Komunikaty PR

Inteligentne kamery wewnętrzne – moda czy wygoda?

2021-05-22  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.04 MB )

Rozwój elektroniki zdaje się nie mieć hamulców. Producenci co chwilę zaskakują nas kolejnymi rozwiązaniami technologicznymi. Niektóre urządzenia okazują się bardzo przydatne i tym samym ułatwiają codzienne czynności. Powstają jednak także produkty, które traktowane mogą być tylko jako ciekawy gadżet. Jak sprawa się ma w przypadku kamer wewnętrznych?

 

Monitoring nie tylko do ochrony

 

Kamery wewnętrzne stworzono przede wszystkim z myślą o ochronie mieszkańców budynków wielorodzinnych przed włamaniami. Dostępne obecne na rynku urządzenia oferują cały wachlarz niesamowitych funkcji. Przykładowo kamera Ezviz C6CN Pro posiada zaawansowaną detekcję osób oraz dedykowaną aplikację, która wysyła na telefon alerty informujące o wykryciu ruchu. Oprócz tego model został wyposażony w mechanizm obracania i pochylania, który zapewnia pole widzenia 360° oraz tryb dzień/noc zapewniający widoczność na 10 metrów. Widzimy więc, że kamery świetnie sprawdzają się w funkcji doglądania domu, ale wbrew pozorom to nie jest ich jedyne zastosowanie.

 

Niania, której nie padną baterie

 

Smart kamery świetnie sprawdzają się również w roli elektronicznej niani. Standardowe urządzenia tego typu pozwalają jedynie nasłuchiwać dźwięk dobiegający z pokoju dziecka. Kamery wewnętrzne umożliwiają dodatkowo podgląd oraz bardzo często możliwość dwustronnej komunikacji. To nie wszystko! Model C1C od wspomnianego producenta dzięki trybowi nocnemu oraz diodom LED zapewnia wyrazisty obraz również w nocy. Rano inteligentnie przełączą się z trybu z nocnego na dzienny, by służyć jeszcze wydajniej. Co istotne, aplikacja wysyła powiadomienia, gdy tylko wykryje niepożądaną sytuację. Możecie więc być spokojni i nie martwić się, czy dziecko przypadkiem się nie dławi lub czy coś nie przerwało jego snu.

 

Pomoc w nauce zdalnej

 

Rzeczywistość w zeszłym roku wywróciła się o 180 stopni. Wiele osób przeniosło się na home office, a praca innych stała się trudniejsza i bardziej skomplikowana. Również dzieci i studenci zostają w domach, aby uczyć się za pomocą internetu i komputera. Kamery, które można zamontować w pomieszczeniu, to idealny sposób na dopilnowanie dziecka przy nauce zdalnej. Rodzice w dowolnej chwili mogą rzucić okiem (w zasadzie obiektywem) na to, czy ich pociechy grzecznie odrabiają lekcje.

 

Fachowiec pod kontrolą

 

Jeśli o obowiązkach mowa, często, aby naprawić jakiś sprzęt lub wyremontować mieszkanie korzystamy z usług specjalistów. Nie zawsze mamy jednak czas i możliwości, aby dopilnować fachowca. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy inteligentnych urządzeń. Wewnętrzne kamery obrotowe zapewnią widoczność całego pomieszczenia z dowolnej lokalizacji przy pomocy telefonu. W ten sposób możemy dopilnować, aby usługodawca wywiązał się z umowy.

 

Pomoc w opiece nad osobami starszymi

 

Monitorować możemy także stan starszych członków rodziny. Oprócz zabezpieczenia mieszkania (co również jest ważne w przypadku seniorów) kamery wewnętrzne dają nam dostęp do obrazu, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko reagować w sytuacjach, które tego wymagają. A to w przypadku osób starszych jest szczególnie ważne.

 

Bezprzewodowy Petsitter

 

Zalety kamer wewnętrznych z pewnością docenią także właściciele zwierzaków. Nie tylko w końcu zaspokoją swoją ciekawość na temat tego, co robią ich czworonożni przyjaciele pod ich nieobecność, ale także, jeśli zwierzak czuje się niekomfortowo, zostając sam w domu, głos prosto z kamery da mu poczucie obecności właściciela. Zanim zaprosimy gości do domu, możemy też upewnić się, czy nasz niesforny Husky nie zrobił poduszkowej rewolucji, a nasz salon nie stał się pobojowiskiem. 

 

 

 

Monitoring wewnętrzny może być rozwiązaniem w zakresie bezpieczeństwa, ale nie tylko. Inteligentne kamery sprawdzą się w wielu innych sytuacjach, czyniąc naszą codzienność łatwiejszą, prostszą i wygodniejszą.

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.