Komunikaty PR

Idealne uzupełnienie mebla - jak dobrać dodatki

2023-08-10  |  20:00
Biuro prasowe

Nawet najlepiej zaprojektowana i wykonana zabudowa meblowa okaże się bezużyteczna, jeśli zabraknie w niej elementów funkcjonalnych. Wyobraźmy sobie kuchnię, kredens albo komodę, których frontów nie sposób wygodnie otworzyć. Przedpokój, w którym nie ma ani jednego wieszaka na kurtkę. Albo wykonaną z pięknego drewna witrynę czy szafę, którą szpecą źle dobrane uchwyty utrzymane w stylu jakby z innej bajki. Koszmar.

Dopiero w takiej sytuacji można sobie uświadomić, jak wielkie znaczenie użytkowe i estetyczne mają dodatki i akcesoria meblowe. Tylko jak je dobrać do konkretnych wnętrz i mebli?

- Z pomocą przychodzi tu naprawdę szeroka oferta dostępnych rozwiązań np. marki REJS. – mówi Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu firmy REJS. – Zlecając wykonanie zabudowy na indywidualne zamówienie, inwestorzy mają możliwość perfekcyjnego dopasowania do charakteru mebla, a także do własnych potrzeb i oczekiwań m.in. uchwytów, wieszaków czy systemów oświetleniowych. Swoboda kreacji ostatecznego efektu jest znacznie większa niż w przypadku zakupu gotowych mebli.

Co więc mamy do wyboru? Mnóstwo! Świat uchwytów jest naprawdę bogaty. Obejmuje modele przykręcane do przodu frontów: uchwyty dwupunktowe i gałki, a także montowane do górnej krawędzi frontów: krawędziowe i wpuszczane. Modele duże np. NIRO czy VITO i ledwie widoczne: AL9 czy AL13. Modele finezyjne i dekoracyjne np. ARTESI, ale i minimalistycznie skromne: EASY czy STILO. Wszystkie dostępne są w wielu wybarwieniach (w zależności od modelu m.in. bieli, czerni, chromie, aluminium, szczotkowanej stali, mosiądzu i miedzi) co ułatwia ich dopasowanie do odcieni konkretnych mebli i kolorystyki wnętrza.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że montaż uchwytów i ich ewentualna wymiana (np. gdy nam się znudzą) są bardzo proste. A jeśli chcemy je sobie jeszcze bardziej ułatwić, wystarczy skorzystać z gotowego szablonu REJS, dzięki któremu bez trudu wykonamy otwory dokładnie tam, gdzie chcemy i powinniśmy.

Wieszak wieszakowi nierówny

A to nie wszystko. Równie duży wybór mamy w przypadku wieszaków. Te niedocenione akcesoria są wręcz niezbędne w przedpokojach, garderobach, toaletach i łazienkach, a także wszelkich pomieszczeniach gospodarczych. Sprawdzą się zwłaszcza modele przykręcane, które możemy zamontować dokładnie tam, gdzie potrzebujemy najbardziej np. na drzwiach garderoby. O ile przymocujemy je do stabilnej powierzchni, będą tak wytrzymałe, że – w odróżnieniu od uchwytów przyklejanych – bez obaw możemy powiesić na nich nawet mokre, a więc i ciężkie kurtki i płaszcze.

Detale takie jak wieszaki mogą być też świetnym sposobem na wyrażenie swojej osobowości, zainteresowań i gustu. W zależności od stylu wnętrza do wyboru mamy modele klasyczne np. umieszczone na kwadratowych rozetach SINGO i ARGO, a także ORIS na rozecie prostokątnej. Wszystkie dostępne są w 4 odcieniach: czerni, srebrze, mosiądzu i miedzi.

Uwagę przyciągają finezyjnie wygięte modele SORIA M, SORIA L i nieco mniejsze SORIA S. Dwa ostatnie, kojarzące się z delikatną secesją, występują w dwóch wariantach – z jednym lub dwoma hakami. W zależności od modelu, wieszaki te dostępne są w: czerni, bieli, chromie, szczotkowanej stali i aluminium. Ci, którzy szukają rozwiązań minimalistycznych, sięgnąć mogą natomiast po wieszaki WAL, które wyróżniają się prostotą formy. Tu do wyboru są 3 kolory: lakierowana biel, matowa czerń i naturalna stal.

Zmień front

Innym przykładem na to, jak pozornie nieduża zmiana może kompletnie odmienić charakter zabudowy są fronty. To one rzucają się w oczy jako pierwsze i to one w największy sposób definiują styl mebli. Dotyczy to zwłaszcza kuchni, gdzie szafki na ogół ściśle do siebie przylegają, tworząc zwartą zabudowę.

Szklane fronty w aluminiowych ramach REJS to doskonałe uzupełnienie zarówno wnętrz bardzo eleganckich, jak i tych mniej sztampowych np. loftowych. Profile dostępne są w 3 wariantach różniących się szerokością i sposobem montażu tafli szkła. R1 mają 19 mm wysokości i zaledwie 20 szerokości. Można je łączyć za pomocą specjalnych łączników tak, że przypominają okna ze szprosami. R4 i R11 są znacznie wyższe po stronie wewnętrznej: odpowiednio 50 i 45 mm, co zapewnia większą stabilność konstrukcji frontu. Profile i łączniki, w zależności od modelu dostępne są w kilku kolorach, w tym: modnej matowej czerni, uniwersalnej bieli i srebrze, a także chętnie stosowanym w stylu glamour złocie. Wykonywane są na zamówienie, pod indywidualny wymiar, dzięki czemu można je stosować nie tylko w nowych zabudowach, ale też w celu odświeżenia tych już użytkowanych.

- Zmiana frontów to bardzo dobry sposób na odnowienie starszej zabudowy. O ile korpusy są w dobrym stanie technicznym, albo można je w łatwy sposób odnowić, wymiana frontów może być ekonomicznym i szybkim do realizacji rozwiązaniem ze spektakularnym efektem. – wyjaśnia Joanna Posadzy.

Podobnie powiew świeżości możemy wnieść do kuchni za pomocą samego szkła. Zamawiane na wymiar w punktach handlowych REJS tafle to świetny i szybki sposób na zabezpieczenie przestrzeni między górnymi i dolnymi szafkami. Łatwy montaż (niekiedy można je przykleić na dotychczasowe płytki), sprawia, że odmienienie oblicza aranżacji nie zajmie dużo czasu i nie będzie wymagało dużego remontu. A jeśli chcemy je dodatkowo wyeksponować, możemy rozważyć montaż profili i listew ledowych REJS. Pozwolą one doświetlić blat i przestrzeń roboczą, a jednocześnie stworzą niepowtarzalną atmosferę.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Muzyka

Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Problemy społeczne

60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.