Fundacja Adamed Wsparcie psychologiczne dla Powodzian
Od poniedziałku, 23 września uruchomiona jest telefoniczna linia wsparcia psychologicznego Fundacji Adamed dla Powodzian. Profesjonalną pomoc psychologiczną osobom dotkniętym skutkami klęski żywiołowej zapewnia zespół psychologów serwisu Życie Warte Jest Rozmowy. Wsparcie udzielane jest w ramach programu „Wspierająca Szkoła”.
Wszyscy dzwoniący na numer +48 22 266 01 00 otrzymają profesjonalne wsparcie psychologiczne oraz możliwość rozmowy z wykwalifikowanymi psychologami, którzy pomogą poradzić sobie ze stresem, lękiem i traumą spowodowaną powodzią. Specjaliści doradzą także jak rozmawiać z dziećmi oraz jak być wsparciem dla członków rodziny i bliskich dotkniętych skutkami powodzi.
Wsparcia psychologicznego udziela zespół ekspertów serwisu Życie Warte Jest Rozmowy, w składzie:
- dr hab. Marlena Stradomska – suicydolog, psycholog, psychoterapeuta, biegły sądowy,
- Joanna Skiba – suicydolog, psycholog szkolny.
Linia „Wsparcie psychologiczne dla Powodzian” Fundacji Adamed działa:
- od poniedziałku do piątku
- w godzinach 18:00 – 22:00
Rozmowy są anonimowe i bezpłatne.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.