Gdy nastaje zmrok… budzi się technologia
Ułatwiają orientację w ciemności, zapewniają higieniczną, bezdotykową obsługę, umożliwiają personalizację funkcji i parametrów. Mowa o nowej generacji rozwiązaniach sanitarnych, dzięki którym design idzie w parze z najwyższymi standardami funkcjonalności. Luksus jest na wyciągnięcie ręki, a technologia otwiera drzwi do nowoczesnej łazienki.
O krok przed Tobą
Producenci urządzeń sanitarnych coraz częściej stawiają na innowacyjne technologie oraz inteligentne rozwiązania zwiększające komfort użytkowania. Teraz liczą się nie tylko względy estetyczne i zgodność z aktualnymi trendami. Znaczenia nabrały także takie kwestie jak higiena, intuicyjność, możliwość personalizacji i przemyślane funkcje. Dzięki nim przestrzeń łazienki oferuje nowe możliwości aranżacji i standardy bezpieczeństwa.
Przykładem tego typu rozwiązań są przyciski spłukujące do WC TECElux mini. Wykonane ze szkła w kolorze czarnym lub białym, łączą w sobie wysokiej jakości technologię oraz ponadczasowy, minimalistyczny design. Przyciski posiadają czujnik ruchu i mogą być obsługiwane bezdotykowo. Zostały wyposażone w nowoczesną technologię LED. Kontury klawiszy podświetlają się automatycznie, gdy użytkownik terminala znajdzie się w polu działania czujnika. Przyciski wyróżniają się ekstrapłaską powierzchnią, a dzięki jednolitej szklanej powierzchni są łatwe w utrzymaniu czystości. W połączeniu z ramką instalacyjną mogą być montowane bezpośrednio w ścianie (montaż zlicowany).
Zaprogramowane na komfort
Programowanie i zmiana ustawień elektronicznych przycisków, a także dostosowanie ich do indywidualnych wymagań użytkownika, odbywa się za pomocą pilota. Użytkownik może zaprogramować takie funkcje, jak: spłukiwanie higieniczne (od 24 do 336 godzin), poziom oświetlenia (od 1 – bardzo jasne do 4 – ciemne), aktywacja podświetlenia (od 20 sekund do 5 minut), funkcja czyszczenia (włącz/wyłącz), automatyczne spłukiwanie, obsługa bezdotykowa, czułość (długa/krótka). Wystarczy zbliżyć się do elektroniki do momentu aktywacji oświetlenia przycisku, skierować pilota w stronę środkowej części w odległości 5–10 cm, a następnie wybrać na nim odpowiedni przycisk.
Wymiary – 220 x 150 x 8 mm

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.