Idealnie zaprojektowany relaks

Architektura czerpiącą inspiracje z przyrody to jeden z najmodniejszych trendów. Odpowiedzialna turystyka przyczynia się do poprawy jakości życia lokalnych społeczności i docenia miejscową kulturę. Takie są też projekty zgłoszone do konkursu Tubądzin Design Awards, które zachwycają nie tylko piękną formą, ale też poszanowaniem tradycji i środowiska naturalnego.
Hiszpański Cable Hut autorstwa Jana Toledo
Cable Hut to wyjątkowa rezydencja, która harmonijnie współgra z naturą. Stworzona została z myślą o osobach kochających nietuzinkowe rozwiązania. Stwarza możliwość zasmakowania życia na wysokościach, bo konstrukcja jest zawieszona nad zboczem góry. To idealne miejsce dla tych, którzy kochają otwartą przestrzeń i skaliste krajobrazy. Projekt Cable Hut zapewnia komfortowe warunki dla czterech osób. Wnętrze rezydencji skrywa przestronną kuchnię z jadalnią, łazienkę oraz przytulną sypialnię z podwójnym łóżkiem. Dodatkowy niewielki pokój, może pełnić funkcję sypialni lub gabinetu, dostosowując się do potrzeb mieszkańców. Na szczycie znajduje się obszerny taras. To przestrzeń do kontemplacji piękna krajobrazu i spędzania czasu w gronie najbliższych. Cable Hut pozwala skupić się na otaczającej przyrodzie. Duże okna i przesuwne szklane drzwi wokół budynku, zapewniają obfite oświetlenie i naturalną wentylację. Wnętrze wypełniają jasne odcienie drewna o matowym wykończeniu. Podłogi w takim stylu znajdują się w kolekcji Mountain Ash. W łazience drewno zostało przełamane elegancką bielą marmuru, taką jak kolekcja Marmo d’Oro od Grupy Tubądzin.Spójne meble, podłogi, ściany oraz dach, tworzą przytulną i ciepłą atmosferę. Cable Hut to miejsce, które zaprasza do życia w spokoju i bliskości z naturą, oferując jednocześnie niezapomniane doznania w unikatowej przestrzeni wśród koron drzew.
Beris Eco Camp irańskiego architekta Mohammada Aref Ghorban
Beris położone jest na wschodzie Sistan Baluchistan w Iranie. To miasto o bogatej historii i urokliwej przyrodzie, obejmującej ocean, pustynię i góry. Surowość klimatu tego regionu, wysokie temperatury i silne wiatry, zawsze stanowiły wyzwanie dla jego mieszkańców. Projekt Eco-Camp w Beris odwołuje się do tradycyjnej architektury Sistanu. Powstał, aby zapewnić turystom wysokiej jakości bazę noclegową oraz umożliwić stworzenie nowych miejsc pracy dla lokalnej społeczności. Eco-Camp chce też promować wyjątkowo bogatą kulturę kulinarną regionu. Specjalna strefa gastronomiczna została zaplanowana jako przestrzeń do organizowania warsztatów kulinarnych. Turyści mogą wybierać pomiędzy prywatnymi pokojami hotelowymi i zakwaterowaniem w hostelu.Dzięki Eco-Camp, Beris staje się atrakcyjnym celem podróży, zapewniając turystom niezapomniane doświadczenia, zbliżając ich do przyrody i kultury tego urokliwego regionu.Jeśli chcesz stworzyć podobne przytulne wnętrza postaw na kolekcję Sfumato w łagodnych odcieniach szarości.
Węgierski ME Pavilions Ádáma Terleczky
Pawilony relaksacyjne ME Pavilions, zaprojektowane przez Ádáma Terleczky, manifestują głęboką bliskość z naturą, czerpiąc inspirację zarówno z kultury orientalnej, jak i buddyzmu. Projektant postawił na wykorzystanie lokalnych materiałów w połączeniu z nowoczesnym, minimalistycznym stylem. Projekt podkreśla subtelny związek między człowiekiem a przyrodą. Kolorystyka została starannie dobrana do krajobrazu, tak aby stanowiła z nim harmonijną całość.
Koncepcja ME Pavilions obejmuje trzy obiekty. Pawilon o nazwie „DROGA”, zaprojektowano w taki sposób, że aby do niego dotrzeć, trzeba przejść przez jezioro. Ma to symbolizować akt oczyszczenia, który pomaga uwolnić się od zmartwień i problemów przed wejściem w przestrzeń relaksu i odpoczynku. Ta wyjątkowa ścieżka jest dodatkowo udekorowana pływającymi ogrodami japońskimi, które podkreślają charakter miejsca. Wnętrza pawilonów zostały zaaranżowane płytkami Grand Cave inspirowanymi pięknem naturalnej skały. ME Pavilions to harmonijne i spokojne miejsce, w którym człowiek może czerpać spokój i odprężenie pośród przyrody.
Wszystkie te inspirujące projekty zgłoszono do prestiżowego konkursu Tubądzin Design Awards. Kategoria CultureFORM kładzie nacisk na tworzenie otoczenia sprzyjającego wspólnemu odkrywaniu kultury i szukania równowagi z naturą.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Sandra Kubicka: Najpierw kupiłam małą domową szklarnię na zioła. A teraz zamówiłam duży model do ogrodu i będę tam mieć pomidory, ogórki i truskawki
Modelka czerpie dużą radość z własnoręcznie wyhodowanych ziół i warzyw. Swoją przygodę z ogrodnictwem zaczęła od małej domowej szklarni kupionej w sklepie internetowym, a już niedługo będzie miała szklarnię z prawdziwego zdarzenia. Sandra Kubicka nie ukrywa, że teraz z dużą niecierpliwością czeka na to, jaki plon wydadzą sadzonki pomidorów. Na razie rosną jak na drożdżach.
Transport
Trwa debata o nowych przepisach dotyczących praw pasażerów. Możliwe zmiany w wysokości odszkodowań za opóźnione loty

W dyskusji o prawach pasażerów linii lotniczych pojawiają się rozbieżności między unijnymi instytucjami. Dotyczą one m.in. odszkodowań za opóźnione lub odwołane loty. Ministrowie transportu UE proponują 300 euro odszkodowania za czterogodzinne opóźnienie lub odwołanie krótkiego lotu, a Parlament Europejski opowiada się za wyższymi odszkodowaniami i to po trzech godzinach opóźnienia. Parlamentarna komisja transportowa proponuje także szereg zmian dotyczących m.in. bagażu podręcznego czy odpowiedzialności pośredników sprzedających bilety.
Dziecko
Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci

Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.