Inteligentne kamery wewnętrzne – moda czy wygoda?
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Rozwój elektroniki zdaje się nie mieć hamulców. Producenci co chwilę zaskakują nas kolejnymi rozwiązaniami technologicznymi. Niektóre urządzenia okazują się bardzo przydatne i tym samym ułatwiają codzienne czynności. Powstają jednak także produkty, które traktowane mogą być tylko jako ciekawy gadżet. Jak sprawa się ma w przypadku kamer wewnętrznych?
Monitoring nie tylko do ochrony
Kamery wewnętrzne stworzono przede wszystkim z myślą o ochronie mieszkańców budynków wielorodzinnych przed włamaniami. Dostępne obecne na rynku urządzenia oferują cały wachlarz niesamowitych funkcji. Przykładowo kamera Ezviz C6CN Pro posiada zaawansowaną detekcję osób oraz dedykowaną aplikację, która wysyła na telefon alerty informujące o wykryciu ruchu. Oprócz tego model został wyposażony w mechanizm obracania i pochylania, który zapewnia pole widzenia 360° oraz tryb dzień/noc zapewniający widoczność na 10 metrów. Widzimy więc, że kamery świetnie sprawdzają się w funkcji doglądania domu, ale wbrew pozorom to nie jest ich jedyne zastosowanie.
Niania, której nie padną baterie
Smart kamery świetnie sprawdzają się również w roli elektronicznej niani. Standardowe urządzenia tego typu pozwalają jedynie nasłuchiwać dźwięk dobiegający z pokoju dziecka. Kamery wewnętrzne umożliwiają dodatkowo podgląd oraz bardzo często możliwość dwustronnej komunikacji. To nie wszystko! Model C1C od wspomnianego producenta dzięki trybowi nocnemu oraz diodom LED zapewnia wyrazisty obraz również w nocy. Rano inteligentnie przełączą się z trybu z nocnego na dzienny, by służyć jeszcze wydajniej. Co istotne, aplikacja wysyła powiadomienia, gdy tylko wykryje niepożądaną sytuację. Możecie więc być spokojni i nie martwić się, czy dziecko przypadkiem się nie dławi lub czy coś nie przerwało jego snu.
Pomoc w nauce zdalnej
Rzeczywistość w zeszłym roku wywróciła się o 180 stopni. Wiele osób przeniosło się na home office, a praca innych stała się trudniejsza i bardziej skomplikowana. Również dzieci i studenci zostają w domach, aby uczyć się za pomocą internetu i komputera. Kamery, które można zamontować w pomieszczeniu, to idealny sposób na dopilnowanie dziecka przy nauce zdalnej. Rodzice w dowolnej chwili mogą rzucić okiem (w zasadzie obiektywem) na to, czy ich pociechy grzecznie odrabiają lekcje.
Fachowiec pod kontrolą
Jeśli o obowiązkach mowa, często, aby naprawić jakiś sprzęt lub wyremontować mieszkanie korzystamy z usług specjalistów. Nie zawsze mamy jednak czas i możliwości, aby dopilnować fachowca. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy inteligentnych urządzeń. Wewnętrzne kamery obrotowe zapewnią widoczność całego pomieszczenia z dowolnej lokalizacji przy pomocy telefonu. W ten sposób możemy dopilnować, aby usługodawca wywiązał się z umowy.
Pomoc w opiece nad osobami starszymi
Monitorować możemy także stan starszych członków rodziny. Oprócz zabezpieczenia mieszkania (co również jest ważne w przypadku seniorów) kamery wewnętrzne dają nam dostęp do obrazu, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko reagować w sytuacjach, które tego wymagają. A to w przypadku osób starszych jest szczególnie ważne.
Bezprzewodowy Petsitter
Zalety kamer wewnętrznych z pewnością docenią także właściciele zwierzaków. Nie tylko w końcu zaspokoją swoją ciekawość na temat tego, co robią ich czworonożni przyjaciele pod ich nieobecność, ale także, jeśli zwierzak czuje się niekomfortowo, zostając sam w domu, głos prosto z kamery da mu poczucie obecności właściciela. Zanim zaprosimy gości do domu, możemy też upewnić się, czy nasz niesforny Husky nie zrobił poduszkowej rewolucji, a nasz salon nie stał się pobojowiskiem.
Monitoring wewnętrzny może być rozwiązaniem w zakresie bezpieczeństwa, ale nie tylko. Inteligentne kamery sprawdzą się w wielu innych sytuacjach, czyniąc naszą codzienność łatwiejszą, prostszą i wygodniejszą.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.