Komunikaty PR

Jadalnia w stylu industrialnym

2020-12-21  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.66 MB )

Duży stół, drewniany parkiet, tapicerowane krzesła i designerskie oświetlenie – jadalnia w stylu industrialnym zawsze robi wrażenie i sprzyja długim, rodzinnym posiłkom. Jak ją zaaranżować, by była funkcjonalna i piękna? Poznajcie triki ekspertów!

Styl loftowy opiera się na połączeniu naturalnych materiałów, takich jak drewno, z elementami metalowymi – zazwyczaj malowanymi proszkowo na czarny kolor. Do aranżacji tego typu wnętrz chętnie wybiera się także beton, czerwoną cegłę oraz naturalne tkaniny – najczęściej w odcieniach szarości.

Tego typu industrialne zestawienia świetnie odnajdują się w pokojach dziennych, gabinetach, ale także w jadalniach. Nie bez przyczyny – drewniane stoły o grubych blatach to przecież kwintesencja loftów.

– Charakterystyczną cechą stołów w stylu industrialnym jest zachowanie surowości drewna, czasem nawet w samym kształcie nieidealnych desek. Taki blat, o pięknych rysunkach usłojenia, opiera się na metalowej konstrukcji, która stanowi nie tylko funkcjonalną, ale też bardzo designerską podporę – mówi Marta Kwaśniewska z Galerii Wnętrz Iguane.pl i dodaje: – Masywny stół dobrze jest przełamać miękkością tapicerowanych krzeseł, które są niezwykle wygodne i stylowe. Kubełkowy kształt i przyjemny materiał zachęcają do wypoczynku oraz wspólnych posiłków.

 

Niezbędnym uzupełnieniem aranżacji jadalni w stylu industrialnym jest charakterystyczne oświetlenie, które dobrze jest umieścić tuż nad stołem. Jeśli zdecydujemy się na mały blat, wystarczy pojedyncza, wisząca lampa, na przykład z ażurowym kloszem i dużą żarówką. Przy większych stołach, także tych rozkładanych, lepiej jest zainwestować w lampę podwójną lub potrójną.

– Oświetlenie w stylu loftowym nawiązuje do stylistyki znanej ze starych fabryk, jednak w bardziej ekskluzywnym, nowoczesnym wydaniu. Stąd w lampach i żyrandolach połączenie metalowych konstrukcji z matowionym szkłem, a także żarówki z mocno widocznymi, miedzianymi zwojami oraz długie, czarne przewody. Takie zestawienia tworzą niezwykle ciekawe efekty i nadają pomieszczeniu nieco ascetyczny klimat – tłumaczy przedstawicielka Iguane.pl.  

Podłoga do jadalni w stylu loft

Styl loftowy nieodmiennie kojarzy się z drewnem, dlatego naturalna posadzka powinna być pierwszym wyborem, jaki przychodzi na myśl, gdy mówimy o podłodze w jadalni.

– Drewniany parkiet stanowi idealną bazę dla industrialnych pomieszczeń. Długie deski lub kształt jodełki świetnie podkreślą charakter wnętrza. Dodadzą mu też eleganckiego sznytu i przytulności, którą zawsze warto przemycać do loftowych aranżacji – przekonuje Robert Chmielewski z salonu podłóg Bento. – Jest to zdecydowanie najbardziej ekologiczne i uniwersalne rozwiązanie – wybierając drewno, możemy mieć pewność, że taka podłoga będzie nam służyć przez długie lata.

 

Mówi się, że loft nie znosi kompromisów, jednak drewniany parkiet to nie jedyne rozwiązanie, które warto brać pod uwagę podcza urządzania jadalni. Równie dobrze sprawdzą się panele laminowane oraz winylowe, które są wodoodporne i prostsze w utrzymaniu niż podłoga z drewna.

– Podłogę laminowaną bądź winylową warto rozważyć w sytuacji, gdy zależy nam na większej odporności – na zaplamienia, uszkodzenia mechaniczne czy wodę. Należy brać pod uwagę, że jadalnia jest miejscem, w którym częściej niż w innych pomieszczeniach przesuwamy krzesła, łatwiej też o zabrudzenia i przypadkowe rozlewanie płynów. Obecnie oferta paneli jest tak bogata, że bez trudu znajdziemy model najwierniej imitujący prawdziwe drewno – podsumowuje przedstawiciel Bento.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024 Biuro prasowe
2024-07-09 | 11:00

Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024

Firma Purmo znalazła się wśród laureatów w ogólnopolskim badaniu konsumenckim zdobywając Konsumencki Lider Jakości 2024 w kategorii „Grzejniki”. Badanie
Dom Niemal 50 lat nowej definicji czystości dzięki toaletom myjącym Geberit
2024-07-08 | 16:25

Niemal 50 lat nowej definicji czystości dzięki toaletom myjącym Geberit

Choć Europa wciąż zdominowana jest przez lata używania mało ekologicznego papieru toaletowego, z pomocą przychodzą zrywające z tradycją toalety myjące. Kiedy Geberit wprowadził na rynek
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Katarzyna Pakosińska: Cieszę się, że miałam odwagę podjąć decyzję o rozstaniu z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Rwało mnie już wtedy gdzie indziej

Kabareciarka przyznaje, że kiedy zaczęły się psuć relacje między nią a pozostałymi członkami Kabaretu Moralnego Niepokoju, to wtedy pojawiła się myśl, by opuścić grupę i zacząć się spełniać na innej płaszczyźnie zawodowej. Przekonuje też, że już wówczas miała w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów na rozwój swojej kariery, a to tylko przyspieszyło decyzję o zerwaniu współpracy. I choć na początku trudno jej było się odnaleźć w nowej rzeczywistości, to z perspektywy czasu nie żałuje tamtego kroku. Z zapałem angażuje się w realizację nowych projektów, ale nie wyklucza, że jeszcze kiedyś znów zabłyśnie w kabarecie.

Media i PR

Wydawcy polskich mediów liczą na zmiany w przyjętej przez Sejm nowelizacji prawa autorskiego. Ruszają kolejne rozmowy z rządem

Polskie media apelują do polityków o zmiany w treści przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nowe przepisy, które po trzech latach opóźnienia wdrażają unijną dyrektywę Digital Single Market, dają teoretycznie wydawcom i dziennikarzom prawo do uzyskiwania wynagrodzeń od tzw. big techów za korzystanie z ich utworów. W praktyce może być to jednak trudne do wyegzekwowania. Dlatego media domagają się wzmocnienia pozycji wydawców.  Tym bardziej że obie strony muszą same wynegocjować te wynagrodzenia. – Chcemy mechanizmu, który gwarantuje nam, że w przypadku przedłużania się negocjacji z big techami, wkroczy organ rządowy – tłumaczy Marek Frąckowiak, prezes Izby Wydawców Prasy. Wydawcy liczą, że niezbędne poprawki pojawią się na etapie prac w Senacie.

Psychologia

Luna: W moim życiu jest więcej momentów zwątpienia i bezradności niż szczęścia i ekscytacji. Tylko tego nie pokazuję na Instagramie

Wokalistka chce, by jej pierwszy singiel zaprezentowany po Eurowizji był symbolem wewnętrznego odrodzenia, nowego początku i nadziei, bo choć życie pełne jest upadków, to najważniejsze jest, by z każdej porażki wyciągnąć odpowiednie wnioski, zawsze walczyć o swoje szczęście i odnaleźć w sobie siłę do działania. „Alive” to pełne emocji, intymne wyznanie Luny, ukazujące jej wewnętrzną walkę z wątpliwościami i przytłaczającymi myślami. Utwór opowiada o stanie zawieszenia między dwoma światami – rzeczywistym, pełnym wyzwań i wyimaginowanym, gdzie można znaleźć chwilowe ukojenie.