Komunikaty PR

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

2024-09-27  |  11:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa, czternasta już edycja konferencji odbędzie się 3-4 października br. w warszawskim Sound Garden Hotel. Podczas niej nie zabraknie również firmy Geberit, która zrównoważony rozwój traktuje jako ważny element swojej strategii biznesowej. Jednym z prelegentów będzie Adrian Burzyk, dyrektor działu Projekty i Technologie Geberit Polska, zaś sama marka Geberit dołączyła do grona Partnerów Wspierających wydarzenie.

Od kilkunastu lat PLGBC Green Building Summit tworzy platformę służącą nawiązywaniu kontaktów i budowaniu relacji między podmiotami działającymi w obszarze green building. Promuje dobre i sprawdzone praktyki, wytycza obowiązujące trendy w branży, inspiruje oraz doskonali rozwiązania służące zrównoważonemu budownictwu.

Myśl o REgeneracji

Tegorocznej edycji PLGBC Green Building Summit patronuje hasło „Think about (Re)generation”. Podkreśla ono konieczność sprostania aktualnym wyzwaniom środowiskowym, technologicznym i cywilizacyjnym. REgeneracja w budownictwie ma stać się narzędziem tworzenia lepszej przyszłości stojącej pod znakiem minimalizacji negatywnego wpływu działalności człowieka na środowisko, ale też wzmacniania lokalnych społeczności.

Pierwszego dnia 14. PLGBC Green Building Summit odbędą się 4 sesje tematyczne:

Rising to the Challenge: Climate Change Solutions: sesja poświęcona zrównoważonej przyszłości;

Building Biodiversity: sesja opisująca rolę zieleni w kształtowniu nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni miejskiej;

Reuse Revolution: sesja prezentująca najlepsze praktyki i innowacyjne rozwiązania budownictwa cyrkularnego;

Exploring Health, Wellbeing, and Life Satisfaction: sesja analizująca związki między kształtowniem przestrzeni miejskiej a poczuciem społecznego dobrostanu.

Drugiego dnia konferencji, 4 października br., w ramach międzynarodowego projektu „Free of Carbon Architecture” (FoCA), zaprezentowana zostanie platforma edukacyjno-obliczeniowa służąca do szacowania śladu węglowego budynku.

Geberit na rzecz zrównoważonego rozwoju

Pierwszego dnia 14. PLGBC Green Building Summit (3 października br.) w ramach sesji tematycznej zatytułowanej „Rising to the Challenge. Climate Change Solutions” wystąpi Adrian Burzyk, dyrektor działu Projekty i Technologie Geberit Polska. Zaprezentuje on innowacyjne technologie stosowane w budownictwie nie tylko ze względu na ich walory użytkowe, lecz również przyjazność środowisku. „Bohaterami” wystąpienia „Innowacyjne systemy Geberit w projektach The Valley i The Lock House” będą unikalne przykłady współczesnej architektury Amsterdamu, które łączą zeroemisyjność z zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami. Amsterdamski The Valley to modelowy przykład budynków plusenergetycznych, które generują więcej energii, niż pobierają jej z zewnątrz. Na ich efektywność energetyczną składają się m.in. zamontowane na dachach systemy fotowoltaiczne, ogrzewanie podłogowe oraz potrójne szyby. Część publiczna kompleksu budynków otrzymała prestiżowy certyfikat „BREEAM-NL Excellent”, do czego przysłużyła się także firma Geberit, zapewniając tej inwestycji wydajne zaopatrzenie w wodę i efektywne usuwanie ścieków.

W koncepcję zrównoważonego rozwoju świetnie wpisuje się także amsterdamski The Lock House, który w równym stopniu sięga po najnowsze zdobycze techniki (np. panele słoneczne), jak i dobrodziejstwa natury (roślinność).

Marka Geberit nie tylko od lat aktywnie uczestniczy w wydarzeniach promujących ideę zrównoważonego rozwoju, lecz również wdraża ją we wszystkich obszarach swojej działalności, zyskując miano lidera zrównoważonego rozwoju w branży sanitarnej. Warto wspomnieć, że już w latach 90. XX wieku opracowała pierwszą strategię środowiskową, a od 2012 roku monitoruje ślad węglowy. Co więcej, od 2007 roku firma rozwija wszystkie swoje produkty zgodnie z zasadą Eco-design. Nie dziwi zatem obecność na 14. PLGBC Green Building Summit przedstawiciela marki Geberit, który podczas swojego wystąpienia będzie mógł podzielić się doświadczeniami firmy.

Strona wydarzenia: https://summit2024.plgbc.org.pl/

Program: https://summit2024.plgbc.org.pl/program/

www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.