Komunikaty PR

Idealnie zaprojektowany relaks

2023-08-22  |  01:00
Biuro prasowe

Architektura czerpiącą inspiracje z przyrody to jeden z najmodniejszych trendów. Odpowiedzialna turystyka przyczynia się do poprawy jakości życia lokalnych społeczności i docenia miejscową kulturę. Takie są też projekty zgłoszone do konkursu Tubądzin Design Awards, które zachwycają nie tylko piękną formą, ale też poszanowaniem tradycji i środowiska naturalnego.

Hiszpański Cable Hut autorstwa Jana Toledo

Cable Hut to wyjątkowa rezydencja, która harmonijnie współgra z naturą. Stworzona została z myślą o osobach kochających nietuzinkowe rozwiązania. Stwarza możliwość zasmakowania życia na wysokościach, bo konstrukcja jest zawieszona nad zboczem góry. To idealne miejsce dla tych, którzy kochają otwartą przestrzeń i skaliste krajobrazy. Projekt Cable Hut zapewnia komfortowe warunki dla czterech osób. Wnętrze rezydencji skrywa przestronną kuchnię z jadalnią, łazienkę oraz przytulną sypialnię z podwójnym łóżkiem. Dodatkowy niewielki pokój, może pełnić funkcję sypialni lub gabinetu, dostosowując się do potrzeb mieszkańców. Na szczycie znajduje się obszerny taras. To przestrzeń do kontemplacji piękna krajobrazu i spędzania czasu w gronie najbliższych. Cable Hut pozwala skupić się na otaczającej przyrodzie. Duże okna i przesuwne szklane drzwi wokół budynku, zapewniają obfite oświetlenie i naturalną wentylację. Wnętrze wypełniają jasne odcienie drewna o matowym wykończeniu. Podłogi w takim stylu znajdują się w kolekcji Mountain Ash. W łazience drewno zostało przełamane elegancką bielą marmuru, taką jak kolekcja Marmo d’Oro od Grupy Tubądzin.Spójne meble, podłogi, ściany oraz dach, tworzą przytulną i ciepłą atmosferę. Cable Hut to miejsce, które zaprasza do życia w spokoju i bliskości z naturą, oferując jednocześnie niezapomniane doznania w unikatowej przestrzeni wśród koron drzew.

Beris Eco Camp irańskiego architekta Mohammada Aref Ghorban

Beris położone jest na wschodzie Sistan Baluchistan w Iranie. To miasto o bogatej historii i urokliwej przyrodzie, obejmującej ocean, pustynię i góry. Surowość klimatu tego regionu, wysokie temperatury i silne wiatry, zawsze stanowiły wyzwanie dla jego mieszkańców. Projekt Eco-Camp w Beris odwołuje się do tradycyjnej architektury Sistanu. Powstał, aby zapewnić turystom wysokiej jakości bazę noclegową oraz umożliwić stworzenie nowych miejsc pracy dla lokalnej społeczności. Eco-Camp chce też promować wyjątkowo bogatą kulturę kulinarną regionu. Specjalna strefa gastronomiczna została zaplanowana jako przestrzeń do organizowania warsztatów kulinarnych. Turyści mogą wybierać pomiędzy prywatnymi pokojami hotelowymi i zakwaterowaniem w hostelu.Dzięki Eco-Camp, Beris staje się atrakcyjnym celem podróży, zapewniając turystom niezapomniane doświadczenia, zbliżając ich do przyrody i kultury tego urokliwego regionu.Jeśli chcesz stworzyć podobne przytulne wnętrza postaw na kolekcję Sfumato w łagodnych odcieniach szarości.

Węgierski ME Pavilions Ádáma Terleczky

Pawilony relaksacyjne ME Pavilions, zaprojektowane przez Ádáma Terleczky, manifestują głęboką bliskość z naturą, czerpiąc inspirację zarówno z kultury orientalnej, jak i buddyzmu. Projektant postawił na wykorzystanie lokalnych materiałów w połączeniu z nowoczesnym, minimalistycznym stylem. Projekt podkreśla subtelny związek między człowiekiem a przyrodą. Kolorystyka została starannie dobrana do krajobrazu, tak aby stanowiła z nim harmonijną całość. 

Koncepcja ME Pavilions obejmuje trzy obiekty. Pawilon o nazwie „DROGA”, zaprojektowano w taki sposób, że aby do niego dotrzeć, trzeba przejść przez jezioro. Ma to symbolizować akt oczyszczenia, który pomaga uwolnić się od zmartwień i problemów przed wejściem w przestrzeń relaksu i odpoczynku. Ta wyjątkowa ścieżka jest dodatkowo udekorowana pływającymi ogrodami japońskimi, które podkreślają charakter miejsca. Wnętrza pawilonów zostały zaaranżowane płytkami Grand Cave inspirowanymi pięknem naturalnej skały. ME Pavilions to harmonijne i spokojne miejsce, w którym człowiek może czerpać spokój i odprężenie pośród przyrody.

Wszystkie te inspirujące projekty zgłoszono do prestiżowego konkursu Tubądzin Design Awards. Kategoria CultureFORM kładzie nacisk na tworzenie otoczenia sprzyjającego wspólnemu odkrywaniu kultury i szukania równowagi z naturą. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.

Edukacja

Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.

Motoryzacja

Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.