z wydarzeń ma ograniczoną liczbę miejsc. Mamy więc dowód na to, że projekt osiągnął sukces. Co ważne, pozostaje w pełnej zgodzie z naszą filozofią – chcemy nie tylko dostarczać zróżnicowane produkty do wnętrz, lecz także edukować, inspirować, pomagać w podejmowaniu dobrych decyzji zakupowych oraz projektowych – mówi Agata Brzezińska, Head of CEE z firmy Pradera, właściciela Domoteki.
Plany na 2021 rok
Projekt wystartował już w 2020 roku, kiedy odbyły się webinary i warsztaty poświęcone kuchni, salonowi, sypialni, łazience, a także home stagingowi i dekorowaniu domu. Za nami już pierwsza edycja w bieżącym roku – w styczniu uczestnicy pod okiem architektek pracowali nad aranżacjami garderoby. Najbliższe wydarzenie Domodesign odbędzie się 17 i 20 lutego (odpowiednio webinar i warsztaty) i będzie dotyczyło przestrzeni home office. Na cały 2021 rok zaplanowane są kolejne odsłony Domodesign – jedna w miesiącu (z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych). Wśród podejmowanych tematów znajdują się nowości, takie jak pokój dziecka oraz ekologiczny dom, czyli prośrodowiskowe rozwiązania proponowane przez salony Domoteki. Oprócz tego prace warsztatowe obejmą balkon i taras, kuchnię, sypialnię i łazienkę. Domodesign na temat salonu będzie zaś zorganizowany dwa razy – w pierwszym terminie będzie dotyczył mebli wypoczynkowych i do siedzenia, w drugim natomiast mebli dodatkowych, takich jak stoły, regały, szafki czy półki.
Domodesign i nie tylko
Cykl Domodesign zyska wsparcie w postaci dodatkowych działań. W katalogu produktowym online znajdą się sekcje odpowiadające kategoriom warsztatów wzbogacone o prezentację oferty Domoteki z danego obszaru tematycznego. Oprócz tego na stronie Domoteki powstanie zakładka poświęcona Domodesign, która w jednym miejscu i w wygodnej formie gromadzi archiwalne warsztaty oraz pomocnicze materiały ich dotyczące przygotowane przez architektów.
Od ogólnych zasad aranżacyjnych po projekt konkretnego pomieszczenia i listę zakupową – webinary i warsztaty Domodesign zapewniają klientom Domoteki solidne wsparcie podczas urządzania wnętrz. To zaś stanowi najlepszą drogę do wymarzonego domu – funkcjonalnego, estetycznego, zgodnego z gustem i potrzebami.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.