Komunikaty PR

Fotel Chic Lounge – rozsiądź się wygodnie

2021-05-07  |  09:15
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Kultowy fotel Chic Lounge powstał w 2018 roku na podstawie projektu znakomitego francuskiego designera Christophe’a Pillet. To już trzeci, po Chic oraz Chic Air, model stworzony przez projektanta specjalnie dla marki Profim. Po kilku latach od wejścia na rynek mebel wciąż cieszy się popularnością i uznaniem. Nagradzany na międzynarodowych konkursach Red Dot Award w kategorii Produkt Design 2019 i German Design Award 2020 w kategorii „Excellent Product Design”, zaskakuje przemyślaną formą i estetyką.

W biurze i w domu

Fotel Chic Lounge to nie tylko finezyjna forma, która idealnie sprawdzi się we wnętrzach mieszkalnych, ale też w przestrzeniach publicznych. Cechuje go ergonomia i precyzyjne wykonanie , które gwarantują maksymalny komfort użytkowania. Zaprojektowany z niezwykłą starannością, daje możliwość połączenia skóry i tkaniny. W skład kolekcji Chic Lounge wchodzą także podnóżek oraz poduszka, a sam fotel posiada dwie wersje oparcia: wysoką i niską. Całość dostępna jest na cienkim, metalowym stelażu typu płoza lub na 4-ramiennej bazie w wersji: czarnej, metalik, chromowanej, białej, szarej, grafitowej oraz złotej. Bryła fotela wykonana została z metalowego stelaża zalanego pianką poliuretanową, dzięki czemu mebel ma ergonomiczny profilowany kształt.

Minimalistyczne wzornictwo foteli Chic Lounge sprawia, że pasują one do wnętrz biurowych, hotelowego lobby czy stref wspólnych i relaksu. Ich smukła forma będzie także ozdobą domowego salonu czy gabinetu. Wygodne profilowanie i opływowy kształt z pewnością zachęcą do odpoczynku z dobrą książką, czy spotkań z przyjaciółmi przy kawie. Dodatkowo model Chic w wersji F umożliwia osobie siedzącej delikatne, przyjemne kołysanie.

Kto za tym stoi?

Klarowność wypowiedzi, poszukiwanie prostoty, ale też zrównoważona elegancja to główne zasady, którymi kieruje się w swoich pracach Christophe Pillet. Doskonała znajomość zmysłowości i subtelność uczyniły z niego jednego z nielicznych francuskich projektantów, którzy zdobyli światową sławę w projektowaniu hoteli, butików oraz w kierowaniu projektami artystycznymi w USA, Wielkiej Brytanii i Japonii. Pillet zdobył międzynarodowe uznanie za skalę i jakość swej twórczości. Od architektury, poprzez transformację obiektów, projektowanie mebli, po kierownictwo artystyczne - projekty sygnowane jego nazwiskiem są nierozerwalnie związane z najlepszymi prestiżowymi markami, między innymi: Lacoste, Jean-Claude Jitrois, Catherine Malandrino, Lancel, Le Tannneur International. Dla Profim zaprojektował premierowe kolekcje: Chic, Chic Air oraz stoliki uzupełniające linię Chic.

Dla architektów oraz wszystkich zainteresowanych designem i urządzaniem wnętrz biurowych Flokk przygotował bazę obiektów do programów AutoCAD, 3DS Max i Arcon oraz komplet tekstur.

Więcej informacji na stronie https://www.profim.pl/

Profim to lokalna marka w globalnym świecie. Marka swoją pozycję na rynku europejskim buduje od 30 lat, a od blisko trzech lat jest członkiem grupy Flokk. Szukanie sprytnych rozwiązań połączone z praktycznym podejście do projektowania to tajemnica naszego sukcesu. Wierzymy, że piękne wnętrza można tworzyć w ramach każdego budżetu. Świetnie zaprojektowane meble mogą być przystępna cenowo i charakteryzować się wysoką jakością. Tak rozumiemy dobry design.

Flokk – nasze projekty skupiają się na trosce o dobre samopoczucie i wydajność, a za cel obraliśmy sobie inspirowanie do lepszej pracy naszych klientów w różnych krajach. W ciągle zmieniającym się świecie zdecydowaliśmy się na podejście ukierunkowane na człowieka i głęboko przemyślane projekty. Tworzymy innowacyjne wizualne koncepcje, a następnie – we współpracy z innymi uzdolnionymi specjalistami (np. architektami) – zmieniamy je w wygodne przestrzenie. Wspierający nas eksperci są do usług naszych klientów i kontrahentów, aby wspólnie z nimi zaaranżować niemal każde miejsce pracy czy przestrzeń publiczną. https://www.flokk.com/pl-pl/poland

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.