Komunikaty PR

Idealna podłoga do domu – co wybrać?

2021-06-16  |  11:00
Biuro prasowe

Jaką podłogę wybrać do domu lub mieszkania?

 

Wybór podłogi to poważna decyzja. Wpływa na nią kilka czynników – trwałość, pomieszczenie, w którym ma być położona, łatwość w utrzymaniu czystości. Bierzemy także pod uwagę to, że o ile ściany możemy przemalować, zmieniać aranżacje wnętrz poprzez różne dodatki czy nowe meble, wymiana całej podłogi to znacznie większa i bardziej kosztowna operacja. Jak więc wybrać dobrze? Skorzystaj z naszych podpowiedzi, aby wybrać podłogę, która będzie odpowiednia dla Ciebie i Twojego domu, a do jej utrzymania w czystości wystarczy dobry mop do paneli.

 

Aby wybrać podłogę, najlepiej zacząć od określenia, czego potrzebujesz. Po pierwsze weź pod uwagę pomieszczenie - nie wszystkie materiały są idealne do każdej przestrzeni. Nie bez znaczenia jest także Twoja sytuacja rodzinna: jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta, lepiej sprawdzą się podłogi odporne na zalanie i zarysowania. Kolejną istotną kwestią jest budżet. Ceny podłóg są bardzo zróżnicowane, więc musisz wiedzieć, na co Cię stać. Dodatkowe koszty mogą się wiązać z wymaganiami instalacyjnymi: niektóre materiały wymagają dodatkowego przygotowania podłoża pod posadzkę. Niemniej podłoga to inwestycja na lata - wyższy koszt lub jakość często oznaczają lepszą inwestycję w perspektywie długoterminowej. Jeśli masz w domu nowoczesny sprzęt czyszczący, wykorzystujący parę, np. mop parowy marki Ariete, wybierz taką podłogę, którą będzie można czyścić za jego pomocą. Bo dobry mop - do paneli, płytek czy desek – to podstawa!

 

Czym się kierować przy wyborze podłogi?

Czy Twoja podłoga zostanie położona w miejscu o wysokiej wilgotności, np. w łazience? Jeśli tak, to musi być wykonana z materiału, który jest odpowiedni do takiego środowiska. Idealnie sprawdzą się beton, płytki ceramiczne, gresowe lub winylowe. Jeśli masz w domu psa lub kota, będziesz potrzebować podłogi o doskonałej odporności na ścieranie. Niektóre podłogi, które wydają się być odporne na zużycie, często wcale takie nie są. Na przykład lite drewno łatwo zarysować. Zamiast tego postaw lepiej na trwałe podłogi, wykonane z płytek ceramicznych lub porcelanowych, podłogi laminowane lub podłogi winylowe z desek. Ci, dla których kwestia szybkiego i dokładnego sprzątania ma kluczowe znaczenie, ponieważ np. w domu są alergicy, muszą wziąć ten aspekt pod uwagę przy wyborze podłogi. Tradycyjny, dobry mop do paneli to może być za mało. Natomiast dzięki wysokiej temperaturze pary, wytwarzanej przez mopa parowego, możesz się łatwo pozbyć szkodliwych mikroorganizmów i bakterii – mop parowy usuwa nawet 99,9% z nich.

 

Każda podłoga ma plusy i minusy

Ludzie kochają podłogi z litego drewna, ponieważ świetnie wyglądają i komponują się z w zasadzie każdym wystrojem. Największym minusem takich podłóg jest to, że nie wytrzymują one nieostrożnego obchodzenia się z nimi. Mogą się wypaczać, jeśli są wystawione na działanie wilgoci przez długi czas, co czyni je złym wyborem do łazienek. Mogą się kurczyć i pęcznieć pod wpływem zmian temperatury i są podatne na zarysowania i wgniecenia. Podłogi drewniane najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach o małym natężeniu ruchu, takich jak salon czy sypialnia. Tańszą alternatywą są panele imitujące drewno. Łatwo się je kładzie, są dostępne w różnych kolorach i nadają się także do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu. Są także łatwe w utrzymaniu czystości – wystarczy się zaopatrzyć w dobry mop do paneli.

Bardzo trwałym rodzajem podłogi jest gres porcelanowy - odporny na zarysowania, wgniecenia i wilgoć. Glazurowane płytki ceramiczne i porcelanowe wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Są również bardzo łatwe w czyszczeniu. Gres porcelanowy na podłogach jest łatwy w konserwacji i czyszczeniu. Ważne jest jednak wykorzystanie naturalnych metod czyszczących.  Świetnie sprawdza się zwłaszcza czyszczenie parą. Mop parowy usuwa nawet najbardziej uporczywy brud i bakterie bez potrzeby stosowania płynnych środków czyszczących. Woda w formie pary wodnej jest w pełni bezpieczna dla zachowania koloru oraz właściwości gresu.

 

Ułatw sobie utrzymanie czystości w domu

Wybierając podłogę do domu, warto mieć na uwadze jej późniejsze pielęgnowanie. Chyba nikt nie lubi spędzać czasu na kolanach, energicznie szorując podłogę. Niestety często właśnie to jest konieczne, aby usunąć uporczywy brud tradycyjnymi metodami. Bez względu na wybrany typ podłogi, bardzo dobrze sprawdza się mop parowy, który jest nie tylko skuteczny, ale także wygodny i łatwy w użyciu. Co więcej, czyści oraz usuwa bakterie i drobnoustroje bez użycia chemii - to dobra wiadomość dla alergików oraz każdego, kto jest wrażliwy na zapach środków czystości. Podczas mycia podłóg tradycyjnym sprzętem, ich wyschnięcie trwa wieki. Mop parowy znacząco przyspiesza proces suszenia, dzięki czemu możesz szybciej wrócić do swoich zajęć, bez obaw, że zostawisz ślady na świeżo umytej podłodze.

Dzięki temu określenie dobry mop – do paneli, fug, czyszczenia trudno dostępnych miejsc – zyskuje zupełnie nowe znaczenie.

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.