Komunikaty PR

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

2024-09-27  |  11:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa, czternasta już edycja konferencji odbędzie się 3-4 października br. w warszawskim Sound Garden Hotel. Podczas niej nie zabraknie również firmy Geberit, która zrównoważony rozwój traktuje jako ważny element swojej strategii biznesowej. Jednym z prelegentów będzie Adrian Burzyk, dyrektor działu Projekty i Technologie Geberit Polska, zaś sama marka Geberit dołączyła do grona Partnerów Wspierających wydarzenie.

Od kilkunastu lat PLGBC Green Building Summit tworzy platformę służącą nawiązywaniu kontaktów i budowaniu relacji między podmiotami działającymi w obszarze green building. Promuje dobre i sprawdzone praktyki, wytycza obowiązujące trendy w branży, inspiruje oraz doskonali rozwiązania służące zrównoważonemu budownictwu.

Myśl o REgeneracji

Tegorocznej edycji PLGBC Green Building Summit patronuje hasło „Think about (Re)generation”. Podkreśla ono konieczność sprostania aktualnym wyzwaniom środowiskowym, technologicznym i cywilizacyjnym. REgeneracja w budownictwie ma stać się narzędziem tworzenia lepszej przyszłości stojącej pod znakiem minimalizacji negatywnego wpływu działalności człowieka na środowisko, ale też wzmacniania lokalnych społeczności.

Pierwszego dnia 14. PLGBC Green Building Summit odbędą się 4 sesje tematyczne:

Rising to the Challenge: Climate Change Solutions: sesja poświęcona zrównoważonej przyszłości;

Building Biodiversity: sesja opisująca rolę zieleni w kształtowniu nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni miejskiej;

Reuse Revolution: sesja prezentująca najlepsze praktyki i innowacyjne rozwiązania budownictwa cyrkularnego;

Exploring Health, Wellbeing, and Life Satisfaction: sesja analizująca związki między kształtowniem przestrzeni miejskiej a poczuciem społecznego dobrostanu.

Drugiego dnia konferencji, 4 października br., w ramach międzynarodowego projektu „Free of Carbon Architecture” (FoCA), zaprezentowana zostanie platforma edukacyjno-obliczeniowa służąca do szacowania śladu węglowego budynku.

Geberit na rzecz zrównoważonego rozwoju

Pierwszego dnia 14. PLGBC Green Building Summit (3 października br.) w ramach sesji tematycznej zatytułowanej „Rising to the Challenge. Climate Change Solutions” wystąpi Adrian Burzyk, dyrektor działu Projekty i Technologie Geberit Polska. Zaprezentuje on innowacyjne technologie stosowane w budownictwie nie tylko ze względu na ich walory użytkowe, lecz również przyjazność środowisku. „Bohaterami” wystąpienia „Innowacyjne systemy Geberit w projektach The Valley i The Lock House” będą unikalne przykłady współczesnej architektury Amsterdamu, które łączą zeroemisyjność z zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami. Amsterdamski The Valley to modelowy przykład budynków plusenergetycznych, które generują więcej energii, niż pobierają jej z zewnątrz. Na ich efektywność energetyczną składają się m.in. zamontowane na dachach systemy fotowoltaiczne, ogrzewanie podłogowe oraz potrójne szyby. Część publiczna kompleksu budynków otrzymała prestiżowy certyfikat „BREEAM-NL Excellent”, do czego przysłużyła się także firma Geberit, zapewniając tej inwestycji wydajne zaopatrzenie w wodę i efektywne usuwanie ścieków.

W koncepcję zrównoważonego rozwoju świetnie wpisuje się także amsterdamski The Lock House, który w równym stopniu sięga po najnowsze zdobycze techniki (np. panele słoneczne), jak i dobrodziejstwa natury (roślinność).

Marka Geberit nie tylko od lat aktywnie uczestniczy w wydarzeniach promujących ideę zrównoważonego rozwoju, lecz również wdraża ją we wszystkich obszarach swojej działalności, zyskując miano lidera zrównoważonego rozwoju w branży sanitarnej. Warto wspomnieć, że już w latach 90. XX wieku opracowała pierwszą strategię środowiskową, a od 2012 roku monitoruje ślad węglowy. Co więcej, od 2007 roku firma rozwija wszystkie swoje produkty zgodnie z zasadą Eco-design. Nie dziwi zatem obecność na 14. PLGBC Green Building Summit przedstawiciela marki Geberit, który podczas swojego wystąpienia będzie mógł podzielić się doświadczeniami firmy.

Strona wydarzenia: https://summit2024.plgbc.org.pl/

Program: https://summit2024.plgbc.org.pl/program/

www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.