Komunikaty PR

Dopasuj wnętrze domu do swoich potrzeb i ciesz się komfortem

2024-10-22  |  12:00
Biuro prasowe

Jesienią, w naszych domowych wnętrzach spędzamy długie wieczory, dlatego warto zadbać o dostosowanie ich do własnych potrzeb, aby przebywanie w nich było przyjemniejsze i bardziej komfortowe. Oprócz doboru odpowiedniej kolorystyki dodatków – zasłon, poduszek czy elementów dekoracyjnych – dużym usprawnieniem będzie zastosowanie rozwiązań inteligentnego domu. Dzięki nim, stworzymy kompleksowy ekosystem, który pozwoli na zarządzanie oświetleniem, osłonami okiennymi, ale również wieloma innymi urządzeniami.

Jesienne dni są przyjemniejsze w komfortowym wnętrzu

Wraz z nadejściem jesieni, kiedy dni stają się krótsze, coraz częściej brakuje nam naturalnego światła wpadającego przez okna. W tym okresie nawet 90% Polaków może mieć niedobory witaminy D[1]. Rośnie też ryzyko pojawienia się depresji sezonowej. To jednostka chorobowa, której nie należy mylić z jesienną chandrą czy przygnębieniem. Zaburzenie to cechuje się przede wszystkim obniżeniem nastroju, smutkiem i apatią. Jej objawy występują głównie w miesiącach jesiennych i zimowych. W Polsce cierpi na nią ok. 800 000 osób[2].

W przetrwaniu tego okresu pomagają małe przyjemności takie jak rozgrzewająca herbata, ciepły koc, ale nie tylko. Przy odpowiednim przygotowaniu, nasz dom stanie się przytulnym azylem, który sprawi, że poczujemy się dobrze i komfortowo. Dzięki systemom smart home możemy z łatwością dopasować wnętrze domu do naszych potrzeb i stworzyć atmosferę sprzyjającą relaksowi i dobremu samopoczuciu. Wyobraźmy sobie wieczór, kiedy po ciężkim dniu wracamy do domu i przez proste polecenie głosowe możemy zasłonić wszystkie osłony wewnętrzne i zapewnić sobie większą prywatność. Podobnie z włączeniem światła i uruchomieniem ulubionej muzyki z kompatybilnego głośnika Sonos. To idealne warunki do odpoczynku, bez wykonywania kolejnych powtarzalnych czynności.

Inteligentne wnętrza są krok przed Tobą

Zaaranżowanie przestrzeni dziennej wpływa na to jak będziemy się w niej czuć. Warto wziąć pod uwagę nie tylko estetykę i design, ale również przydatne funkcjonalności. W tym obszarze pomocne będą rozwiązania smart home. Inteligentny dom to nie tyko zdalne sterowanie urządzeniami z poziomu telefonu, ale znacznie szersze możliwości – programując spersonalizowane scenariusze, konkretne procesy mogą dziać się automatycznie bez żadnego zaangażowania ze strony domowników. Teraz jest to jeszcze prostsze, dzięki nowemu ekosystemowi produktów do osłon wewnętrznych. Nowy protokół komunikacji radiowej Zigbee 3.0., w który wyposażone zostały napędy Somfy zapewnia łatwiejszą integrację produktów, a przy tym tworzy kompleksowy system smart home do wnętrz. Pozwala on także zarządzać nie tylko osłonami wewnętrznymi, ale dzięki zastosowaniu gniazda Zigbee również oświetleniem i sterować urządzeniami podłączonymi do sieci, takimi jak odtwarzacze muzyki, oczyszczacze powietrza, telewizory czy konsole. Dodatkowo, gniazda Zigbee od Somfy dają możliwość monitorowania zużycia energii przez zintegrowane sprzęty oraz tworzenia na ich podstawie zaawansowanych scenariuszy. Urządzenia Zigbee (plug-in), takie jak przewodowe napędy, smart wtyczki czy żarówki podłączone do centrali TaHoma® switch i wpięte w gniazdko, zwiększają zasięg sieci.

Jak to działa? Aby zarządzać wnętrzem w sposób smart można generować spersonalizowane scenariusze, przykładowo, gdy o 7 rano zadzwoni budzik, zasłony otworzą się automatycznie i bezgłośnie, a kompatybilne oświetlenie Philips Hue stopniowo wygaśnie. W ciągu dnia, przy pracy zdalnej można za to opuścić osłony wewnętrzne za pomocą pilota, aby złagodzić odblaski słoneczne na ekranie komputera. Oświetlenie włączy się wtedy automatycznie, dzięki czemu osiągamy idealną równowagę między naturalnym a sztucznym światłem. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących komfort i nowoczesne technologie. Po zmierzchu zasłony lub rolety mogą automatycznie się zasunąć, główne światło włączy się wraz z oświetleniem LED pod telewizorem, co stworzy cudowną atmosferę na miły wieczór.

Do osłon o dużych wymiarach dobrze sprawdzi się napęd Sonesse 30 ULTRA Zigbee LI-ION, który dodatkowo świetnie integruje się z wnętrzem, co pozwala utrzymać piękną estetykę. Innym rozwiązaniem jest jeden z najciszej pracujących napędów do zasłon na rynku: Glydea™ Ultra z Modułem Zigbee. Podczas działania napęd emituje dźwięk na poziomie 38 dBA – to rozwiązanie idealne do tych wnętrz, gdzie najważniejsze są cisza, spokój i komfort akustyczny. W ofercie Somfy znajdują się też rozwiązania bezprzewodowe niewymagające ingerencji w obecną sieć elektryczną.

Nowa oferta napędów do osłon wewnętrznych, komunikująca się protokołem Zigbee 3.0 od Somfy oferuje wiele dodatkowych korzyści, które znacząco podnoszą komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Zapewnia ochronę, umożliwiając pozorowanie obecności domowników oraz zabezpieczenie przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz. Zadbano również o aspekt wizualny. Napędy Zigbee do osłon wewnętrznych charakteryzują się estetycznym designem, który można łatwo wkomponować w różnorodne aranżacje wnętrz. Napędy można dyskretnie ukryć za tkaniną zasłon, dzięki czemu wnętrze zachowa nienaganny, elegancki wygląd. Szyny i obrotowe uchwyty sufitowe zaprojektowane zostały, aby minimalizować przenikanie światła, co zapewnia lepszą kontrolę nad oświetleniem wnętrza.

Połączenie i harmonizacja wszystkich komponentów systemu smart home możliwe jest za pomocą centrali TaHoma® switch od Somfy. To wszechstronny system zarządzania inteligentnym domem, który odpowiada na nasze wszelkie codzienne wymagania. Centrala jest kompatybilna z ponad 200 różnymi urządzeniami i wspiera 21 renomowanych marek smart home. Za jej pomocą można wygodnie sterować urządzeniami za pomocą smartfona, tabletu czy głosu.

Produkcja w zgodzie ze środowiskiem

Wszystkie produkty są objęte pięcioletnią gwarancją, a większość asortymentu posiada etykietę Somfy ACT FOR GREEN. Zapewnia ona, że produkty zostały zaprojektowane z myślą o ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko przez cały cykl ich życia.

Dzięki inteligentnym rozwiązaniom możemy w pełni kontrolować otaczającą nas przestrzeń i dostosowywać ją do zmieniających się potrzeb, a w rezultacie – zadbać o nasz nastrój i zdrowie psychiczne w ciemniejsze, jesienne dni. Smart home to nie tylko wygoda, ale także sposób na stworzenie harmonijnego, sprzyjającego dobremu samopoczuciu środowiska, które pomoże nam przejść przez sezonowe wyzwania z uśmiechem na twarzy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.somfy.pl

 


[1] Źródło: https://holsamed.pl/witamina-d-w-okresie-jesienno-zimowym-dlaczego-taka-wazna/

[2] Źródło: https://www.luxmed.pl/dla-pacjenta/artykuly-i-poradniki/czym-jest-depresja-sezonowa-i-jak-ja-leczyc 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.