Funkcjonalność i estetyka - wiosenne nowości w ofercie Galeco
Orchidea Creative Group
ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/
Szyte na miarę
Stal to jeden z najczęściej stosowanych surowców wykorzystywanych do produkcji rynien. Wykonane z niego modele są też tymi najchętniej wybieranymi przez projektantów i inwestorów. Odpowiadając na ich oczekiwania, polski producent wprowadza do swojej oferty nowe rozmiary orynnowania w systemach Galeco STAL oraz Galeco STAL2. Pierwszą, a zarazem najistotniejszą zmianą, jaką dostrzegą klienci, są długości dostępnych rynien. Od teraz występują one w dwóch najpopularniejszych formatach: 3 mb i 4 mb. Rozwiązanie z pewnością ułatwi i przyspieszy prace dekarskie, gdyż zmniejszy ilość koniecznych łączeń między elementami. Odbiorcy dostaną je w ramach wybranych rozmiarów systemów Galeco STAL: 120/90, 135/90 oraz 135/100 oraz Galeco STAL2 : 125/80x80. To nie koniec nowości. Podobny zabieg firma zastosowała w stosunku do kilku wymiarów – równie popularnego – systemu Galeco PVC (110x80, 130/80, 130/100, 150/100) – w nim również znajdziemy rynny o długości 3 i 4 mb.
Propozycja dla odważnych
Uzupełnieniem oferty systemów rynnowych Galeco są różnorodne elementy wykończenia dachu. Jednym z nich są podsufitki, które chronią więźbę i krokwie przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także pełnią funkcję estetyczne. Panele wykonane z wysokiej jakości PVC są odporne na odbarwianie się pod wpływem wysokich temperatur oaz wilgoci. Ich zaletą jest także prosty i szybki montaż metodą na tzw. „click”. Kolekcja podsufitek Galeco NOVA dostępna do tej pory w sześciu popularnych odcieniach (ciemny brąz, grafit, biały, złoty dąb, winchester i orzech) pozwalała z łatwością dopasować system do wyglądu budynku. W tym roku kolekcja dekoracyjnych paneli została jednak rozbudowana o kolejny kolor. Czerń, bo o niej mowa, doskonale podkreśli charakter, przede wszystkim tych obiektów, które tworzone są w duchu nowoczesnego, modernistycznego budownictwa. Ich architektura często wykracza poza utarte schematy, a architekci nie boją się odważnych rozwiązań i nieszablonowych połączeń materiałów czy zestawień kolorystycznych. Na dostępne w swojej ofercie podsufitki, firma Galeco udziela aż 10-letniej gwarancji obejmującej uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.