Komunikaty PR

Inspiracje dla wnętrz małych lub nieustawnych

2021-08-09  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jarosław Kril
Nowicki PR

ul. Filtrowa 68 lok. 86
02-057 Warszawa
jaroslaw.kril|nowickipr.com| |jaroslaw.kril|nowickipr.com
502 538 324
nowickipr.com
Do pobrania notka ( 0.01 MB )

– Marzeniem jest oczywiście przestronne mieszkanie z idealnie rozplanowanymi funkcjami. Takie w okresie międzywojennym wymyślili moderniści. Niekiedy jednak współczesnemu budownictwu daleko do tego ideału. Problemy bywają różne i jest ich sporo: wnęki, skosy sufitów, wykusze, biegnące ukośnie ściany, antresole, schody, ostre kąty narożników czy otwarty plan typu studio. Każdy z tych elementów nadaje mieszkaniu pewien charakter. Nie ułatwia jednak efektywnego wykorzystania przestrzeni, której każdy metr jest na wagę złota. W tej sytuacji wybawieniem jest wyposażenie zamawiane na wymiar niwelujące mankamenty i niedoskonałości przestrzeni – mówi Aneta Świderska, projektantka firmy Raumplus. 

Zabudowa na wymiar

W małym mieszkaniu przestrzeń uratują dobre patenty na przechowywanie. Zamiast kilku mebli wolnostojących wystarczy pojemna szafa i sprytne schowki. W tej roli sprawdzają się jedynie meble zamawiane na wymiar. Żadne gotowe moduły nie pozwolą na efektywne wykorzystanie powierzchni pod zabudowę, a tym samym też przestrzeni służącej przechowywaniu odzieży, butów i drobnych akcesoriów. Projektowanie na wymiar oznacza również całkowite spersonalizowanie mebla pod względem wyglądu. Tym bardziej, że wybór materiałów wykończeniowych frontów jest szeroki: szkło barwione, tkanina, skóra, spieki kwarcowe, płyta z dekorem odtwarzającym różnego rodzaju drewno lub lustro – jeżeli zależy nam na optycznym powiększeniu pomieszczenia. Nie zapominajmy również o schowkach. W tym celu wykorzystamy miejsca pod parapetami, schodami, płytkie wnęki, przestrzenie nad drzwiami lub obok nich. 

Zarządzaj przestrzenią

W kawalerkach typu studio najważniejszą potrzebą jest wydzielenie aneksu do spania i zapewnienia sobie minimum intymności. Pomocne w tym są popularne systemy szklanych ścianek i drzwi przesuwnych uzupełnione o karnisz z zasłoną. To rozwiązanie przedzieli pomieszczenie, a jednocześnie pozostawi poczucie przestronności. Atutem drzwi przesuwnych jest to, że ich skrzydła nie wymagają miejsca do otwarcia. A górny system jezdny sprawia, że podłoga zachowuje jednolity charakter. Pod względem estetycznym największym powodzeniem cieszą się systemy z modnymi industrialnymi szprosami, czarnymi profilami i transparentnym szkłem. Oferowane przez Raumplus rozwiązania dają nawet możliwość indywidualnego zaprojektowania układu szprosów i stworzenia unikalnej aranżacji.  

Hybrydowe rozwiązania

Stanowisko do pracy lub nauki w domu jest dziś standardem. Ergonomiczne krzesło, blat na odpowiedniej wysokości, dobre oświetlenie, schowki na przybory i szpargały. Wbrew pozorom to wszystko nie wymaga szczególnie dużo miejsca. Możemy je wygospodarować nawet w jednym z modułów szafy. Zmieści się również pod skosem zabudowanym na wymiar. W niewielkich z reguły pokojach dziecięcych wielofunkcyjne meble są koniecznością. Dobrym pomysłem jest zaaranżowanie miejsca do spania na dachu szafy. A sam mebel skonfigurujemy tak, by znalazło się w nim miejsce nie tylko na ubrania, ale też na zabawki. Do zamknięcia szafy sprawdzają się drzwi pokryte farbą tablicową, które będą dla dziecka ulubionym miejscem zabawy i nauki. 

Nawet niewielką i nieustawną przestrzeń można efektywnie zagospodarować. Wystarczy mieć na to pomysł i dobrego sprzymierzeńca w jego realizacji. A będą nim wszelkie rozwiązania na wymiar Raumplus. www.raumplus.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Nowicki PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
2025-04-24 | 14:00

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.

Muzyka

Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.