Dotknąć doskonałości – Pietra Convessa od Grupy Tubądzin

Marmur od wieków uważany jest za symbol luksusu i wyrafinowania. Jego powierzchnia, pełna naturalnych żył i nieregularnych wzorów, tworzy unikalne kompozycje, które emanują elegancją. Kolekcja Pietra Convessa przenosi to ponadczasowe piękno do wnętrz, oferując unikalną estetykę, w której siła natury zostaje ujarzmiona w formie płytek. Czarny marmur, odgrywa główną rolę w tej kolekcji – jego głęboka barwa, skontrastowana z subtelnymi, satynowymi żyłkami, pobudza zmysły i wprowadza do wnętrz odrobinę magii.
Czarny marmur w centrum
Czarny marmur, mimo swojej intensywności, może stanowić doskonałą bazę dla odważnych aranżacji. Jego wyrazisty charakter w kolekcji Pietra Convessa można przełamać poprzez wprowadzenie elementów kontrastowych–drewnianych akcentów oraz płytek o jasnych, kamiennych wzorach. To zestawienie stworzy harmonię, balansując surowość i potęgę marmuru z delikatnością i ciepłem naturalnych materiałów.
Perfekcja dotyku
Wyczuwalne pod palcami satynowe żyły i głęboka faktura płytek uzyskane dzięki technologii Sensory 3D, pozwalają na bezpośrednie obcowanie z naturą. Ta wyjątkowa kolekcja jest dowodem na to, że piękno nie musi być tylko wizualne – może być również odczuwalne dotykiem.
W ten sposób Tubądzin oferuje zupełnie nowe spojrzenie na klasyczny materiał, pozwalając na jego wykorzystanie zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, jak i bardziej eklektycznych, odważnych projektach. Pietra Convessa daje możliwość stworzenia przestrzeni, które będą zachwycać na długo, oferując zarówno estetyczną głębię, jak i funkcjonalność.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.